Skocz do zawartości

[rower dirt] Zależność wagi użytkownika między rowerem


Michal21g

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie:

Czy sporty typu street/dirt są przeznaczone jedynie dla użytkowników o nie koniecznie dużym wzroście i wadze?

Zawsze interesowało mnie co stało by się z maszyną do dirtu po powiedzmy metrowym dropie użytkownika ważącego np. 100 kg, czy opony by pękły? Obręcze wygieły by się/scentrowały? Co z ramą?

 

Czyżby był to sport jedynie dla wagi piórkowej, czy tych cięższych z ambicjami też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im wieksza waga tym rower musi byc mocniejszy ale nawet dla zawodnikow naprawde wagi ciezkiej zlozy sie rowerek. Mmam znajomego 135kg, ktory lubuje sie w ekstremalnej jezdzie. Troche to trwalo zanim zlozyl rower, ktory wytrzyma jego wage ale daje rade. Wiadomo ze jakis 50 kilowy chrabaszcz nie zajedzie roweru tak szybko jak osoba wazaca 2 razy wiecej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim wydaje mi się, że powinny być dobre koła (piasta, obręcz, szprychy), ale to takie porządne. To przecież chyba one są najbardziej obciążone podczas jazdy/lotu (?). Póki co mam rower głównie do takiej jazdy no... może i po bezdrożach jak i asfalcie, ale zawsze kręciło mnie skakanie, bunny hope, jakieś pagórki - oczywiście nie jakieś niewiadomo jakie 2 metrowe. Od takiego roweru oczekiwałbym praktycznie tylko wytrzymałości, aby opony nie strzelały przy każdym lądowaniu. Przeszkoda - 104 kg przy 185cm wzrostu, pieniądze zawsze idzie skombinować, ale gdybym już się na coś decydował, to mam nadzieje zmieścić się w 2 patykach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im cięższy jesteś tym więcej byś musiał kręcić na początku , potem nadrabiasz techniką i wybiciem się . Rower na początku dostawał by pewnie ostre baty , nauka techniki jest czasochłonna . Kiedy pojmiesz latanie możesz mieć nawet lekkie części . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowsze ramy NS z tego co słyszałem od dirtowców nie są złe .  Na twoim miejscu złożyłbym rower samodzielnie . Obręcze dał jakieś mocne , amorka też . Ramę ? - to nie wiem , nie znam się dobrze na dirtowych sprzętach . Najlepiej przestudiuj ten dział na forum : Bulid Bike - dirt , i potem złóż swój bulid . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...