Skocz do zawartości

[5tys. nie mniej nie wiecej] Zakup Roweru MTB


Lucjanek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jak w temacie, pod koniec tego miesiaca mam w planach zakup roweru, koniecznie musi byc to MTB, jak kto woli MTBXC (chodz sam nie wiem jaka jest roznica).

Potrzebuje szczerej rady, macie 5 tys. w reku co idziecie kupic? Nie bardzo znam sie na rowerach i nie wiem co jest dobre a co zle, nie mam mozliwosci pójscia do sklepu i sprawdzenia bo mnie z kraju wywialo, ale chce z kraju rower bo mamy najlepszy tam wybor. Myslalem nad czyms z firmy "Kross" "Cube" "Scott" czy tez "Kellys" i w sumie z tych firm czul bym sie najpewniej bo z nimi mialem doczynienia. Podarujmy sobie Unibike, Merida czy cus takiego :)

Jeszcze jedyna rzecz na jaka bardzo licze to zeby rower byl podwójnie amortyzowany i mial przyzwoity osprzet chodz nie wiem czy to nie za duzo aby pytac w tym obrebie cenowym.

 

Licze na wasza pomoc i opinie.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego tak określasz swoje priorytety skoro mówisz że się nie znasz na rowerach. Sensowniej - jeśli już - byłoby ustawić górną granicę a dolną z pewnym marginesem.

Nie wiem dokąd cię wywiało ale wg mnie polski wybór jest raczej kulawy a nie najlepszy, chyba że wiatr cię wyrzucił np na takim Cyprze, gdzie normalnego roweru ani sklepu nie dane było mi zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego skreslasz meride ?

 

unibike sie zgodze nie ma renomy i chyba zadnego fulla w ofercie

 

ale merida jest spoko

 

Moze masz racje, fakt ze ocenilem ta firme tylko po jednej opinii mojego kolegi, wydawalo mi sie po prostu ze zadnej rewelacji tam nie dostane, a w tej cenie mysle ze dostalbym cos fajnego w bardziej popularnych firmach ale moge sie mylic.

 

 

Kurcze, no mega fajnie sie prezentuje, szkoda ze nie zamiescili bardziej szczegolowego opisu technicznego, w szczegolnosci przerzutek przod/tyl. Bardzo ciekawa oferta ale jedynie trudno mi zdecydowac bo nie slyszalem nigdy o tej firmie. Ale moze ktos jeszcze pomoze? W sensie jak oceniacie rowery tej firmy? Ciekawa oferta czy nie? Bo w sumie bylbym zainteresowany.

 

Nie wiem dlaczego tak określasz swoje priorytety skoro mówisz że się nie znasz na rowerach. Sensowniej - jeśli już - byłoby ustawić górną granicę a dolną z pewnym marginesem.

Nie wiem dokąd cię wywiało ale wg mnie polski wybór jest raczej kulawy a nie najlepszy, chyba że wiatr cię wyrzucił np na takim Cyprze, gdzie normalnego roweru ani sklepu nie dane było mi zobaczyć.

 

Masz racje, niepotrzebnie odrazu odrzucilem niektore opcje tak wiec jezeli masz jakas ciekawa propozycje to bymbyl wdzieczny na pomoc. Na cypr az mnie nie wywialo ale wydaje mi sie ze w Polsce w sumie masz ciekawa oferte sprzedazy w porownaniu do Anglii gdzie jestem. Dlaczego tez chce kupic w polsce? Wiem ze w anglii sa produkowane/sprzedawane bardzo dobre rowery ale w polsce kupie rower warty 5000 a w anglii na ten sam rower ale w funtach bede musial wydac 7500 jak nie wiecej. Ale oprucz tego to i tak najbardziej sklania mnie na polske tylko i wylacznie obszernosc w wyborze, ktora jak dla mnie jest duza, dla ciebie moze byc niczym bo na pewno wiele wiecej wiesz na ten temat niz ja. Moje porownanie siega jedynie UK-Polska.

 

 

Oprucz tego staralem sie znalezc cos na wlasna reke i mam taka jedna oferte ktora wyglada ciekawie, co wy na to?:

Cube Xms -> Zajrzyj

 

Albo ten jeszcze wydal mi sie ciekawy:

Author A-Ray 2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Author ma słabe zawieszenie i dość słaby osprzęt. Cube ma trochę gorszy osprzęt niż viper, tu jednak nie wiem które zawieszenie jest lepsze, vipera brałbym też ze względu na dużo lepszy damper i amor, reszta osprzętu jest porównywalna

 

Aha a co ogolnie powiesz o tej firmie Viper? Pisza na tej stronce ze w sumie od dlugiego czasu sa liderami na rynku w wilu krajach, ale nie wiem czy mozna ich obdarzyc ze tak powiem "pelnym zaufaniem" :D) Sa dobzi?

