Skocz do zawartości

[+-3000] MTB/XC maratony


netu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Wiem że to moj 1-szy post na tym forum więc-Witam, potrzebuje sprzętu do ok 3000 moze być jakiś lekki hak.

Mam zamiar wystartować w kilku maratonach i zacząć ogólny trening na rowerze, kiedyś robiłem duzo km na szosie teraz przyszła pora na XC.

Mam 196cm wzrostu ok 90kg.

 

W oko wpadły mi viper x-team, jakies cube, unibike expert, merida 700, mbike 0.6(tylko że ma V'ki). Chciałbym żeby był tam dość dobry amor bo z doświadczenia wiem że tani resor to same problemy.

 

To tyle, myślę że się trochę rozejrzałem tylko najgorszy jest mój wzrost i dość duży wybór w tym przedziale cenowym.

 

jeszcze na plus widziałem KRoss-a A8 2010

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ja mam Authora Instincta z 2009 i kupiłem go po posezonowych zniżkach za 3000zł

po małych zmianach technicznych wygląda tak: http://cyclingdiary.blog.pl/,

ale powiem Ci szczerze że zarówno amor RST First jaki w nim miałem pierwotnie i kółka sprawowały się wyśmienicie,

jednak uległem trochę light-bikowej mani i go stuningowałem, ale na Twoim miejscu zaczekałbym na modele z roku 2011

bo rama jest bardzo zmieniona (na pewno lzejsza i sztywniejsza)

 

fajnie tez wyglada Kellys Magic, ale napęd to troche lekka porażka (alivio?)

 

i Merida XC 700 D podobny osprzęt do Authora ale dużo gorsze hamulce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem Scota Scale 80 model na jeszcze 2010 w rozmiarze XL za 2300. Co prawda osprzęt nie jest górnych lotów ( ale xcr przy takiej wadze powinien pracować znośnie ) ale lepiej kupić najlepszą ramę na jaką nas stać a poźniej ewentualnie wymieniać "graty". Zawsze mozesz też sprzedać ten amortyzator i mając wolny 1k kupić polecaną bo tania i dobra - rebe. Natomiast wiele ram na 2011 ma juz korby pressfit lub bb30 i główkę 1-1/5 co lekko utrudnia upgrade przynajmniej cenowo :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem Scota Scale 80 model na jeszcze 2010 w rozmiarze XL za 2300. Co prawda osprzęt nie jest górnych lotów ( ale xcr przy takiej wadze powinien pracować znośnie ) ale lepiej kupić najlepszą ramę na jaką nas stać a poźniej ewentualnie wymieniać "graty". Zawsze mozesz też sprzedać ten amortyzator i mając wolny 1k kupić polecaną bo tania i dobra - rebe. Natomiast wiele ram na 2011 ma juz korby pressfit lub bb30 i główkę 1-1/5 co lekko utrudnia upgrade przynajmniej cenowo :icon_wink:

 

Scott to fajna opcja, ale rama trochę duża;/ co do nowych ramek na 2011- też się tym martwilem ale rozmawiałem ze znajomym, który powiedział mi że ramy mają tylko łożyska pressfit, a korba pozostaje ta sama, (więc, mozesz zastosować taka jaka już miałeś lub masz - byle na sztywną oś), a co do sterów to są specjalne redukcje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym wzroście to jednak rower29" ( w rozm. 19" powinna być OK.):

http://www.velo.com.pl/rowery/?id=443

A jeśli nie jesteś przekonany to najpierw przejedź się na jakimś 29".

 

ja tam bym trochę dorzucił i poczekal na Revolta przynajmniej rama carbonowa

a sądząc po osprzęcie nie bedzie jakiś super drogi, poza tym Author ma prowadzić

w grudniu/styczniu przedsprzedaż po niższych cenach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Authora nie mam jakos przekonania widząc jak sklepy muszą rozbrajac rowery na częsci aby je sprzedać a nawet ostatnio na aucji był nowy magnum na xx i widelcem dt swiss 1350 za 11k a co do kombinacji to oczywiscie mozna wszystko jakos przerabiać tylko po co kupować sam suport lub przejsciówke na stery. Scale przymierzałem i dla mnie L była odpowiednia natomiast na 190 to XL biorąc pod uwagę że ma być do maratonów. 29 to tez fajna opcja ale problemem sa ceny i dostepnosc np opon na jakich chciałbyś jeździć nie wspomne o tubeless czy tubeless ready czy tez o samym doborze amortyzatora. Jak patrzyłem sensownie wyposażony 29 tak zeby nie musieć od razu czegoś wymieniać to min 4k No i 29 to ciut ale jednak większa waga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Authora nie mam jakos przekonania widząc jak sklepy muszą rozbrajac rowery na częsci aby je sprzedać a nawet ostatnio na aucji był nowy magnum na xx i widelcem dt swiss 1350 za 11k

