Skocz do zawartości

[Nowe buty] Jak uzywac?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wczoraj kupilem sobie buty DIADORA X-Country i jest to moja 1 para butow rowerowych w zyciu. Do nich zakupilem tez "Cleat'y" SM-SH56 Shimano. Pedalow jeszcze nie kupilem bo nie wiedzialem jakie, a po drugie na razie nie sa mi jeszcze potrzebne. Jak na razie bede sie uczyl buty uzywac na fitness'sie podczas zajec "spinning". Szukalem podobnego tematu ale nie znalazlem. Jak rozpaczac przygode z butami? Wiem ze trzeba przykrecic te Cleat'y do podeszfy buta, i mozna je tez regulowac. Czy to regulacja zalezy odemnie i jak mi jest wygodnie czy jest jakos ustalone? Jutro mam nadzieje pojsc 1 raz na zajecia z spinningu i spobowac je zalozyc i sie tez nauczyc odpinac. xD Jesli macie jakies wskazowki to z checia wyslucham xD

 

PS. Apropo butow, jesli ktos chcialby wiecej info na ich temat to na PW lub gg 8311445, bo wiem ze w Pl chyba ich nie ma. Tylko model 2009 na allegro mozna dostac.

 

Pozdro. los12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z pomocą kolegów nauczyłem się w 10 minut je obsługiwać.. Na początek poluzuj sobie jak najbardziej pedały żeby lżej Ci się wpinało :P Jak już trochę będziesz umiał to sobie będziesz stopniowo dokręcał aż będzie ok :) No i dodam że ja na drugi dzień po założeniu spd podjechałem sobie do kumpli i całkiem zapomniałem że mam pedały spd no i poleciałem na asfalt :P Także nie zapomnij o spdkach :icon_lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jesli mozna sprostowanie. Co to sa spd? I w jakim sensie poluzowac pedaly?

SPD to system pedalow wpinanych firmy shimano (ogolnie najpopularniejsze na rynku), oczywiscie jest duzo innych systemow jak chocby CB (Crank Brothers).

Duza czesc pedalow wpinanych (w tym SPD) maja mozliwosc regulacji sily wypiecia, czyli okreslaja sile, ktora musisz uzyc aby wypiac sie z pedalow (im mocniej ustawiona sprezyna tym mocniej musisz przekrecic piete aby sie wypiac). Zasadniczo mocniej ustawiona sprezyna minimalizuje ryzyko przypadkowego wypiecia sie z pedalow (co moze byc bardzo niebezpieczne), aczkolwiek to ryzyko rowniez w najlzej ujstawionych pedalaxh jest bardzo male :thanks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość wygenerowana automatycznie

 

 

Ten temat został zamknięty przez moderatora/administratora.

 

Powód: I tym milym akcentem zamykamy temat

 

Jeżeli nie zgadasz się z zamknięciem tego tematu, prosimy użyć przycisku RAPORT dla tego tematu. Ekipa moderująca rozważy Twoją propozycję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...