Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Osobiście posiadam ciuchy termo, jednak jak w czwartek śmigałem i było ok 1-2 stopni powyżej zera, to było mi trochę zimno. Moje pytanie: czym mogę się "dogrzać"?

Napisano

Podepnę się pod temat. Szukam bluzy rowerowej na okres wiosny i jesieni. Temperatury od +5 do +18 stopni. Jeżdżę asfaltem ze średnia prędkością 24 km/h. Nie może być na osobę szczupłą bo przy 180 cm ważę 92 kg i posiadam „mięsień piwny”. Nie zależy mi na czymś przeciwdeszczowym, bo samą kurtkę już mam, raczej na czymś wiatroodpornym i oddychającym. Mam windstopper Hummela ale ta bluza niczego nie przepuszcza na zewnątrz. Na dłuższa metę można się w niej zagotować. Po przeczytaniu kilku postów na placu boju zostały Rogelli Padua, Mimo Canon (o ile w ogóle będzie jeszcze dostępna) i Nowatex Super Roubaix. Czy któraś z tych bluz będzie odpowiednia?

Napisano

ok, wrzucę coś co mam i jest sprawdzona firma, http://www.amazon.co.uk/Endura-Merino-Base-Layer-Black/dp/B004EELSPY/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1385050124&sr=8-1&keywords=baabaa+base+layer

 

mimo wszystko poszukuję jakiegoś rozwiązania w temacie zabezpieczenia się przed nadmiernym poceniem z powodu przyjmowanych termogeników. rower-siłownia-besen=rower. Taki mam rozkład dni, ćwiczę po kilka godzin. Nie dam rady zapanować nad potem. Po siłce mam saunę, jazzuzi, prysznic. Potem muszę wyschnąć z pół godzinki i jadę rowerem. Nie powiem, że jest mi komfortowo jakoś. Mam 2 pary spodni do biegania, profesjonalną resztę, ale się pocę i tu jest extra problemzwiązany z zimnem.


polecam tą stronkę http://www.cyclestore.co.uk

Napisano (edytowane)

 

 

mimo wszystko poszukuję jakiegoś rozwiązania w temacie zabezpieczenia się przed nadmiernym poceniem

Na to jest bardzo prosta recepta... bielizna antypotna.

 

Co to takiego? To bardzo cienka bielizna, która natychmiast wchłania pot i transportuje do kolejnej warstwy.

Czy bielizna antypotna to to samo co bielizna termiczna? Absolutnie nie. Bielizna antypotna prawie nie chroni przed chłodami chociaż zakładając ją obniżam komfort cieplny o 5 st. Obecnie jeżdżę właśnie w bieliźnie antypotnej bo bieliznę termiczną zakładam dopiero jak jest poniżej minus 5 st C. I mam na myśli warstwę na nogi.

Czy bieliznę antypotną można nosić z bielizna termiczną. Absolutnie tak gdyż obydwie warstwy mają inne działanie, działania które się uzupełniają.

Edytowane przez robertrobert1
  • 2 tygodnie później...
Napisano

Ja bym się zapytał o rękawiczki pod ujemne temperatury, ale żeby nie były to narciarskie :D

Nie znam się na cenach, ale do 80zł pewnie nic nie kupię, więc tak 120-150zł?

Napisano

Pytanie głownie do użytkowników bluzy Rogelli Padua. W jakich temperaturach sprawdza się ta bluza ?? Czy da rade w niej smigać w zakresie temp. od +5 do + 18 stopni ?? Ewentualnie czy lepiej zainwestować w Nowatex Super Roubaix ?? Która lepiej się sprawdzi w zakresie temp 5 -18 stopni na szosie ??

Napisano (edytowane)

Padua to kurtka z membraną, która dość słabo odprowadza pot, więc przy +18 ugotujesz się w niej na miękko. Ja nawet teraz jej nie zakładam (+5 - 0). Wolę kombinację koszulka termo z długim rękawem + cienki polar lub ocieplana bluza + cienka wiatrówka chowana do woreczka (sobike chansha).

 

P.S. Do grubokostnych osób nie należę, a to ma znaczenie. :)

Edytowane przez ENER83
Napisano

Przeglądałem trochę forum i im więcej się czyta w tym temacie tym gorzej wybrać konkretna bluzę. Obecnie skłaniam się bardziej do SOBIKE PROPHECY. Zakres temperatur podany w jednym sklepie to od + 5 do + 17 stopni. Ochrona przed wiatrem plus oddychający tył.

 

Zastanawiam się jeszcze nad BIEMMIE FOCUS, BRUBECK LS11060 i ENDURĄ FS260-PRo JETSTREAM.

 

Najmniej danych jest o Brubecku z membrana c-change. Może ktoś używa i wypowie się w jakich temperaturach się sprawdza.

 

Cena max jaka mogę wydać to 300 zł. Jak już piałem bluza na szosę, odprowadzająca pot i nieprzewiewna z przodu. Zakres temp. 5-18 stopni. Ewentualnie do stosowania z bezrękawnikiem Hi Teca i bielizną Seamless.

Napisano

Podany zakres temperatur jest w stanie spoczynkowym. Jak zaczniesz się ruszać to temperatura komfortowa obniży się o około 5 do 10 st C jeśli chodzi o korpus i głowę bo nogi i dłonie wbrew pozorom mało pracują więc ich termika będzie prawie identyczna w stanie spoczynkowym co w ruchu.

 

Napisano

 

 

Zastanawiam się jeszcze nad  ENDURĄ FS260-PRo JETSTREAM.