hehe co do Magnuma to się musze zgodzić bo nawet u mnie w sklepie jak się pytałem to nie sprzedali nigdy żadnego - cena zabija, ale do innych rowerów tej marki to warto obadać albo przetestować chociaż bo z tego co widziałem maja modele do testowania. Mimo wszystko po forach krąży dużo złej opinii na temat tych rowerów, która się ma nijak do rzeczywistości - wiem bo sam jeżdżę i polecam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Magnum był w licytacji od 10k i nawet myslałem aby go kupić na czesci - xx powiedzmy za 6, amor 2 , koła dt swiss 1450 także powiedzmy 2 i rama plus rurki wyszłyby gratis. Natomiast dostałem w łapy Hackera z/do rozbiórki i na razie nie napisze co kupiłem bo paczka przyjdzie do mnie jutro wiec nie chce zapeszyć :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie było tak, że swego czasu Authory pękały na potęgę? Jakaś sytuacja ze zmianą dostawcy rurek mi się kojarzy. Z Meridami sytuacja była podobna jeśli chodzi o stopy z magnezium chyba

 

BTW:

http://www.rowerymerida.com.pl/rowery.php?kol=8&gr=68&id=455

 

Tylko nie wiem czy się jeszcze kupi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie było tak, że swego czasu Authory pękały na potęgę? Jakaś sytuacja ze zmianą dostawcy rurek mi się kojarzy.

 

Problem dotyczył tych ram, na rurkach columbusa, pamietam bo kumpel też mial wtedy problem z Visionem, ale oczywiscie mu ja wymienili na gwarancji.

Author zmienił po tych przypadkach dostawce rurek i teraz wszystko jest ok. Nie słyszałem od tamtej pory, o żadnej pękniętej ramie. Potwierdza to też gwarancja

dawana na 5lat. Nie muszę mówić oczywiście co robi "życzliwa" konkurencja jak na necie pojawi się jedno lub dwa zdjęcia pękniętych ram - smród się ciągnie aż do dziś.

I kogo nie zapytasz to odradza te ramy, a sam nich nie jeździł tylko słyszał coś od kogoś kto komuś coś powiedział. Tak naprawdę to takie same ramki jak każde inne, a niektóre to wykonaniem i wykończeniem biją na głowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Senjiro, wydaje mi się,że nie warto podawać linków do stron wymagających zalogowania.

Ale do rzeczy- zgadzam się odnośnie ram Authora , chociaz z mała poprawką.- przypadki pękania dotyczyły wcześniejszych modeli i w przypadku Introverta nie tyle zmienili dostawcę rurek a tajwańską manufakturę. Introvert do roku 2007 był robiony z rur Eastona, z których od 2008 do 2009 roku robiono także Egoista, który wcześniej był robiony z rur Columbusa. Dopiero od 2010 zrezygnowano z Eastona jako dostawcy. W przypadku Introverta nie rurki były powodem pękania tylko kiepski proces spawania.

Mój Egoist ( model 2008 ) mimo nie najniższej wagi rowerzysty ( 85 kg) ma się dobrze- a lekko nie ma.

Ramy pękały, pękają i będą pękać- najczęstszą zaś przyczyną nie jest wadliwy materiał czy proces ale niewłaściwe użytkowanie. Ale o tym się nie mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senjiro, wydaje mi się,że nie warto podawać linków do stron wymagających zalogowania.

sorki, faktycznie nie pomyślałem.

Ramy pękały, pękają i będą pękać- najczęstszą zaś przyczyną nie jest wadliwy materiał czy proces ale niewłaściwe użytkowanie. Ale o tym się nie mówi.

Z tym z kolei ja się zgodzę, większość takich sytuacji związanych z tym że komuś pęknie rama bo jej nie użytkował zgodnie z zastosowaniem, potem nie uznają mu gwarancji,

a swoją frustrację wylewa na forum, bo nic innego nie może zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele tematów o pękaniu ram, możecie się tam przenieść z dyskusją, Authory które były podane w temacie nie pękają, więc po co to bicie piany.

Za to due rozmiary ram mają własności jezdne dosyć różne od typowych 17/19" , więc przemyślcie temat i podajcie konstruktywne propozycje dla wysokiegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Rulez, nie bijemy piany - odpowiadamy jedynie na zadane pytanie.

Przy wzroście 196 przemyślałbym rower na kolach 29".

Dla przykładu

http://velo.com.pl/rowery/?id=443

http://superior-polska.pl/superior-xc-829-disc-2008.html

Dla odmiany w kwestii ram 22"

http://www.racebike.cz/ramy-kola/23/84/crr-ram

u nich możesz złożyć rower wedle życzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...