Skocz do zawartości

[opaska] Power Balance wsród kolarzy


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam nadzieję że mnie nie zlinczujecie od razu tylko po chwili...No więc Team29er dostał konkurencyjne 2 opaski do "testów" za darmo i bez jakichkolwiek zobowiązań od firmy EFX. Przyznam że tematem zainteresowałem się po warszawskich targach rowerowych gdzie ów EFX miał swój malutki namiot. W sumie to ciekawa sprawa. Na mnie zadziałało, przedstawiciel sprawdził to na mnie osobiście - dwukrotnie, gdyż istnieją co najmniej 2 rodzaje testów. Nie ukrywam że nadal podchodzę do tego bardzo sceptycznie tym bardziej że zanim wyraziłem chęć przetestowania silikonowej opaski sporo sobie o niej poczytałem na różnych zachodnich forach. Jak można przewidzieć opinii pozytywnych tyle samo co negatywnych, co z resztą potwierdzają artykuły podane przez was. Od razu zaznaczę, że przedstawiciel EFX od razu podał informację że nie na wszystkich to działa i że nie ma naukowego wytłumaczenia.... No i gites....

Z pierwszych obserwacji, NA PEWNO nie działa po pijaku :) :) :), na 25 przebadanych osób 14 osób ciężko było przeważyć stosując te same metody co w instrukcji i w necie. Co więcej pokusiłem się o zastosowanie metody znalezionej na jednym z sceptycznych forów, tzn delikwent nie wie kompletnie co go czeka, zostaje założona czarna przepaska na oczy. Najpierw przeprowadzam próbę bez opaski, następnie z opaską EFX (teoretycznie to samo co PB) i na koniec z opaską niejakiego Lensa Amstronga która oprócz silikonu nie ma w sobie magnesów, czarnej magii ani hologramowych dysków, o ogniach świętego Elma nie wspominając. Co się okazało, i to pozostaje dla mnie mimo wszystko zagadką, 13 z 14 "przebadanych osób", które pozytywnie zareagowały na opaskę, nie zauważyło tak pozytywnej zmiany po założeniu opaski Amstronga. Tylko na jednej osobie efekt był ten sam czyli "zwiększona równowaga". 11 pozostałych osób które nie odczuły żadnej poprawy nie zauważyły jej też po założeniu słynnego żółtego silikonu. Przypominam że wszystkie osoby nie widziały i nie wiedziały do końca co wkładają na nadgarstek. Potęga podświadomości, umysłu, nie wiem. Przecież nie mówiłem wcześniej co zrobię.

 

Zdecydowanie osobną sprawą jest reklamowane pozytywne oddziaływanie na wydolność, poprawa kondycji, etc, etc.. Tu bym był baaaaaardzo ostrożny i na razie słowa nie pisnę tym bardziej że sprawdzenie tego wydaje się niemal niemożliwe, moim zdaniem...Jeśli cokolwiek tu działa to chyba nasza psyche. "skoro ciężej mnie przewrócić, tzn że to działa a więc cała reszta tez". Pozytywne myślenie i efekt placebo. Przecież nie od dziś wiadomo, że ludzki umysł to potęga i nie trzeba tu żadnej czarnej i białej magii. Wiadomo, że w każdym sporcie od samego noszenia opaski sukcesów nie będzie, natomiast przeświadczenie że nosi się swego rodzaju talizman lub akcelerator "ukrytych mocy" u niektórych może wywołać pozytywny efekt.

Dodam na koniec że grupa 25 osób z mojego najbliższego otoczenia na jakiej sprawdziłem konkurencyjną opaskę jest oczywiście żadnym reprezentacyjnym wynikiem. Zdaję sobie z tego sprawę. W miarę możliwości będę "testował" dalej. W każdym razie swoją białą opaskę noszę ochoczo, choć nie uchroniła mnie przed wywrotką śniegu, nie poprawiła życia seksualnego, nie poprawiła mojej równowagi w trakcie "pępkowego" przyjaciela. Pozdrower. W niedalekiej przyszłości postaram się napisać moje dywagacje na naszej stronie.

No to teraz linczujcie....

 

P.S Nabiał mam nadzieję, że nie zniszczę Ci reputacji :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha, jakiej reputacji i co mi do twoich testow? :P ostatecznie poprosze cie o zalatwienie dla mnie 5 sztuk, zebym mial na kazda konczyne :)

 

No Tobie Nabiał akurat nic do moich testów, bo na cudowną opaskę nie zasłużyłeś :D :D. Niemniej jesteśmy z pod jednego szyldu....jeszcze :D :D.

 

Natomiast co do włożenia sobie opaski w pewne tajemnicze miejsce....jak już napisałem wcześniej, mojego życia seksualnego nie poprawiło. Ale może kto inny zyska...;)

Pozdrower

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Śliski, noszenie tej magicznej, poprawiajacej równowagę opaski jest , w przypadku Wielkich Kół , całkowicie zrozumiałe . Ale na co nam , posiadaczom malutkich kółeczek , takie cuś?

Ale znalazłem zastosowanie dla tej opaski- jak ktoś będzie chciał mnie wyprowadzic z równowagi ( czyli w.. nerwić) , to wtedy ją założę i będzie git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliski, noszenie tej magicznej, poprawiajacej równowagę opaski jest , w przypadku Wielkich Kół , całkowicie zrozumiałe . Ale na co nam , posiadaczom malutkich kółeczek , takie cuś?

