Skocz do zawartości

[koła] Czy będą mocne?


jondor

Rekomendowane odpowiedzi

@fpierowski - To jest jakaś opcja, pieniądze i tak będą dopiero początkiem listopada, więc spodziewam się jeździć dopiero na wiosnę. Jeśli chodzi o najlepszy wybór, to masz na myśli wytrzymałość?

 

Są naprawdę świetnie zrobione. Od ponad półtora roku mam komplet piast Gromady (z tego co wiem, piasty dla Niego robił właśnie Mack - niczym się chyba nie różnią, tylko mają inną linię łańcucha - 45 zamiast 42). Nie widać i nie czuć żadnych śladów zużycia (poza kontrami oczywiście). No i mają tę zaletę, że mają dwie wkręcane półosie na imbus, a nie standardową oś z nakrętkami (przynajmniej według mnie to zaleta;)). Wcześniej miałem dwie inne piasty tylne od Gromady i też nie było z nimi żadnych problemów. Jeśli jesteś z Warszawy, to możemy się jakoś ustawić, żebyś sprawdził na żywo te piasty Gromady, jutro też idę na pocztę odebrać piasty od Macka.

Mam maila od Macka z przykładowymi piastami, całą dokumentacją techniczną i cennikiem. Napisz mi adres mailowy, to Ci prześlę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę szkoda kasiory, bo jednak 200 zł a 500 zł to jest różnica. Niemniej jednak coś mi mówi, że chyba skuszę się na macki. O tym, że Pan Gromada ma macki ze swoim napisem czytałem już gdzieś jakiś rok temu. Możliwe, że na tym forum.

Za miesiąc wypłata, więc pewnie zmienię zdanie jeszcze z 5 razy, jedno co mnie zastanawia, czy to nie będzie mezalians (piasty za 460 zł + rama za 220 zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo tak naprawde to moznak upic miche wygonić łozyska i zakupic hybrydowe SKFY (bieznia nierdzewka kulki ceramiczne) cos kolo 30-40 zeta za sztuke . i mamy swietna piaste

broń Boże tej zebatki miche nakladanej ! bo to syf i klekocze

ale tak naprawde te 260 zeta za podstawowa piaste od macka to mało spojzcie na ceny phil wooda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ale z tego co wiem nakręcany sprocket miche jest wyższy od klasycznego więc zwykłej zębatki może ci kontra nie dociągnąć bo będzie za głęboko siedziała

..było chyba w "rady porady" o podkładkach w takim przypadku. Nie wiem, nie testowałem. "Męczę" teraz piaste Miche z tak krytykowanym adapterem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ale z tym słoneczkiem do tyłu to was chłopcy trochę poniosło, co?

nawet w kolarce od strony kasety daje się 1 krzyż

 

w teorii może i super się sprawuje słońce z tyłu

w praktyce super sposób na zajechanie koła

 

ja zawsze już będę zwolennikiem 3 krzyży do tyłu

a jak komuś jest za ciężko to niech sobie złoży rower z papieru

łatwiej go przestawiać z kąta w kąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odczuć różnicę?

człowieniu nie czuję różnicy pomiędzy 3 krzyżami a słoneczkiem z przodu

i pomiędzy szytką a oponą

przynajmniej podczas jazdy

ostre koło to nie tdf żeby liczyć gramy

rower ma być niezawodny, wytrzymały i nie przekombinowany

dlatego plecie się 3 krzyże, wkłada oponę w oponę do tyłu, wkłada suport na kwadrat w pakiecie i piastę z kontrnakrętką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie czuję różnicy pomiędzy 3 krzyżami a słoneczkiem z przodu

 

a ja czuję, znaczy poczułem jak założyłem sobie słoneczko po jakichś 10 latach jazdy na iluś tam krzyżach z przodu. Centralnie, 28 czerwca nigdy wcześniej nie była tak wyboista jak wtedy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przyszły obręcze. W sumie to zostałem do połowy wydymany, bo tylko jedna jest ssc, druga GP4. Nie wiem czy sobie przodu na szytkę nie złożyć.

Ma ktś jakąś fajną piastę przednią pod 32h? Record, duracz albo coś innego z najwyższej półki, gorsze wstyd mi do niej dawać ;]

Wiecie może co to za nalepka po prawej? http://img10.allegroimg.pl/photos/oryginal/13/44/30/48/1344304883

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A ja mam pytanie o sztywność kół bo już zgłupiałem. Czytałem kilka tematów i każdy co innego mówi.

Mianowicie chodzi o to, na czym lepiej zbudować tylne koło: piasta i obręcz na otwory czy 36 (założenie: obręcze roadrunner, piasta novatec).

 

Jedni piszą, że na 36 otworów koło będzie sztywniejsze bo na szprychy idzie mniejsza siła, a inni mówią, że będzie słabsze bo obręcz ma więcej otworów przed co jest mniej sztywna.

 

To jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...