Skocz do zawartości

[1500zł do 2500zł]


Przemyk

Rekomendowane odpowiedzi

Expert jest fajny, ale czy Przemykowi są potrzebne takie hamulce ? Bo jeżeli nie jeździ w jakiś trudnych warunkach, to moim zdaniem nie ma sensu... RENEGADE 0.6 od Krossa a6 troszkę jest lepszy( waga, wygląd, ma klamki i manetki,tylna przerzutka) A kross ma lepszą przerzutkę przednia, minimalnie lepsze hamulce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wagę MBike'a podawaną przez producenta wrzuć do kosza :) Wygląd koledze jeździć lepiej nie pomoże, chociaż wiem że niektórzy traktują go bardzo poważnie. Klamkomanetki będą kiepskim rozwiązaniem tylko jeśli właściciel roweru będzie chciał go "upgrade'ować", w co wątpię :D

 

Poza tym co jest złego w kupnie roweru więcej niż "wystarczającego" jeśli pozwala na to budżet :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie ma nic w tym złego, ale jeżeli kolega jeździ po jakimś leciutkim terenie, w łatwych warunkach to nie będą mu potrzebne takie hamulce, no chyba, że planuje jakieś maratony , jazdę w błocie itp. to lepsze będą tarcze (v-brake są też łatwiejsze w obsłudze). Zostanie te kilka stów w kieszeni.Rowerek jest droższy o 200 zł (Przemyk napisał, że chce wydać do 2500 zł) No ale wybór należy do niego :icon_lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Rowery fajne ale zdecydowanie wolał bym hamulce tarczowe.Z podanych rowerów podoba mi się ten http://allegro.pl/mbike-renegade-0-6-2010r-wysylka-gratisy-i1334158978.html

Ale brakuje mu tarcz.Rower służył by mi bardziej rekreacyjnie i na jakieś lekkie wyprawy na jazdę w błocie i wodzie.A co myślicie to tych?

 

http://www.kross.pl/rower/87-HEXAGON_V8.html

 

http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/revel/7730/45293/

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wziął Unibike Expert, bo ma najlepszy osprzęt w stosunku do ceny, a rekreacyjną geometrie można w bardzo łatwy i tani sposób zrobić poprzez obniżenie siodełka, dołożenie podkładek pod mostek, zmianę bądź odwrócenie mostka, wymiany kiery na rizer.

 

Dla mnie wybór jest tylko jeden :)

 

Weź pod uwagę, że jak weźmiesz rower na Vkach, to potem przy zmianie na tarcze trzeba dodatkowo inwestować w nowe koła i ew manetki (przy systemie DualControl) a jest to dosyć problematyczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,5k a 2,5k to duży przedział cenowy ( procentowo ). Kupisz wiec albo "jakiś" rower za 1,5k ( kieruj sie w tym wypadku ładnym malowaniem ramy , marką lub np siodełkiem czy tez oponami itd bo generalnie na jakieś mega różnice pomiedzy rowerami nie masz co liczyć ) albo wydajesz 2,5k i tu juz można w pewnien sposób zaszaleć. Mój typ 17" Scott Scale 2010 model 80 lub nawet 70 ( po rabatach wyszedłby mniej wiecej 2,5k )

http://www.scott.pl/product.php?id_cat=231&id_prod=1277

Jak rower się znudzi - dużo na nim nie stracisz, a jak wciągnie bardziej - będzie dobra baza do dalszej rozbudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,5k a 2,5k to duży przedział cenowy ( procentowo ). Kupisz wiec albo "jakiś" rower za 1,5k ( kieruj sie w tym wypadku ładnym malowaniem ramy , marką lub np siodełkiem czy tez oponami itd bo generalnie na jakieś mega różnice pomiedzy rowerami nie masz co liczyć ) albo wydajesz 2,5k i tu juz można w pewnien sposób zaszaleć. Mój typ 17" Scott Scale 2010 model 80 lub nawet 70 ( po rabatach wyszedłby mniej wiecej 2,5k )

http://www.scott.pl/...31&id_prod=1277

Jak rower się znudzi - dużo na nim nie stracisz, a jak wciągnie bardziej - będzie dobra baza do dalszej rozbudowy.

