Skocz do zawartości

[widelec] Pogięty widelec


invidius

Rekomendowane odpowiedzi

Nieszczęśliwie wjechałem w ławkę wyginając widelec. Nie będę się wypłakiwał ani wylewał swoich frustracji, zapytam się tylko czy widelec na złom czy może jakieś prostowanie i po bólu?

 

Zdjęcia mam nadzieję ukażą skale zniszczeń.

 

po

zdjcie0233h.jpg

 

przed

zdjcie0065m.jpg

 

 

więcej zdjęć jak by ktoś potrzebował

http://img840.imageshack.us/g/24513111984132163441100.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, najlepiej wymienić... ale, z drugiej strony tylne widełki można bezproblemowo rozginać o np. jeden rozmiar,

samo wygięcie przynajmniej na zdjęciach nie wygląda na duże więc może warto pokusić się o prostowanie? wiadomo że widelec będzie trochę osłabiony, ale wydaje mi się że nie powinno to drastycznie wpłynąć na bezpieczeństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

invidius czy ty przypadkiem nie wyrwałeś tego rowerku z allegro pod koniec zeszłego roku? Licytowałem swego czasu bardzo podobny albo ten sam.

A w temacie, wielka szkoda bo rurki eleganckie a i geometria była już wystarczająco zwarta...

ps. tak sobie myśle czy ramy nie dałoby się jakoś uratować, jeżeli uszkodzeniu uległa tylko dolna rura a sterówka jest prosta? Może ktoś dałby radę jakoś wzmocnić od dołu połączenie rury sterowej/rury dolnej? Wiem, że to "lepienie na siłę" ale zwyczajnie szkoda tej ramy. Widelec to najmniejszy problem, coś znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W listopadzie go wyrwałem więc całkiem możliwe że to ten o którym mówisz. A jedynym rozsądnym rozwiązaniem ratowania ramy jest wymiana dolnej rury. Można to też prostować, ale taka rurka już nie ma takiej wytrzymałości. Koszty tego pewnie są na tyle duże że sprawa jest raczej nieopłacalna. No chyba że jakiś spadek cioci z ameryki się trafi. ;)

 

PS.

Trochę związane z tematem

http://docs.google.com/viewer?a=v&q=cache:qXvWw3iyHN8J:www.bcltechnologies.com/document/products/magellan/samples/sample.pdf+Aligning+a+Fork&hl=pl&gl=pl&pid=bl&srcid=ADGEESiKa3VuvUw9k80UP8rmo9oIoOzLfa_I_Ap8KVCGdXrqSyKERYQwD6uJXJD3S1c6xQIC3jFNAlp2tRFU57lqi9ujUx-Q38SpOt_loW-alqMtG67uU37yYRsNzpzspe0o-QbFmS6P&sig=AHIEtbRnYNEyJA4D5yq-lEB0_YKnwqyzvw

 

Ciekawe informacje dotyczące ramy i widelca, prostowania różnych rzeczy sprawdzania geometrii itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...