Skocz do zawartości

[Barspin] Opona zawadza o ramę


Nikt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

niedawno złożyłem sobie drugie ostre koło i chciałem żeby ten rower miał możliwość robienia barspinów. Niestety opona zawadza o ramę. Czy da się podłożyć podkładkę i minimalnie wysunąć widelec? Opona przeszkadza tylko troszkę, wydaje mi się że na siłę by się przecisnęła. Ewentualnie może w widelcu koło lekko wysunąć, ale tutaj wolałbym nie ryzykować, lepiej żeby w całości opierało się na widełkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszkadza opona jakieś 5mm, ale żeby swobodnie obracać siadząc na rowerze pewnie trzeba by trochę więcej podnieść. Widlec mam klasyczny.

 

Rozumiem że tego potrzebuje: http://fixie.pl/index/kategoria/50.html

Da się to gdzieś indziej kupić? Muszę rozkręcić stery i wcisnąć to od spodu w główkę sterową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pytasz o Csepela to:

 

1 - barspiny wchodzą na każdym kole (ja mam oponkę 32mm), ale o dowolnym ułożeniu korb możesz sobie pomarzyć:] poza tym praktycznie nikt nie ma idealnego "barspin clearnce". Cały trick polega na odpowiednim timmingu. no chyba, że założysz sobie małe kółko na przód.

 

z tego co wiem to największy jest 56, ale kto pyta...

 

Moja jest właśnie 56, mam 183 wzrostu i jest dosłownie IDEALNA. Chociaż myślę, że do tricków to spokojnie może posłużyć komuś wyższemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to prawda. poza tym ważne są dwie rzeczy jeszcze:

 

pedały - ja mam wielkie platformy BMXowe od welgo. Zwykłę platformy pod szosę są "krótsze" o ok 1,5 cm

 

korby - wiadomo, że najlepiej do tego mieć 165. U mnie przy 175 i wielkich platformach zahacza

 

Generalnie - barspiny to fajny dodatek, ale trzeba się nauczyć je robić, a nie tylko machnąć kierownicą:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup sobie jakieś koło 26"

do tego opona 1" IRC metro - mozna kupic w colex-rowery

i możesz kroić barspiny

jak Ci nie przypasi to zawsze taki zestaw możesz sprzedać komus z forum

mam torową rame, przy kole 26cali czuc roznice i trudniej wchodzi na wheelie ale kwestia przyzwyczajenia sie do malego kola i mozesz robic wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...