Skocz do zawartości

[do 1800] MTB plaża + las / błoto - dla kobiety


gopherek

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, jedno ale, a tak wiele zmienia, teoretyczne dywagacje nad wyższością nic nie znaczą, skoro rower może po prostu nie pasować.

 

tylko ciężko znaleźć te rowery w mojej okolicy (najbliżej mam Trójmiasto lub Słupsk), sama najchętniej bym przymierzyła pojechała kawałek i dopiero zadecydowała.

 

ja wiem że już mieszam niesamowicie, ale dostałam odpowiedź na maila że dostanę f-re vat na to cudo http://allegro.pl/rower-kross-level-a6-nowy-100-polecam-okazja-i1334468998.html

może i głupie pytanie - ale brać? Jest jeszcze dostępny 16" przymierzyć nie pojadę, ale jak już 2 dzień czytam o tych wszystkich podzespołach to zachwalane są te w A6.... a błotniki i bagażnik ze swojej kieszeni wyłożę :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co z tego, że zasadniczo masz rację? Koleżanka wyraźnie pisze, że nie ma możliwości przymierzenia się do bicykla, bo musiałaby jechać - w tych dzisiejszych paskudnych warunkach drogowych - kilkadziesiąt km w jedną lub drugą stronę. Decyzję musi podjąć w kilka dni... Pozostaje zaryzykować. 18" zdecydowanie za duży, 16" - powinien być z grubsza ok. Co prawda diabeł tkwi w szczegółach, bo liczy się także geometria, ale jeśli nie ma zamiaru wymiatać jak Maja, to ta mniejsza rama powinna podejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Zgadzam się z Sandaczem, poza tym "przymierzanie" w sklepie wg. mnie dużo nie da. Niektóre niedogodności jak np. niewygodne siodełko wychodzą dopiero po dłuższej jeździe. Dużo załatwia odpowiednie ustawienie siodełka, a w razie czego można zawsze kupić dłuższy/krótszy mostek. Geometria ramy ma znaczenie dla osób które już długo i dobrze jeżdżą i wiedzą jaką konkretnie chcą geometrię, dla osób jeżdżących amatorsko liczy się tylko rozmiar ramy i odległość siodełko/kierownica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie - jakbym ten rower kupowała prywatnie to bym się nie rzucała na 1 okazję po 2 dniach "badania rynku" tylko potrwałoby to znacznie dłuuużej. I tak w robocie ledwo wykręciłam się od Unibike Pamir, który to był przewidziany (kupowali 3 rowery jak byłam na zwolnieniu-w tym 1 dla mnie, ale akurat skończyły się w sklepie- i chwała za to :bye2: ). Firma przeznacza na zakup daną kwotę pieniędzy to chcę jak najlepiej skorzystać, bo inaczej w przyszłym roku obetną nam wydatki (niestety ale to tak działa-pieniądze niewykorzystane przepadają). Jakbym miała większą mobilność (w sensie samochód) to byłabym w stanie podjechać do kilku sklepów i "przymierzyć się". A na to potrzeba czasu-a mi w robocie nie dadzą wolnego bo nie przysługuje i bleble bleeee (to gadanie kadrowych :D

 

Więc musi do być krótka piłka :)

a ta A6 kusi... (wizualnie też co poniekąd jest ważne dla dziewczyn)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wisiałam dzisiaj pół dnia na telefonie, obdzwoniłam wszystkie sklepy do których bym mogła dotrzeć (lębork, 3miasto) i nigdzie nie mają mojego rozmiaru, tylko w necie, więc mimo dobrych chęci chyba jednak będę musiała kupić w ciemno :/

Trochę się obawiam kupić tą A6.... z Panem rozmawiałam i mówił że rower nowy, żadne podzespoły nie były wymieniane (co mi naiwnej nawet do głowy nie przyszło O_o) boję się zostać z ręką w nocniku z jakimś poskładanym niewiadomo czym-bo jak kurier z nim przyjedzie to i tak nie poznam czy to te części czy nie...

a pomyłki firma mi nie wybaczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec kilkudniowej batalii...

wybór w końcu padł na Kross level A4 2009 disc (A6 okazała się być nie do przeskoczenia dla księgowej...długo by gadać). Do tego w sklepie przystaneli na dorzucenie oprzyrządowania (błotniki i bagażnik na sztycę, oświetlenie przód+tył, pompka. Może nawet na jakiś licznik jeszcze wystarczy).

Wszystkim (i każdemu z osobna oczywiście też) serdecznie dziękuję za czas i pomoc w dokonaniu tego tak trudnego dla laika wyboru :)

Wkrótce odezwę się jak rower daje sobie radę w mojej pracy

 

pozdawiam

Małgosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...