 

 

 

Miałem najnowszą wersję tej kurtki/bluzy i zdecydowanie odradzam - była to jedna z najgorszych, użytkowanych przeze mnie rzeczy

rowerowych:

- przód jest zrobiony z (dosłownie) zupełnie nieoddychającej ceraty. Pocę się raczej poniżej przeciętnej, ale w tej bluzie wracałem ze 

  zlanym potem przodem. Po jeździe po wewnętrznej stronie panelu przeciwwietrznego dosłownie spływała woda.

  Jazda w identycznych warunkach w pełnym  windstopperze nie powodowała takiego efektu.

  Poza tym miałem identyczną koncepcyjnie bluzę Altury (przeciwwietrzny tylko przód) i również w tym przypadku coś takiego nie   

  występowało

- materiału przeciwwietrznego z przodu jest bardzo mało i boki tułowia są odkryte. Powoduje to efekt "zawiewania" boków, do tego

  spotęgowany sauną z przodu. Czyli: z przodu upał i sauna, z boków zimno i wieje.

  Dla porównania: bluza Altury nie dość, że miała znacznie lepiej oddychający przedni panel, to dodatkowo zachodził bardziej na boki

  i nie występował efekt "podwiewania".

Opinia moja jest taka, że ta bluza to kompletna pomyłka, tym bardziej za taką cenę. Jedynie fajnie wygląda.

Wystawiłem ją nawet do sprzedaży na forum, ale nie było chętnych i sprzedałem poza forum.

Napisano
zrozumiec

 

Witam, czy na zestaw bielizny termoaktywnej jest potrzeba zakładania czegoś jeszcze?

 

Jasne, że tak. Bielizna termoaktywna to tylko cienka/gruba warstwa odzienia, która ma właściwości izolujące ciepła i transportujące wilgoć na zewnątrz. Jednak nie posiada najmniejszych właściwości izolujących od wiatru. Jesli byś wyszedł z namiotu na wiatr z mrozem to byś czuł jakbyś był goły. Tak więc na bielizne termiczną zawsze zakłada się warstwę ocieplającą np polar i warstwę izolującą od wiatru.np. gruby materiał.

 

  • 2 miesiące temu...
Napisano

mam pytanie sporo sie pocę na rowerze bo jestem gruby,kupiłem sobie koszulkę

DRY typu 1st layer z długim rękawem

http://www.brubeck.pl/pl/content/bluza-m%C4%99ska-dry-z-d%C5%82ugim-r%C4%99kawem

teraz chciał bym kupić na to 2nd layer

http://www.brubeck.pl/pl/content/bluza-m%C4%99ska-z-membran%C4%85-wiatroszczeln%C4%85

pytanie czy bluza 2nd layer ma być bardzo obcisła jak koszulka czy moze być deko luzna ?

 

Napisano

Witam, użytkuje może ktoś spodnie ROGELLI Banks/Dunbar na rowerze i może coś powiedzieć jak się spisują? Chodzi mi głównie o zakres temperatur i czy nie są przewiewne w chłodniejsze dni (7-5C).

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Napisano

im wiecej czytam tym mniej wiem. Ostatnio sytuacja popchnęła mnie do pomysłu kupna sobie bluzy rowerowej. Nie jestem jakimś zapalonym kolarzem robię trasy około 50km raczej nie jeżdze w deszczu i jak jest zimno powiedzmy zakres temperatur przy ktorych używałbym tej bluzy to okolo 10-18 stopni nie mam też jakiś jakiś problemów z poceniem przy predkości sredniej 16-17 km/h nie sposób się zbytnio spocić. Przeważnie są to wypady ze znajomymi więc tempa nie forsujemy. 

Przechodząc do rzeczy mam na do wydania około 200 zł i chcę za to kupić jakąś bluzę albo zestaw koszulke plus bluzę. Generalnie jak gdzieś sie ruszam to na sam spód zazwyczaj zakładam to http://www.decathlon.pl/koszulka-narciarska-termoaktywna-mska-flow-fit-id_8074396.html pytanie co do tego musiałbym dobrać. 

Oglądałem już trochę tych bluz i te modele mnie zainteresowały ale nie bardzo wiem czym sie różnią. a wychodzę z założenia że lepiej mieć co ściągnać niż nie mieć co założyć. 

rogelli mura, carpi, padua, ranco

Endura Roubaix

http://www.decathlon.pl/bluza-na-rower-mska-z-membran-id_8282703.html

 

Napisano

Bardziej uniwersalnym ciuchem jest taki, który jako warstwa wierzchnia posiada panele wiatroszczelne przynajmniej na korpusie. 

Ta bluza z deca ma taki wkład z przodu (chyba), więc nada się. 

Ciuchy z rubaix są ok ale wg mnie na zupełnie bezwietrzne dni i raczej cieplejsze. 

  • 4 miesiące temu...
Napisano (edytowane)

Po ostatniej wycieczce omal nie odmroziłem sobie "interesu" dystans około 60km temp od 15-20 stopni ( miejscami wiało i pewnie dlatego potęgowało to uczucie zimna ) . Ocieplacze na nogi rewelacyjnie się sprawdziły, chusta pod kask buff'a też zapobiegła przewianiu uszu i głowy, pod koszulkę kolarską włożyłem koszulkę z dł. rękawem termoaktywną. Zauważyłem że wiało troszkę po plecach a co gorsza krótkie kolarskie spodenki w połączeniu z ocieplaczami na nogi nie uchroniły mnie przed chłodem. 

Jak się ubrać na taką pogodę gdy nie jest jeszcze tak zimno ani aż tak ciepło ? 
( dopiero zacząłem swoją rowerową przygodę i proszę o wyrozumiałość :)
 

Edytowane przez borton

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...