Skocz do zawartości

[mostek, gripy] Za niski mostek/ześlizgujące się gripy


Michal21g

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zawsze jeżdząc na moim rowerze musiałem być bardzo pochylony do przodu, co nie jest dla mojego kręgosłupa zbyt komfortowe, najprzyjemniej jeździ mi się trzymając tylko opuszki palców na gripach.

Moja kierownica wraz z mostkiem:

wsw8yt.jpg

Chciałbym, aby kierownica znalazła się troche bliżej mnie (bądź wyżej) tak, aby wygodniej mi się jeździło, opierając komfortowo całe dłonie podczas np. podjazdu.

Czy takie coś http://allegro.pl/item1178086724_rewelacyjny_regulowany_mostek_satori_turnup.html załatwiło by sprawę? Jeśli nie to co mi radzicie zrobić?

 

2 sprawa, moje gripy lubią się ześlizgiwać, a z boków nie ma żadnych ograniczników (żadnej obwódki uniemożliwiającej ruch, ani rogów).

Przykładowo, gdybym zakupił rogi bądź takie obwódki i zainstalował, poprzednio przesuwając klamke hamulca, mechanizm blokujący sztywność amortyzatora i przerzutke to czy blokada amortyzatora i przezutki nie rozregulowały by się? Linka znalazła by się przecież w innym położeniu. Proszę o szybką odpowiedź, pozdrawiam bardzo serdecznie, Michał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie do końca chodziło o "zsuwanie się" całkowicie z kierownicy, tylko po dłuższej jeździe muszę "puknąć" dłonią, aby grip wszedł do końca, czasami zsuwa się do połowy.

 

http://sklep.rower-faktor.pl/arkus/arkus-vip-2-5-stardust.html ten sam rower, więc rama albo 17, albo 21 z czym mowie, ze rower nawet dla mnie, a maly nie jestem, jest duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to rama trochę przy duża, 19" była by idealna, ale jak krok nie narzeka a jazda jest raczej turystyczna to problemu nie widzę. Masz dość długi mostek. Kup sobie 100-90mm, ustaw na plus. Duużo odmieni to Twoją pozycję. Dodatkowo możesz przesunąć siodełko do przodu, a jeżeli jest już na maxa przesunięte możesz pomyśleć o sztycy bez offsetu. Taki regulowany mostek raczej sobie daruj :voodoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar ramy jest dla mnie odpowiedni, rozchodzi mi sie tylko o gdzieś +/- 2, 3 cm bliżej mnie, czyli krótszy mostek.

Nad giętą kierownicą się już zastanawiałem, ale boje się, że gdy wszystko ściągnę ze starej kierownicy, to potem czeka mnie zabawa z regulowaniem przerzutek, bo linki zmienią swoje położenie. Tak mi się przynajmniej zdaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Nad giętą kierownicą się już zastanawiałem, ale boje się, że gdy wszystko ściągnę ze starej kierownicy, to potem czeka mnie zabawa z regulowaniem przerzutek, bo linki zmienią swoje położenie. Tak mi się przynajmniej zdaje.

Nic nie zmieni swojego położenia bo przecież pancerze się nie wydłużą ani nie skrócą. Co do ramy gdyby była odpowiednia nie potrzebowałbyś mostka krótszego jak 90mm, ja jako naprawdę dolną granicę uważam mostek 80mm, potem rower robi się bardzo nerwowy, a jako górną 110mm. Zmierz obecny mostek od środka rury sterowej do srodka mocowania na kierownicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to masz mostek 100mm. Ja jeżdzę na 120mm :) - ale jednak w zakretach taki mostek upośledza rower (120mm).... Jedyna opcja jaką widzę to mostek 90/80mm + gięta kiera która jeszcze może dać ci z 1cm. To co podałes jest ok, ale jednak wolałbym uderzyć w stronę lżejszym komponentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie, czy brać się samemu za wymiane mostka czy może zlecić serwisowi? Co trzeba zrobić aby wymciągnąć mostek, odkręcić śrube imbusem na górze i potem mostek z boku?

tak odkręcasz śrubę z góry, potem dwie co trzymają mostek i poprostu zakładasz nowy, fajnie jak by była druga osoba do pomocy bo u mnie był mały problem z ustawieniem sterów (aby luzu nie było), jednak udało mi się to zrobić samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...