Dokładnie, pewna rama to podstawa, a taki za przeproszeniem panther pro777 to może i ma dobry osprzęt, ale z samą ramą to bym za bardzo przyszłości nie wiązał. Są rowery, które kupuje się dla ramy i tak jak napisał poprzednik, myśli o dalszej rozbudowie. A taki Versus, którego poleciłem na początku to rower, który kupujesz po to żeby od razu na nim jeździć bez przejmowania się rozbudową, bo wprawdzie, te części które w nim masz nie porażają, ale wszystkie są mało awaryjne na jednym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt jaki dali do tego Scale'a za 3 kafle to jakieś nieporozumienie... :rolleyes:

 

Porównanie Unibike/Scott

  • Rama ALU 6061/ Alu 6061; ładnie pomalowana i z napisem Scott! :wallbash:
  • Widelec Tora SA/Dart 2; Tutaj odczujesz największą różnicę w jeździe na obu rowerach. Tore dostosujesz pod siebie a Dart? No cóż... Temat o Darcie tutaj: klik! o Torze tutaj klik!
  • Przerzutka przód XT/Deore; Deore pewnie szybko złapie luzy i jej pantograf nie jest tak sztywny jak XT, więc pod obciążeniem zmiana będzie wyraźnie gorsza niż w przypadku XT
  • Przerzutka tył XT/SLX; Tu nie odczujesz różnicy
  • Hamulec przód/tył Avid Elixir 5/M486; Tutaj kolosalna różnica. Elixiry to jedne z najmocniejszych hebli na rynku i nie gotują się tak jak Shimano.
  • Manetki Deore/Deore; Remis, ale w Unibike dokupiłbym manetki XT bo naprawdę warto :) Znaczna poprawa zmiany biegów gwarantowana!
  • Korba Deore/M442; Blaty Deore na pewno są sztywniejsze i (tutaj nie dam sobie głowy uciąć) trwalsze
  • Łańcuch Shimano HG 50/HG 53; Szok! Scale ma lepszy łańcuch! (który i tak jako pierwszy ulega zużyciu i wymianie :down: )
  • Kaseta HG50 /HG50
  • Piasty SHIMANO M525 /RM65 i jakaś Scott Team :yes: ; W Scott'ie najtańszy chłam, granica między makrokeszowymi piastami jest tu naprawdę nieduża
  • Opony Rocket Ron Zwijane/Rocket Ron Drut; Drutowe są cięższe od zwijanych
  • Stery AHEAD FSA ZS-4 / Ritchey; Tu nie odczujesz różnicy
  • Szprychy Sapim/NoName; O firmie Sapim nie ma co się rozpisywać, natomiast po NoName'ach możesz spodziewać się wszytkiego... Loteria - może być OK, może będziesz latał co tydzień do serwisu na centrę kół

 

Opis powyżej mówi sam za siebie. Powiem tak: dla ładnego napisu na ramie nie warto... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie 3k a za 2,5k juz kupi a to róznica. Skoro wcześniej jeździł rr5.3 to jaki sens jest proponować rower który nawet w 17" ma długość górnej rury 595 ( ciekaw jestem kiedy Unibike zacznie podawć ten wymiar tak jak robi to cały świat - z małymi wyjątkami ) czyli typowo sportowa geometria - nie każdemu to pasuje. Co do osprzetu - expert waży teoretycznie 13 kg w 21 czyli ok 12,8 w 17 a Scale po wymianie gum ( np na lekkie i tansze karmy i lekkie maxxisy do środka ) bedzie lżejszy juz na poczatku o ok. 0,5 kg. Zachwalana Tora - no faktycznie 120mm jest konieczne a i praca wyśmienita... Niezły żart szczeglnie jesli dodamy że na pewno przyszły własciel ma pompke i bedzie pod siebie ustawiać sag no i kwestia serwisu ( wagę amora pominę bo szkoda słów). Dart pracuje jak pracuje - na 78 kg wystarczy na poczatek a jak przyjdzie czas wymieni na rebe. Co do kół - piasta m525 to także mistrzostwo świata i nic nie moze sie z nimi równać szczegolnie ze komplet to aż 100 kosztuje - skąd, one budżetowe nie są wcale... No i ta kolosalna róznica w hamulcu - jak mozesz to napisz prosze co dokladnie miales na mysli - bo jesli siłe hamowania to m486 maja wg testów wystarczajacą - pytanie gdzie tak je ma zagotować ( a na serio to przyznaje ze elixiry to najlepsza czesc experta ) No i sama rama - tu także brak słów jesli dla Ciebie to tylko napisem sie róznią... To tak jakby porównać nawet polecana przez "wszystkich" nowa Kie Sportage ( bo tania i tyle na pokładzie ) do gołej np X1. Wiem ze zaraz bedzie ze to nie ta klasa bo jeden dłuzszy , drugi czarny i naped na tyl itd. chodzi o to że w życiu nie ma promocji i okazji i jesli coś jest tańsze o innej podobnej rzeczy to tylko przez poczynione oszczednosci - w epxpercie oszczedzono na najważniejszej czesci roweru czyli ramie. Policz ile po odjeciu czesci kosztuje goła rama scale a ile experta, to tak jak dwa lata temu opłacało sie kupować na częsci a6. Tu jest to samo, natomiast nawet używana scale 2010 na allegro chodzi po 800-1000.

 

Wracajac do hebli shimano - co w ich przypadku oznacza "wystarczająca":

http://www.bikeradar.com/gear/article/how-we-test-hydraulic-disc-brakes-24345

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...