Skocz do zawartości
  • 0

Złożyłem rower na starej ramie. Proszę o radę czy nie przepłaciłem


Gość Michał

Pytanie

Gość Michał

Witam wszystkich jestem tu nowy pewnie niedługo sie zarejestruje lecz nim to zrobie chcialbym zasiegnac opinii na temat moich poczynan z rowerm.

Rower dostalem ok 10 lat temu od ojca który interesowal sie kolarstwem górskim. Dostalem wtedy rower Bianchi rama 17,5 cala koła 26 cali stalowe na najtanszym osprzecie Shimano. Rowerem mimo to przyjemnie sie jezdzilo. Ojciec zapewnial mnie iz brak amortyzowanego widelca jest spowodowany tym ze ta rama jest ze stopu aluminium z czyms tam i ze ona sama w sobie jest sprężysta więc nie trzeba juz widelca z amorkiem który niepotrzebnie wytraca moja silę nacisku na pedały .

Rower stał kilka lat i niedawno uwzialem się ze skoro ta rama taka dobra to wezme sie za ten rower od podstaw czyli usunę wszystkie stare częsci i cały stary lakier pomaluje ramę na nowy kolor plus nowe nalepki Bianchi. Tak tez zrobilem trwalo to troche ale ze byla zima to mialem sporo czasu. Postanowilem takze ze ze starego roweru zostanie tylko rama, kierownica i widelec. Zacząłem szukać w miare dobrych cześci na allegro po wstepnych obliczeniach calkowity koszt wyniusl by ok 550 zl za czesci . Niestety w miarę moich dalszych obserwacji roznych aukcji chcialem miec coraz lepszy rower wiec staralem sie wybierac jak najlepsze części . Oczywiscie nie byly to czesci z jakiejs wysokiej polki ale na moje finansowe mozliwosci to był juz szczyt. A teraz do rzeczy w sumie wydałem na wszystkie części i malowanie ( malowałem sam) 1000zł ta suma mnie potem troche przerazila bo mialo byc polowe mniej . I teraz pytanie do was czy przesadziłem czy rower wart był takiego nakładu prac i pieniędzy?

Rowerem będe jezdził głównie po lesie i innych trudniejszych terenach ale i po szosie.

Rower wazy 13,5 kg Niestety nie zwrocilem uwagi na rozmiar ramy przed remontem a chyba jest za mala :17,5 cala na moje 184 cm wzrostu. Choc nie czuje sie na nim zle.

Wymienie może części które kupiłem :

# Koła MTB Kross.

# piasta przód :Shimano Hone HB-M600

# piasta tył: Shimano Alivio FH-RM30

# opony Kenda Kinetics

# Sztyca 28.6 Zoom 400mm

# siodło Author Gang

# Zacisk Zoom

# Przerzutka przód : Shimano Alivio M 410

# Przerzutka tył : Shimano Alivio RD M-410 SGS

# Korba Shimano Alivio FC M 410

# Kaseta Shimano Acera CS-HG30 7 rzędowa

# Suport Futura surpus PRO

# Łańcuch Shimano Deore CN-HG50

# Pedały Author APD-311

# Chwyty Kellys Codex

# Klamkomanetki Shimano Tourney ST-EF40

# Hamulce Przód Shimano Acera BR-M422

# Hamulce tył Shimano Acera BR-M422

 

To chyba wszystko jesli sie nie pomylilem . Wiem że są tu ludzie którzy znaja sie bardziej ode mnie wiec prosze o wszelkie opinie . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej ze stali Cro-Mo, bo to właśnie stal lepiej tłumi.

 

Za 1000zł na pewno nie miałbyś lepszego osprzętu. Nie pasuje mi tylko kaseta i manetki. Tu warto było dopłacić do 8rzędów, czyli choćby Altus/Acera. Lepsza dostępność części, i to jednak nie Tourney.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej ze stali Cro-Mo, bo to właśnie stal lepiej tłumi.

 

Za 1000zł na pewno nie miałbyś lepszego osprzętu. Nie pasuje mi tylko kaseta i manetki. Tu warto było dopłacić do 8rzędów, czyli choćby Altus/Acera. Lepsza dostępność części, i to jednak nie Tourney.

 

Dzięki za odpowiedz . Nie wiem jak z kasetą wydawało mi sie że dobra , ale manetki to wiem ze była juz oszczędność poprostu mój budżet nie pozwalał na wiecej a bałem się że jak zacznę się bawić w osobne manetki i klamki to wyjzie za drogo . Pozdrawiam i dzięki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Calkiem ladny rower wyszedl. Rama raczej stalowa, najlepiej sprawdzic magnesem ;).

Co prawda chetniej bym widzial w nim jakis osprzet klasy deore, no ale nie jest zle. Tysiac zlotych za praktycznie nowy rower niezlej klasy to nieduzo. Brakiem amortyzatora bym sie nie przejmowal, niskobudzetowe widelce nie dosc ze dzialaja dyskusyjnie, to jeszcze sa poltora kilo ciezsze od sztywnego.

Tak nawiasem mowiac, rozsadniej jest zapytac innych o opinie przed wydaniem kasy, a nie po ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...