Skocz do zawartości

[rama]


Almix

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Dzień dobry, cześć i czołem.

Od pewnego czasu przeczesuję ostrokołowe forum w celu zwiększenia swojej wiedzy, by od wiosny móc śmigać na własnym OK lub SS.

 

Pierwsze pytanie akurat wpasowało się w ten temat, więc postanowiłem się podpiąć - ogólnie szukam bazy dla mojego tworu i trafiłem na

http://allegro.pl/batavus-cr-mo-i1482336690.html - ale potrzebuję pomocy na ile ten rower się nadaje - zwłaszcza jeżeli chodzi o rozmiar ramy. Mam 177cm wzrostu, nogi ~80cm i zależy mi przy tym na wygodnej (nie maksymalnie pochylonej) pozycji.

 

pozdro i dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powinien być dobry kompromis miedzy wygodą a sportem.

 

A tak odnośnie rozmiarów, w rowerze szosowym przy treningach trwających po 3 godziny mostek o centymetr za krótki może przyprawić kolarza o ból pleców czy rąk, ale w codziennej jeździe nie czyni to wielkiej różnicy. Jasne że jak będziesz miał ramę o 10 cm za krótką czy za długą to nie będzie ci wygodnie, ale jeśli na rowerze spędzasz mniej niż 1,5h dziennie to tych dwóch cm nie odczujesz, ew skorygujesz mostkiem.

 

Na ten przykład szosę mam 56 długości +12 mostek (geo sloppingowa), mogła by być 58 +11 ale nie koniecznie.

Jedziłem na ostrym, rama 64x62cm i było ok, ale bałem się o klejnoty .

Teraz jeżdżę na 54x54 +13cm mostek i też jest git.

 

Moja recepta na wygodę: skorzystaj z fit kalkulatora, i kup ramę o 1,5cm dłuższą i wyższą, skróć mostek o 1cm i będzie perfekcyjnie

 

albo holendra ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aurox od 54 do 64 i na każdej jest ok ?! :whistling:

 

Wszystkim polecam żeby dokładnie dobierali ramy, wtedy nawet rower na którym przyjmuje się sportową pochyloną pozycje będzie wygodny.

 

Ad. Jeden to holender drugi to wybitna szosa. To tylko kwestia złego prowadzenia, nieefektywnego wykożystania siły nóg, niemożności skidu. Ale jeśli o wygodę to w moim subiektywnym odczuciu jest mi ganz egal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko z nią w porządku, zwróć uwagę na mocowanie hamulca, bo na pewno będziesz je musiał wymienić(mała skuteczność-stary typ). Terajsze hamulce mają inny zakres, niewiem jak to wytłumaczyć, ale jak założysz nowsze hamulce to klocki będą tarły o oponę a nie o obręcz. Ale niekoniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ok, teraz moja kolej:) upatrzyłem sobie taką rame

http://allegro.pl/rama-torowa-ostre-jan-janssen-i1543395296.html

 

me rozmiary: noga 83cm, ramię 56, noga+tors 148, cały 178.

 

korzystałem z kalkulatora http://www.zinncycles.com/ncalroad-ulltimarev.html

i wygląda że sie mniej więcej nada ale nie potrafie przewidzieć czy rower będzie spokojny czy agresywny^^; do trików czy do manewrowania w korkach itd. :) Ja raczej jeżdżę po mieście dość agresywnie. Wiem, że jeszcze sporo zależy od mostka ale później się tym będe martwił.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...