 

 

a ja cenie okazje i myślę że takie cuś

 

rozm.18

 

http://allegro.pl/cube-ams-125-deore-xt-syntace-fox-talas-zobacz-i1268562611.html

 

Miałbym pozytywne odczucie pozakupowe nabywając takiego "voyagera"

 

Hot Stufffff:)

 

Fajna oferta, ale ja potrzebuje cos troszke pozniej, w 4 dni sie nie wyrobie;/ A i tu koles sprzedaje prawie nowy rower, a czemu? Hmm..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viper ma fajne opinie nawet tu na forum, damper i amor przód ma super, osprzęt też całkiem fajny jak na fulla w tej cenie, dlatego bym go wybrał :)

 

Jezeli nic sie nie zmiani do konca miecha chyba z nim zostane. Bo zadnej lepszej oferty nie moge znalezc a przejrzalem juz ich naprawde wiele.

Mam tylko 2 rowerki miedzy ktorymi sie waham Ten czerwono-czarny Cube - podoba mi sie wizualnie - a tym Viperem bo tak jak mowisz ma lepszy osprzet. I chyba z tymi rowerami zostane, fakt ze bardziej oczywiscie stawiam na osprzet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podepnę się pod temat bo mam podobną ilośc kasy do wydania.

Moja przygoda z MTB będzie się dopiero rozpoczynała, bo na razie jezdzę na rowerku crossowym.

Zakładam ze rower powinien być w miarę uniwerslany: droga, sciezka rowerowa (opona "gładka") oraz wycieczki w góry - wjazd i zjazd (opona "normalna").

Zanając moje obecne możliwości to wiecej czasu - ok 60-70% będzie to jednak jazda po zwykłych ściezkach rowerowych.

Zastanawiam się jednak czy w takiej kwocie iść w słabszego "fulla" czy lepszego "sztywniaka"?

A może na razie nie myslec wogóle o takim rowerku i kupić coś za ok 3500 zł co pewnie powinno mi wystarczyć ?:icon_cool:

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeśli nie wie się dokładnie dlaczego full to kupować HT. Inaczej radzę się też poważnie zastanowić. Dla mnie full ma przewagę nad HT jedynie przy szybkiej jeździe po większych kamieniach, korzeniach, muldach itp.. Przy małych nierównościach czy pojedynczych większych mi full nic nie daje. Jest za to więcej części do serwisowania, więcej waży i bardziej "tyje" w błocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeśli nie wie się dokładnie dlaczego full to kupować HT. Inaczej radzę się też poważnie zastanowić. Dla mnie full ma przewagę nad HT jedynie przy szybkiej jeździe po większych kamieniach, korzeniach, muldach itp.. Przy małych nierównościach czy pojedynczych większych mi full nic nie daje. Jest za to więcej części do serwisowania, więcej waży i bardziej "tyje" w błocie.

Własnie takie miałem wątpliwości i tu mnie utwierdziłeś przy HT

zmniejszę kwote do ok. 4000 to jeszcze na rozne "szpeje" zostanie :icon_cool:

przy okazji, co sądzicie o takim wyborze:

http://www.secesja.pl/do/item/SE_7000_recon_black_2010/SE7000reconblac lub

 

http://www.secesja.pl/do/item/SE_9000_first_black_2010/SE9000firstblac ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepszy osprzęt prezentuje Cube.

o klase wyżej na napedzie, korba o niebo, hamulce o klase....

 

Ja brałbym Cuba.

Viper to trochę egzotic idea ale chyba tez się nie zawiedziesz

 

W takim razie jestem juz przekonany raczej, o wiele bardziej sklanialem sie ku Cube'owi bo jako ze nie bardzo sie na tym znam bardziej mnie sie podoba. Ten Viper to na pewno rowniez godna oferta ale sklaniam sie bardziej ku mnie bardziej znanej firmie.

 

Ja bym w pierwszej kolejności zwrócił uwagę na system zawieszenia i przeznaczenie roweru, a dopiero później na osprzęt. Viper ma zdaje się skok 100/100 a cube 140/125.

 

No wlasnie cos czuje ze chyba Cube sie sprawdzi tutaj o wiele lepiej jako ze po plaskim duzo nie pojezdze:) Bardziej laski typu "Delamere forest" jak sobie poszukacie np na youtube:)

 

Witam.

Podepnę się pod temat bo mam podobną ilośc kasy do wydania.

Moja przygoda z MTB będzie się dopiero rozpoczynała, bo na razie jezdzę na rowerku crossowym.

Zakładam ze rower powinien być w miarę uniwerslany: droga, sciezka rowerowa (opona "gładka") oraz wycieczki w góry - wjazd i zjazd (opona "normalna").

Zanając moje obecne możliwości to wiecej czasu - ok 60-70% będzie to jednak jazda po zwykłych ściezkach rowerowych.

Zastanawiam się jednak czy w takiej kwocie iść w słabszego "fulla" czy lepszego "sztywniaka"?

A może na razie nie myslec wogóle o takim rowerku i kupić coś za ok 3500 zł co pewnie powinno mi wystarczyć ?:)

 

Pzdr

 

Mialem taki sam problem z poczatku i dlugo sie zastanawialem czy nie brac sztywniaka, jak poszukiwalem natknalem sie na ciekawa oferte Krossa:

Kross 2011 Level A8

 

W najnowszej budzie 2011, ale czuje ze osprzetem w porównianiu do tego co juz sam masz na oku raczej nie oplacalny.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...