Skocz do zawartości

[do 1100zł] mtb, chodniki, las, małe górki :)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mój makrokeszowy "góral" rocznik 1998 dokonał żywota. Nie mam już sił go regenerować. Po 12 latach z orygianlych czesci została rama, do tego spawana :) Mam 30 lat, 180cm 90-95 kg (w zaleznosci od pory roku :D ) Rama 21 cali ? Jezdze do pracy 4km, oraz rekreacyjnie w weekendy, lasy, sciezki. Przeczytalem juz chyba cale forum, naczytalem sie o Krossach, Unibike'kach w cenie, ktora mnie interesuje. Jednak ostanio natknalem sie na ten model: http://www.rowerzysta.pl/mtb/rower-gorski-panther-pro-xr222-special-2-le.html Mam straszna zajawke na niego, nie znam sie na osprzecie, ale mi sie po prostu strasznie podoba i kolory i w ogole kształt. Czy to jest jakas podroba, zasadzka, mina ? Czy da sie na tym jezdzic w prownaniu do Krossow? Nigdzie na forum nie znalazlem wzmianki o nim, wiec nabralem podejzen. Ale nakrecilem sie strasznie :/ Pomocy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na forum była niedawno o nim wzmianka: cena w stosunku do osprzętu jest bardzo dobra - sama marka też wygląda na porządną (nie jest to GRAND z reala) - słyszałem opinie że to marka marketowa, ale jeśli nawet to wiedzą czego do rowerów nie wsadzać i w efekcie wychodzi bardzo fajny sprzęt. Myślę że będziesz zadowolony. Możesz też pomyśleć o modelu wyższym - koszt 200zł więcej a jest już hydraulika i nieco lepsze bebechy.

coś takiego:

http://www.rowerzysta.pl/mtb/rower-gorski-panther-pro-xr333-special-3-le.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, całkiem porządne te rowery są. Ja tam jednak nie za bardzo bym ufał niektórym ich częścią. Np. stery VP? :icon_confused: Nie lepiej coś pewnego jak np. KROSS LEVEL A2? http://www.mudserwis.com/rower-kross-level-a2-vbrake-2010-p-424.html Ta sama cena, a pewność jest. Ja bym nie ufał tym dwóm rowerom co podaliście. <_<;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, sprawdziłem i są to dobre stery. Po prostu mam jeszcze uraz po moich makrokeszowych rowerach i boje się polecać cokolwiek co nie ma napisu Shimano. :laugh: I tak zastanawiam się nad tymi ramami czy to robi jakąś różnice, ze pochodzi z niewiadomej firmy czy np. z KROSS-a? :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, całkiem porządne te rowery są. Ja tam jednak nie za bardzo bym ufał niektórym ich częścią. Np. stery VP? :icon_confused: Nie lepiej coś pewnego jak np. KROSS LEVEL A2?

A jakie w nim są stery ?, nawet nie napisali :teehee: , bzdurny argument.

Rama nie pochodzi z Krossa, tylko od Kinesis, mozliwe, że rama tego Panthera też jest robiona przez Kinesis ;)

Osobiście Tobie bym nie ufał, nie masz żadnych argumentów a ferujesz wyroki i pseudo porady :down:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Witam, Mój makrokeszowy "góral" rocznik 1998 dokonał żywota. Nie mam już sił go regenerować. Po 12 latach z orygianlych czesci została rama, do tego spawana :) Mam 30 lat, 180cm 90-95 kg (w zaleznosci od pory roku :D ) Rama 21 cali ? Jezdze do pracy 4km, oraz rekreacyjnie w weekendy, lasy, sciezki. Przeczytalem juz chyba cale forum, naczytalem sie o Krossach, Unibike'kach w cenie, ktora mnie interesuje. Jednak ostanio natknalem sie na ten model: http://www.rowerzysta.pl/mtb/rower-gorski-panther-pro-xr222-special-2-le.html Mam straszna zajawke na niego, nie znam sie na osprzecie, ale mi sie po prostu strasznie podoba i kolory i w ogole kształt. Czy to jest jakas podroba, zasadzka, mina ? Czy da sie na tym jezdzic w prownaniu do Krossow? Nigdzie na forum nie znalazlem wzmianki o nim, wiec nabralem podejzen. Ale nakrecilem sie strasznie :/ Pomocy :)

Nie za duża ta rama? Sam mam 181cm i jeżdżę na 19". :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może niech sprzedający zmierzy po prostu górną rurę w rozm. 19" wzdłuż jej osi (lub równolegle do poziomu podłogi) - na odcinku środek rury podsiodłowej - środek rury sterowej, wtedy będzie wiadomo co myśleć o tym rozmiarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki panowie za odpowiedzi. Zdecydowanie mnie uspokoiliscie :) Jak pisalem wczesniej, ogladalem wczesniej Krossy, siadalem na Unibike'ach i pewnie dalej bym jezdzil na

moim złomie wysluzonym, ale kurcze spodobal mi sie naprawde shape i kolor tej calej pantery (ktorej swoja droga w katalogu panther wogole nie ma :) ) zakochalem sie po

prostu :) Żona mi wstepnie pozwolila na zakup wiec temat drążę :) Z tym rozmiarem ramy to palnąłęm trochę,nie mierzy sie od suportu do poczatku sztycy siodelka ? W starym wychodzi mi 53 wiec okola 21 cali. Noge tez mierzylem 81cm, wiec tez wychodzi 21 cali wg kalkulatorow. Zapytam sprzedawcy tak jak radzisz Rulez, bo usiasc to raczej nie dam rady przed zakupem przez neta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 180 cm wzrostu i nogę między 80 a 82 ale według kalkulatorów to mi wychodziło ponad 18 jesli chodzi o rozmiar i kupiłem 18 cali i jest spoko lecz troche sportowo i trzeba się pochylić nad kierownicą.

Ale 21 to mi się wydaję troszkę za duże ale to jest moje subiektywne zdanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usiąść czy nie, przy takiej długości nogi z każdego kalkulatora wychodzi nawet mniej niż 19" ;) no chyba, że ma to być rower crossowy a nie MTB wtedy 21" dało by radę :teehee: , długość górnej rury wypadało by zmierzyć tak dla pewności czy ta rama to nie jakiś wynalazek ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...