Skocz do zawartości

[rower] używany z Allegro


czesiojedzie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Piszę z prośbą o rade odnośnie zakupu używanego MTB. "Wypadłem" z tematyki rowerowej już ładne parę lat temu i chętnie poczytam wasze opinie. Do rzeczy. Jako że rower nie będzie użytkowany zbyt często tj z 2x w tygodniu zdecydowałem się na używkę. Poza tym mieszkam w bloku i rower będzie trzymany w piwnicy a wiadomo jaki może go tam spotkać los :) Z racji wykorzystania sprzętu założyłem sobie przedział cenowy 500 zł. Szał - tak wiem :) Jak już wyczytałem z nie jednego forum cykolmaniacy piszą ważniejsza rama, resztę można z czasem wymienić. Zgadza się ale jak to wygląda przy dość leciwym rowerze. Znalazłem np. takie oferty:

http://allegro.pl/rower-stevens-clx400-kol-niebies-czarny-roz20-51cm-i1481738687.html lub

http://allegro.pl/mt-racing-crmo-deore-lx-alesa-i1479062090.html

Rowery z dość dobrym osprzętem, rama - nie wiem

Moje pytanie do Was - Czy w tym budżecie stawiać na wiek roweru czy na osprzęt bo raczej z ramą nie poszaleje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa kompletnie różne rowery. Osprzęt akurat wolałbym z tego MT Racing. Rama z Cr-Mo też zdecydowanie wygrywa ze sztywną alu o ile nie liczysz każdego grama. Jest dużo bardziej komfortowa i zdrowsza. O ile nie czujesz wielkiej potrzeby posiadania uginacza, to bez wątpienia bym wybrał MT Racing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem napisać że wzrostu mam 186cm wiec chyba 19 jak na mtb powinna być spoko, ale właśnie dopatrzyłem się że tam jest rama 18. Będzie chyba za mała. Powiem szczerze że też kusi mnie ten starszy. Zawsze można tę różnicę cenową w coś do niego zainwestować oczywiste pomijając przywrócenie do "życia" Poza tym do rekreacyjnego jeżdżenia po lesie to chyba nie trzeba amora. Kto wie może i mnie kiedyś cyklochoroba weźmie i zainwestuje w coś lepszego. Ciekaw jestem jeszcze tego "czegoś" niby cały na shimano ale rama jakaś dziwna - co sądzicie?

http://allegro.pl/japonski-panasonic-caly-na-deore-lx-polecam-i1475997848.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie marian ma 16"-17", ale jest przy tym dość długi, więc długa sztyca i powinno być dobrze :) Sam mam jeden rower na ramcę GT Palomar w podobnym rozmiarze i przy podobnym wzroście daje radę. Tylko dłuuuuga sztyca jest.

 

I o ile nie ma żadnych "kwiatków" to warto się o niego bić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy bądź i też koleżanki. Potwierdźcie jeszcze tylko moje prognozy. W pierwszym poście, drugi link. Rower jest z ramą 18 cali. Patrze na niego pod kątem zakupu dla mojej drugiej połówki. Z wyliczeń co do rozmiarów ramy wychodzi mi że powinna mieć właśnie 18 cali. Przy obliczeniach dla mnie wyszło ze powinienem mieć 19. Dziwi mnie tak mała różnica w rozmiarach ram skoro między nami jest aż 16 cm we wzroście. Ale jak podkreślam jestem amatorem i nie wiem jak to jest z ramami dla kobiet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

sam wzrost też już niczego nie przesądza, wszyscy ludzie nie są równi, jeden ma długie nogi, a drugi krótkie ale za to długie plecy i musi mieć dłuższy rower, a ten co ma długie nogi musi mieć wyższy itd. Najlepiej pytać sprzedającego o wszystkie wymiary, a potem iść do sklepu i przymierzyć się do podobnego lub na odwód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...