Skocz do zawartości

[do 2300pln] jaki rower polecacie


Noorbi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich użytkowników tego zacnego forum. Na wstępie chciałbym zaznaczyć iż jestem nowym użytkownikiem więc proszę o wybaczenie jeżeli coś namotam.

Obecnie posiadam rower pt. Magnum 200. Ma jakieś 17 lat? Był wielokrotnie modernizowany i w zasadzie z roweru który kupiłem kilkanaście lat temu pozostały tylko rama, widelec, siodło, i jedna obręcz koła. Reszta to albo takie moje widzi mi się albo wymiana z konieczności. Rower służył mi do tej pory rewelacyjnie ale to już staruszek i chcę zmienić na coś nowego. Teraz do sedna sprawy. Szukam roweru w niezbyt wygórowanej cenie a jednocześnie takiego który posłuży mi następne kilka? lat? Na co dzień (jak jest znośna pogoda) rower służy mi na dojazdy do pracy (lubię pomykać między samochodami, w korkach moje 10 km do firmy). Jak mam wolne to chętnie wyskakuje nim gdzieś w teren (albo gdzieś blisko... zawsze kilka górek, szutry i bezdroża, albo pakuje sprzęt na auto i w góry). Starałem się zaszczepić jazdę rowerem w mojej 8 letniej córci... i udało się. Tylko teraz mój rower odstaje od jej roweru i co tu kryć, trochę wstyd tatusiowi na ZŁOMIE jeździć. Proszę pomóżcie. Mam już jeden typ ale nie wiem czy nie przesadziłem? a może za nisko celuję? Mój typ to Kross Level A6 Disc model 2010. Mam nadzieję, że ktoś odpowie, podpowie, doradzi... a kasa... to już mój problem. Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej skłaniałbym się ku 21" (do wyboru jest 19" lub właśnie 21"), chociaż to kwestia osobistych upodobań... Wiesz może jaki rozmiar ma Twój obecny rower?

W każdym razie Cube odpada (18"). Z Unibike'a i MBike'a skłaniałbym się raczej ku temu drugiemu. Za Mbike'iem przemawia:

- Napęd,

- amortyzator,

- i waga (<11 kg!).

Unibike ma lepsze hamulce, ale te V-ki zamontowane w Mbike'u są bardzo dobre i na pewno wystarczą do amatorskiej, "nieekstremalnej" jazdy.

 

Kross nie jest zły, ale po prostu rywale są lepsi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówiłem rozmiar ramy to kwestia osobista, ja mam około 1,65m i jest mi dobrze na 19".

Ze swoją wagą sporym człowiekiem na pewno jesteś :) Dlatego skłaniałem się ku 21". Ale to zależy też od tego jaką pozycję przyjmujesz podczas jeżdżenia. Na większej ramie będziesz mógł przyjąć bardziej pochylona, "sportową" sylwetkę. Mniejsza będzie ciut zwrotniejsza, ale pytanie czy nie za krótka... Na pewno nie opierałbym się w 100% na pomiarach, bo to tylko matematyka, a ma się liczyć radość z jazdy B)

 

 

TU znalazłem aukcję tego samego MBike'a z Lublina. Mógłbyś podjechać do sklepu i przymierzyć się do 19" (bo 21" niestety nie mają). Jeśli będzie OK, to możesz kupić na miejscu, a jeżeli okaże się za mała wtedy kupisz 21" z Allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Szukam kompromisu. Zdarza się, że pokonuje długie dystanse, rzadko, ale jak już to w trzy dni pokonuje około 300 km - z oponami nie ma problemu szybka przekładka i po asfalcie mogę pomykać. Chyba dlatego (bo nie jestem pewien) potrzebuje blokady skoku. Mam wrażenie, że miękki przód nie pomaga na asfalcie (nigdy nie miałem amorka, a tylko kilka razy jeździłem na rowerze innej osoby). No i te dojazdy do pracy. W sumie miesięcznie robię ok. 600 km (jak jest znośna pogoda). Tak jak pisałem wcześniej, proszę nie sugerować się oponami. I tak kupuję drugi komplet. Za dotychczasowe sugestie bardzo dziękuje. Są mi one pomocne. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renegade 0.6 21" waży, podając za bB, 11740 g bez pedałów, moja 17" z pedałami M520 (~380 g) waży ponad 11900 g, więc te opowieści o 11 kg są mocno przesadzone ;)

Co do rozmiaru, jeżdżę w wymagającym terenie i z moimi 167 cm 17" nie zamieniłbym na żaden, a już na pewno większy, rozmiar; z kolei mój kolega o takim samym wzroście nie szaleje po lesie i bardzo wygodnie mu się śmiga na 19,5-calowym Kellysie :wallbash: tu jeszcze można zobaczyć rozmiar: http://www.bike-x-perts.com/images/Rahmen-Sitzhoehen.pdf, http://www.bikediscount.com/big/body_size2.html (w pierwszą rubrykę od góry należy wpisać odl. ziemia-krocze)

Najlepiej, jeśli przymierzyłbyś się do obu rowerów w obu rozmiarach :)

Co do osprzętu:

- w Unibike'u i Mbike'u są takie samy amortyzatory (powietrzne Tory) i z tego co ludzie pisali na forum, w Expercie skok wcale nie jest ustawiony na 120mm, tylko na normalne 100mm

- hamulce w Renegade rzeczywiście mają dużą moc i modulację, mi w zupełności wystarczają i póki co się na nich nie zawiodłem, choć ważę 60 kg i w błocie po piasty nie jeździłem, nie mam też porównania do Elixirów w Expercie

- napęd w 0.6 działa dobrze, tylko zaraz po przejeździe po kałuży czy głębszym błocie, po którym następuje mocniejsze depnięcie na pedały, lubi przeskoczyć raz czy dwa (przebieg zaledwie 450 km)

- zdaje się, że lżejsze koła ma Mbike

- Mbike (17") ma bardzo wąską kierownicę, trzeba się przyzwyczaić, w dodatku ze stockowymi gripami nie da się zamontować rogów

 

z innych propozycji: Centurion Backfire 600, Ghost SE 4000

 

 

Edit:

 

Jak często jeździsz po górach i trudnym terenie? Bo może typowo górski rower wcale nie będzie najlepszym rozwiązaniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Merenor, wszystko się zgadza, ale Ty piszesz o Expercie, a ja o Flite'cie. Różnica jest :icon_mrgreen:

 

a rzeczywiście, mój błąd, sorry za zamieszanie :D

ale w takim wypadku raczej nie ma wątpliwości, który z nich jest bardziej opłacalny

no chyba, żeby Expert wszedł do rywalizacji, ale wtedy koszt już trochę większy (do znalezienia za 2600)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za kolejne podpowiedzi. W zasadzie można by powiedzieć że odległości w terenie i w mieście są takie same. Natomiast po mieście jeżdżę po prostu częściej, w terenie natomiast rzadziej ale zawsze dłuższe dystanse min 70 km, no chyba że z dzieckiem do lasu to około 30 km. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...