Skocz do zawartości

[schroniska górskie] wasze ulubione


Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, że nie oznacza, szczególnie, że nie wspominałem nic o sali konferencyjnej czy wi-fi :) Mnie to do niczego nie potrzebne w schronisku :) Ja tylko porównywałem komfort i jakość "spania" w Pasterce przed i po remoncie. Idąc odwrotnym do mojego tokiem rozumowania, można by stwierdzić, że fatalnie, że wyremontowali i trzeba koniecznie coś podniszczyć by uzyskać klimat gór ;)

Poza tym chyba 7 przypadków nieczystości w historii mojej górskiej zawsze zgłaszałem, spotykałem się w zamian z upustami, przeprosinami czy darmowymi posiłkami. Nie narzekam więc. Zupy z łoniakami nigdy nie dostałem, nie zamieniajmy sedesu z łoniakami w miskę posiłku z łoniakami, pisałem o sedesie, a z niego nie jadam - nie przekręcajmy wzajemnie własnych słów.

Mam już prawie 30 lat, żonę, niedługo - mam nadzieję jeszcze w tym roku - dziecko, więc czasy, kiedy latało mi co przyniosę ze sobą do domku, siadając na schroniskowym sedesie, bezpowrotnie minęły. Odpowiadam nie tylko za siebie w tym momencie. Cenie komfort i zadbane schroniska. Proste. I nie mówię o Pasterce, gdzie zawsze było dobrze. Mówię o przypadkach, a nie regule, gdzie nowszy standard przypadki te eliminuje w pewnym tylko, ale zawsze jednak sporym stopniu.

Wg koleżanki alkor, pomijając różnice krajów i granic, w schroniskach pod Mt. Blanc, W UŁAMKU PROCENTA nie powinno być klimatu wedle polskich wykładników. Nie zgodzę się... To tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie komentowałem faktu remontu Pasterki, nie mówiłem też, że wspomniany tutaj "klimat" to syf, bród, a dach koniecznie musi przeciekać i trzeba coś zniszczyć...

 

Mówię o przypadkach, a nie regule
Nie wiedziałem, że niszczę klimat gór, bo lubię czyste materace, nie pachnące potem i moczem, kuchnie z czystymi szklankami i łazienki z sedesami nie oblepionym włosami łonowymi i wymiocinami...

no nie brzmi to tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to nie musicie od razu kłutni kłótni robić a ogulnie ogólnie to fajnie w górcah górcach jest i takie stare chroniska bez nowoczesności wifi i tak dalej są lepsze :)

 

_____________________________________________

Czy tylko ja miałem problemy z przeczytaniem tego?

Raz dwa do słownika i stylistykę poprawić! - Franio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilon- nie moja sprawa czy i czemu bierzesz to do siebie.

Ale nie życzę sobie mówienia za mnie co ma 'według mnie' miejsce. Dziękuję.

 

Wyraziłeś swoje zdanie, ja wyraziłam swoje. I może przy tym zostańmy.

 

Natomiast żeby nie odchodzić od tematu- na ten moment mogę mówić tylko o schronach, które kiedyś były moimi ulubionymi. Teraz praktycznie wszystkie omijam szerokim łukiem. Nie na takim klimacie się wychowałam i nie takiego w górach szukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano · Ukryte przez mrmorty, 30 Stycznia 2012 - Brak powodu
Ukryte przez mrmorty, 30 Stycznia 2012 - Brak powodu

Pilon- nie moja sprawa czy i czemu bierzesz to do siebie.(...)

Tylko na podstawie Twojej wypowiedzi. Bo przecież z żadnego innego powodu nie mogłem, jak tylko z kwestii wypowiedzi w odległości dwóch postów:

(...)Obiekt po remoncie - miód, jak w hotelu i pubie jednocześnie :)

(...)

wpisy podkreślające jakie to schroniska nowoczesne- bufety jak sale konferencyjne, jak hotele, puby

Nic tak nie niszczy klimatu gór jak takie miejsca i ludzie ​ takim podejściu...

Odnośnik do komentarza

A chciałam być miła i dlatego napisałam, że 'nie moja sprawa', a nie, jak pierwotnie miało być, 'nie interesuje mnie'. Bo widzę, że ktoś tu bardzo nie lubi jak się ma odmienne zdanie od niego. Ech, jak już masz potrzebę dyskusji- zapraszam na PW, postaram się zmusić i odpisać, ale temat naprawdę nie potrzebuje offtopu. Naprawdę.

 

//A moda proszę o usunięcie rzeczonego offa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, że nasze zdanie zbytnio się różni. Śmiem twierdzić, że filozofię odnośnie gór mamy podobną, ale inaczej ją precyzujemy. Odmienne zdanie zawsze cenię, ponieważ sprzyja rzeczowej dyskusji. Trudno mi natomiast zrozumieć wypowiedzi sugerujące negatywny wpływ postrzegania szczegółów dotyczących standardu, na wygląd ogółu - środowiska geograficznego i kulturowego. To tyle. Jeśli nie było to z twojej strony celowe, to przepraszam za offtop, ale niestety w kontekście wyglądało na nieprzypadkowe. Przepraszam czytelników wątku i dyskutantkę za offtop. Do tematu więcej nie wracam. Nie widzę potrzeby i zasadności kontynuowania tematu na PW. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Dobra, dobra, bez fochów, ale też bez jakichś prywatnych wycieczek proszę.

Chcecie prawdziwy meksyk(celowo pisane małą literą) to skoczcie sobie w góry do naszego sąsiada na wschód. Tam schroniska to albo zaniedbane rudery albo tak kiczowato wykończone że wolałem już rudery po wytrzepaniu sienników...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Bacówka nad Wierchomlą (Beskid Sądecki) - szczerze polecam. Widoki przepiękne, klimat budowli całkiem niezły. Super zbudowany taras widokowy - przy mojej wizycie było akurat słonecznie, ale podczas burzy pewnie tam się dzieje.

No i wielki bernardyn przechadzający się między stołami...fajne psisko. Żurek bardzo smaczny i młoda kucharka :) Październikowy, słoneczny dzień - pustki.

 

_DSC0171_schr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...