Skocz do zawartości

[rama] Underground Zone one - nadaje się do XC?


wojtek164

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zamierzam zmienić dyscyplinę z dirt/street na XC - wypady w góry, jazda po asfalcie, później może maratony.

Mam rower Unibike Underground Zone One i takie moje pytanie czy rama z tego roweru nadaje się na początek przygody z XC czy lepiej zainwestować odrazu w nową ramę XC (myślałem nad Cube LTD, Atenttion). Rama ma rozmiar wg producenta 14"

6720be9b4fa95224m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosta odpowiedz: nie. No chyba ze masz jakies 160cm wzrostu max

Okej rozumiem dobitną odpowiedź. A słyszałem że jak zaczyna się przygodę z XC to należy przede wszystkim zainwestować właśnie w dobrą ramę i dobrego amora, a reszte wymieniać z czasem, na ile to jest prawdą?

I czy pożądna rama to marka? czyli w przypadku Cube, płaci się za markę nie za jakość, bo z nią różnie bywa. Może jest marka która mimo niskiej cena ma w ofercie porządną ramę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Najważniejsze to mieć dobrą bazę do rozbudowy, a baza to jak napisałeś rama, koła i amortyzator.

 

To czy płacisz za ramę (technologię itp.) czy za markę zależy od tego co to dokładnie za rama.

Moim zdaniem warto szukać firm które nie wypuszczają rowerów seryjnych na rynek lub są mało popularne.

Takie firmy to np. Accent czy No Saint (to propozycje z niższej półki cenowej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie jak napisali ci wyżej że ta rama się do tego nie nadaje, a rama,koła i amor to 3 najważniejsze rzeczy w rowerze.

Szukaj czegoś nowego w sklepie lub rynek wtórny, można znaleźć całkiem fajne ramy w dobrych cenach.

Szukam, szukam, ale właściwie to sam nie do końca wiem czy chce bardziej sportowy charakter czy nie, jaka geometria będzie dorba. ciężko mi sie zdecydować na konkretną ramę, podobają mi się Cube'y ale słyszałem że nie są jakieś rewelacyjne jeśli chodzi o jakość, do tego są cięzkie i stosunkowo drogie... A może są jakieś tzw "uniwersalne" ramy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie brzmi - ile możesz przeznaczć na tę ramę?

 

Dobra rama znanego producenta na pewno będzie droższa niż ta, która mimo iż wcale nie będzie gorsza, będzie jednak sprzedawana przez mniej znaną firmę. Nie ma czegoś takiego jak uniwersalna rama - albo sport albo rekreacja. Koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że na ramę może przeznaczyć 400-500zł, 600zł gdyby to była jakaś naprawdę solidna rama i warta tej ceny. No dobra albo sport albo rekreacja, ale która ma większą tolerancję? Czy kupić ramę do rekreacji i śmigać nią też na sportowo czy kupić sportową i śmigać też rekreacyjnie.

może coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...