Ale znalazłem zastosowanie dla tej opaski- jak ktoś będzie chciał mnie wyprowadzic z równowagi ( czyli w.. nerwić) , to wtedy ją założę i będzie git.

 

Dobree...można jej tez użyć jako opaski uciskowej. A już zdecydowanie będzie niezła jako guma do procy. Do majtek jednak za sztywna. Chmmm...mówisz że do Wielkich Kół pasuje...wydawało mi się że już bardziej stabilności wielkie koło nie poprawi. To właśnie malutkie koła są bardziej nerwowe ;). Wpływu na poziom stresu nie badałem, ale od razu powiem, że żrę się z żona po staremu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ale my mamy bliżej do ziemi. A Wy na tych kapciach od TIRa to przy niskim ciśnieniu atmosferycznym macie głowy w chmurach i się Wam wydaje ,że to mgła. Poza tym wielkie łatwiej przewrócić- takie WTC na ten przykład . Dwa nędzne samolociki z kierowcą w turbanie - i co? I się WTC obaliły. A Pentagon? Nisko, przy ziemi i dalej stoi.

Już wiem! Odkryłem tajemnicę opaski! Wiem,czemu nie można Nosiciela przewrócić. Bo jak pchającym się wyjaśni o co kaman to im ręce opadają ze śmiechu i już nie maja takiej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pod adresem opaski... Raczej pod adresem pani , która mimo naprawdę dobrze opracowanych materiałów promocyjnych i edukacyjnych sp.... rozpoczęcie kompani szeptanej w polskim internecie :bye2: .

 

Jeśli dała podobny popis jeszcze w kilku miejscach to najprawdopodobniej będzie bezrobotna w ciągu miesiąca. :voodoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale my mamy bliżej do ziemi. A Wy na tych kapciach od TIRa to przy niskim ciśnieniu atmosferycznym macie głowy w chmurach i się Wam wydaje ,że to mgła. Poza tym wielkie łatwiej przewrócić- takie WTC na ten przykład . Dwa nędzne samolociki z kierowcą w turbanie - i co? I się WTC obaliły. A Pentagon? Nisko, przy ziemi i dalej stoi.

Już wiem! Odkryłem tajemnicę opaski! Wiem,czemu nie można Nosiciela przewrócić. Bo jak pchającym się wyjaśni o co kaman to im ręce opadają ze śmiechu i już nie maja takiej mocy.

 

No bym był ostrożny w pisaniu teraz o mgle....;) A czy wielkie łatwiej przewrócić - nie zgodzę się, mamy po prostu trochę dalej do ziemi :D.

Widzisz, ja podchodzę do tematu z dużym dystansem mimo wszystko. Ale nie mówię od razu że to śmiech na sali a tym bardziej w drugą stronę - że ta opaska goli, p...li, krawaty wiąże, usuwa ciąże. Jeśli wszystko leży i tak w naszej podświadomości, wierze, jakkolwiek to czemu sobie nie pomóc :D. Jedni noszą magiczne symbole, magnesy, etc, a drudzy opaski. Trzeci zaś nie potrzebują takich gadżetów bo doskonale wierzą we własne siły i moce.

 

Szacunek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

A pamiętacie bardzo swego czasu popularne magnetyzery do paliwa ?

Może zrobimy naszą wersję "Magnetyzer krwi" dodaje 10-12% mocy po zamontowaniu :teehee:

A wiesz, że też o tym pomyślałem?

Takie coś w formie 2ch gumowych pasków, można dać kilka kabelków, jakiś układzik scalony dla ściemy i będziemy sprzedawać urządzenie przyspieszające przepływ krwi, ustawiające krwinki w odpowiednim położeniu, do tego powiemy, że wydajność kolarza z czymś takim wzrasta średnio o 7.8% no i zarobimy grube miliony ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bogaci w doswiadczenia z magnetyzerami moze od razu przejdzmy do pomyslu na wszczepianie pod skore jakichs czipow - primo dyskrecja, sekundo poczucie wyjatkowosci puchnie do +8...no i miejsce mozna sobie wybrac :)

 

ale w sumie zwrocono uwage na wazna sprawe - jesli ktos w dzialanie tego uwierzy i w zwiazku z tym bedzie nieco pewniejszy swoich mozliwosci, tzn ze pozytywny efekt odnotowano i dla wielu 150zl moze okazac sie to symboliczna kwota za podniesienie wiary w siebie, czy co tam...wchodzac na nieco drazliwy temat - jednemu potrzeba religii, drugiemu opaski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

bogaci w doswiadczenia z magnetyzerami moze od razu przejdzmy do pomyslu na wszczepianie pod skore jakichs czipow - primo dyskrecja, sekundo poczucie wyjatkowosci puchnie do +8...no i miejsce mozna sobie wybrac :)

 

ale w sumie zwrocono uwage na wazna sprawe - jesli ktos w dzialanie tego uwierzy i w zwiazku z tym bedzie nieco pewniejszy swoich mozliwosci, tzn ze pozytywny efekt odnotowano i dla wielu 150zl moze okazac sie to symboliczna kwota za podniesienie wiary w siebie, czy co tam...wchodzac na nieco drazliwy temat - jednemu potrzeba religii, drugiemu opaski :)

To odpada, nie widać tego gołym okiem, czyli brak modyfikatora do szpanu, nikt nie kupi

 

BTW, na allegro te opaski są po 25PLN a efekt taki sam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...