Skocz do zawartości

[Allegro] Proszę o pomoc w sprawie oszusta


wojtek164

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zacznę od początku, pewnego razu zakupiłem u użytkownika sebastianek_2014 na allegro grę GTAIII na konsolę PS2, kto się orientuje ten wie że w wersji na konsole GTA nie ma wbudowanej mapy w grę, tylko jest ona dodawana do gry w wersji papierowej. I właśnie kupując na allegro przyciągnęła mnie oferta tegoż użytkownika, który oferował właśnie ową grę wraz z mapką, jak się okazało, grę dostałem ale bez mapki. Sprawa może wydawać się całkiem błaha, ale dla mnie taka nie jest.

Po pierwsze: dla kogoś kto nie miał styczności z tą grą, jest problem żeby odnaleźć się w mieście (fabuła gry)

po drugie: od takich małych oszustw się zaczyna a kończy w niektórych przypadkach na dużych przekrętach, zwłaszcza jeśli dodam że podejrzewam że konto to należy do osoby małoletniej.

Próbowałem się kontaktować z tą osobą, lecz telefon jest wyłączony (poczta głosowa, gdzie jakiś dzieciak prosi o pozostawienie wiadomości) a na e-maile nie odpowiada, raz odpowiedział że niby wysłał mapkę, ale minęło sporo czasu, więc pewno kłamał.

Miałem już taki podobny problem i forum rowerowe okazało się pomocne, dlatego zwracam się do Was forumowicze o pomoc. Fajnie by było gdyby znalazła się osoba z okolic miasta Płaza w woj. małopolskim.

Proszę o kontakt na priv taką osobę.

 

Dziękuje i mam nadzieje ze uda mi się rozwiązać w końcu ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OMG - co to znaczy przestraszyć? Ktoś ma go złomotać, czy nalać kwasu na tarcze hamulcowe czy szeptać pod drzwiami?

 

W takie zabawy baw się sam, a nie wyręczaj innymi.

 

Zawiadom allegro i daj negatywa, a mapkę ściągnij skądinąd. Wystarczy jak na taką błahostkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Po pierwsze regulamin - temat źle napisany.

Po drugie - mamy za Ciebie zgłosić sprawę na policję? Odpuszczanie tematu to najgłupsze co można zrobić. Jeśli z gnojkiem nie ma kontaktu to sprawa na policję. Czasem wystarczy sygnał z policji żeby koleś miał pełne gacie i od razu wyprostował sprawę. A jeszcze jak się mamusia dowie :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojj, przyznaje, będę musiał się jeszcze raz zapoznać z regulaminem;)

Nie chodzi mi złomotanie go, to nie o to chodzi, tylko niech wie że nie jest anonimowy w sieci, jeśli go rodzice nie nauczyli. Na policję nie chce zgłaszać, bo jest to błahostka. Napisałem do kancelarii adwokackiej z polecenia Allegro w jego sprawie, zobaczymy co da się zrobić. W każdym razie dzięki. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Najprostsze rozwiązania są najskuteczniejsze. Co z tego, że chodzi o błachostkę :thumbsup: Zapłaciłeś za towar - dostałeś niezgodny z opisem > zgłaszasz na policję > informację o tym zgłoszeniu dajesz do allegro > allegro zwraca Ci kasę. Tak to teoretycznie powinno wyglądać.

 

Tu opis z allegro http://allegro.pl/country_pages/1/0/sc/?page=1&sub=5 oraz WARUNKI http://allegro.pl/country_pages/1/0/education/pok/index.php?page=1

 

Możliwe jednak, że niebiescy oleją temat zasłaniając się pierdołami typu niska szkodliwość ale spróbować nie zaszkodzi, kopie złożenia tematu niebieskim możesz też od razu wysłać sprzedawcy i liczyć, że ten się jakoś ustosunkuje sensownie do tego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Możliwe jednak, że niebiescy oleją temat zasłaniając się pierdołami typu niska szkodliwość ale spróbować nie zaszkodzi, kopie złożenia tematu niebieskim możesz też od razu wysłać sprzedawcy i liczyć, że ten się jakoś ustosunkuje sensownie do tego :icon_wink:

 

Przestępstwo polegające na oszustwie jest ścigane z urzędu, wiec nie ma tam zastosowania „ niska szkodliwość” itp. powinni wszcząć odchodzenie po twoim zgłoszeniu

Moim zdaniem takie zgłoszenie ma dość rozległe działanie: Policja sprawdzeniu okoliczności i ustaleniu danych wezwie go do siebie w celu złożenia wyjaśnień ( skorzysta z pomocy prawnej komendy w jego miejscu zamieszkania) a takie wezwanie powinno być skuteczniejsze od ...

 

 

Bardziej mi chodzi o to żeby go przestraszyć i żeby uważał jak postępuje z kontrahentami, jak to jakiś dzieciak to się przestraszy i przestanie tak robić.

 

Sam korzystałem z Programu Ochrony Kupujących na Allegro ( co prawda zostałem oszukany na kilka stówek) i otrzymałem zwrot pieniędzy tak ze polecam skorzystać tym którzy czuja się oszukani

 

Inna sprawa jest czy mapa która można znaleźć w internecie jest warta chodzenia, ale tuz już decyzja należy do ciebie :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...