Skocz do zawartości

[amortyzatory]


aegis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , w zwiazku z tym ze poskładałem swojego pierwszego fulla ,zwracam sie z prośba o pomoc w ustawieniu odpowiednich ciśnien w amorach(przód Reba '09 SL i tył RP 23)- moja waga to 81kg,po niedzielnym obiadku do 83 :down: .Kompletnie nie mam pojecia jak to ustawic(oczywiscie oprócz przeczytanych tematów na niejednym forum),wolałbym jednak skozystac z doświadczeń fachowców.Nie dysponuje równiez pompka.Oczywiscie udzielenie pomocy ,bedzie wynagrodzone ^^.

Mieszkam w Mikołowie wiec podjechanie w granicach woj.sląskiego nie jest jakimś problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompujesz tyle żeby uzyskać odpowiedni SAG, czyli ugięcie wstępne. Ma to być 20-30% całkowitego skoku, dokłądnie masz to tutaj opisane:

http://blogrowerowy.pl/newsletter/amortyzacja-ustawianie-przedniego-zawieszenia/

opisane pieknie ładnie ale jak ktoś tego w zyciu nie robił nigdy,wolałbym podpatrzec,wysłuchac wskazówek,przynajmniej za pierwszym razem ,niz cos spartolic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jak co ale tam nie ma szans niczego ''spartolić''.

 

Przecież on nie ma pompki, a bez niej nawet gdyby chciał to nic nie zrobi. Poza tym Reba ma osobno pompowaną komorę negatywną i przydało by się trochę doświadczenia, żeby dobrze ustawić ten amor. Podoba mi się Jego podejście, że chce skorzystać z pomocy kogoś doświadczonego jeżeli nie miał wcześniej styczności fullem. Widziałem już jak niektórzy samozwańczy mechanicy ustawiają swoje zawieszenia i są przekonani, że robią to dobrze.

 

Jeżeli ktoś mu pomoże, to straci mniej czasu na eksperymenty i szybciej dopasuje zawieszenie pod swój styl jazdy. Ja kiedyś wysłuchałem uwag kumpla pracującego w serwisie, który też dużo jeździ. Pomogło mi to w odpowiednim ustawieniu tłumienia do stylu jazdy i rodzaju terenu, a moje późniejsze eksperymenty z zawieszeniem poparte były doświadczeniem kogoś mądrzejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myśle że w tym przypadku nie mając odpowiedniego sprzętu lepiej udaś się do pobliskiego sklepu-serwisu rowerowego i tam na pewno dopompują i doradzą co i jak,tym bardziej że teraz sezon martwy na rowery więc czasu pewnie w serwisie mają więcej niż w sezonie.

pewnie tak bedzie jesli nie znajde kogos chetnego kto okaze pomoc,wolałbym jednak kogos kto bedzie mi w stanie przekazac troszke podstawowej wiedzy(oprocz tego co mozna przeczytac w internecie).na pewno nie spieszy mi sie , rower szykuje na przyszły sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie tak bedzie jesli nie znajde kogos chetnego kto okaze pomoc,wolałbym jednak kogos kto bedzie mi w stanie przekazac troszke podstawowej wiedzy(oprocz tego co mozna przeczytac w internecie).na pewno nie spieszy mi sie , rower szykuje na przyszły sezon.

Trochę cię ambicjonalnie zdopinguję: rs, tak jak praktycznie każdy producent amortyzatorów to firma amerykańska; instrukcja obsługi musi być tak napisana by jej treść był sobie w stanie przyswoić każdy nawet przeciętnie rozwinięty Yankes - bez okaleczenia siebie i zmasakrowania sprzętu :icon_lol:

Jeśli Amerykanie dają radę, ty też z pewnością dasz. :)

 

Hm a tak poza tym to chyba w żadnej instrukcji obsługi nie ma właściwie opisu ani rysunków poglądowych jak obsługiwać pompkę do amortyzatora :027:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...