Skocz do zawartości

[1500-1800 zł] dla kobiety MTB/XC


niutek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam zamiar kupić żonie rower,jedyne wymaganie z jej strony to hamulce tarczowe.Moim zdaniem inne rzeczy są są ważniejsze...więc chciałbym wiedzieć co proponujecie,może macie podobne doswiadczenia z zakupami dla swoich Pań :}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dodatkowa wymagana informacja w poście to wzrost i waga użytkownika!"

Takie rzeczy zgłasza się do moderatora albo przez pw.

 

A do tematu: jeśli to delikatna babeczka, to możesz użyć argumentu, że rowery z tarczówkami są cięższe, że w miejsce tarczówek może mieć lepszy osprzęt. I weź ją zabierz do jakiegoś sklepu, gdzie będzie mogła obejrzeć kilka czy kilkanaście różnych rowerów, niech się przymierzy do kilku, niekoniecznie do tych o tzw. "damskiej geometrii". I niech raczej nie słucha sprzedawcy, bo ci często powiedzą cokolwiek byle zgonić towar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy zgłasza się do moderatora albo przez pw.

 

A do tematu: jeśli to delikatna babeczka, to możesz użyć argumentu, że rowery z tarczówkami są cięższe, że w miejsce tarczówek może mieć lepszy osprzęt. I weź ją zabierz do jakiegoś sklepu, gdzie będzie mogła obejrzeć kilka czy kilkanaście różnych rowerów, niech się przymierzy do kilku, niekoniecznie do tych o tzw. "damskiej geometrii". I niech raczej nie słucha sprzedawcy, bo ci często powiedzą cokolwiek byle zgonić towar.

 

Zapomniałem dodać ma 167 wzrostu ,waga ok 51 kg.Przeglądając allegro znalazłem coś takiego,co o tym sądzicie? http://allegro.pl/kona-fm-dlx-09-r-16-wyprzedaz-30-w-wa-i1297553125.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze taki rower http://www.mudserwis.com/kross-level-a6-disc-2009-juz-tylko-rozmiar-16-p-56.html?osCsid=dbe22086388235998b8e5377125ce413 cena z takim osprzętem jest atrakcyjna,tylko amor bym podmienił do mojego scotta bo mam suntur xcr a krossie jest dart 3 mam nadzieję że będzie pasował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kross Level A6 Disc 2009 już tylko rozmiar 16" - moja Luba mierzy 164 i waży 50kg (czyli mniej więcej parametry Twojej Wybranki) jeździ na ramie kross level A2 właśnie 16" i wielkość ramy jest odpowiednia. W jej maszynie jest widelec SR Suntour SF9-XCR i działa sprawnie przy jej wadze (oczywiście adekwatnie do klasy samego amora:)

 

Myślę że kross to dobry wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ale w ogóle co to za pomysł, żeby kupować rower z męską ramą dla kobiety? Nie wiem za bardzo czemu to ma służyć.

 

Z dwa miesiące temu wybieraliśmy z dziewczyną rower dla niej (174cm/56kg) i na męskie rowery nawet nie patrzyliśmy. Jest taki wybór damskich górali, że naprawdę jest w czym przebierać. Padło na Meride Juliet TFS 400-V

http://www.rowerymerida.com.pl/rowery.php?kol=9&gr=118&id=938

 

Jest też analogiczna wersja z tarczami (100-D) ale te V'ki są dużo lepsze od tarcz, a poza tym za cenę tarcz obniżona jest klasa osprzętu, dlatego jak zawsze mówię stanowcze nie takim tarczom ;)

 

Twojej kobiecie pewnie by podeszła 16". Jedynym problemem, który ja zauważyłem to że Gila jest twarda i kiepawo pracuje pod dziewczyną ale niedługo ją zaleję i powinno być lepiej. Poza tym rower jest super - osprzęt deore (akurat dla mnie dobrze, bo przynajmniej dobrze się go serwisuje ;) ) a rama jest bajeczna. Nic ją nie boli, pewnie się czuje na rowerze i nie boi się przejeżdżać trudniejszych odcinków tras.

 

EDIT: uważaj z dostępnością rowerów w rowerzysta.pl - obniżają ceny rowerów, których nie mają i mieć nie będą, więc... :) Polecam Ci http://allegro.pl/sklep/1880170_altsport - mają bardzo duży wybór rowerów - akurat tam kupiliśmy tę Meridę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się najpierw przed wypisywaniem tych teoretycznych wywodów ;)

W większości wypadków rowery tzw. damskie to marketing, ponadto ą słabiej wyposażone od ich "męskich" odpowiedników, dodatkowo ta Merida ma bardzo krótką ramę krytykowaną przez zdecydowaną większość potencjalnych klientek które się do niej przymierzały :)

Dodatkowo wyposażenie tego roweru to prawdziwa asceza, łącznie z młotkiem zamiast amortyzatora ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego, że rowery damskie w tej samej cenie są o klasę niższe. Jestem również podczas kupowania roweru dla Pani i po wielu przymiarkach( cube, merida, giant) na razie wygrywają rowery męskie głownie ze względu na wygodę jak również własne upodobania (woli prostą górną rurę niż taką "wymyślną") oczywiście każdy powinien się przymierzyć i zdecydować wtedy. Z moich obserwacji dopiero damskie ramy robione na sportowe czytaj te znacznie dużo droższe mają geometrię sportową a w rowerach męskich tej geometrii można szukać już w niższych kategoriach cenowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rulez nie rozumiem Twojej wypowiedzi. To jest forum, a nie "zbiór jedynie słusznych racji". Podzieliłem się swoimi doświadczeniami w tym temacie i już. Jeśli komuś bardziej podchodzą męskie ramy to spoko. Nie zabronię mu/jej jeździć na takowej. Tyle, że nadal nie do końca to rozumiem. W sumie nie muszę. Wbito mi na anatomii swego czasu, że kobieta to nie mężczyzna nie tylko z powodu miednicy i dlatego wydaje mi się, że logicznym jest wybieranie ramy dla kobiet dedykowanej. Ale może masz rację i te ramy to pic na wodę - mówię jak było/jest w naszym konkretnym przypadku, a nie teoretyzuję :(

 

Co do młotka amortyzatora... Dart 3 dla kobiety to tez jest młotek ;] Osprzęt jest porównywalny z rowerami w tej cenie. Cudów nie ma. Przerzutka z przodu SLX wiosny nie zrobi ;] Szczególnie, że to rower dla amatora, który nie odczuje specjalnej różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rulez nie rozumiem Twojej wypowiedzi. To jest forum, a nie "zbiór jedynie słusznych racji". Podzieliłem się swoimi doświadczeniami w tym temacie i już.

Że co niby ?, jak na razie to sam prezentujesz jedynie słuszne racje :

Ale w ogóle co to za pomysł, żeby kupować rower z męską ramą dla kobiety? Nie wiem za bardzo czemu to ma służyć.

To, że twojej żonie przypasował ten rower, nie znaczy, że musi być tak z każdą, tym bardziej ,że nawet na tym forum znajdzie się kilka opinii pań dla których rama Meridy jest stanowczo za krótka, a co za tym idzie niewygodna ;)

Ponadto bardzo wiele kobiet jeździ na ramach męskich, ponieważ im po prostu pasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...