Skocz do zawartości

[rower] Merida Matts 20-V vs. SUPERIOR XQ 750


Obrien

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

zastanawiam się nad kupnem nowego roweru w przedziale ok 1300zl. Proszę o opinie który z poniższych modeli jest lepszy. Jeździć będę raczej rekreacyjnie większość pewnie po asfalcie, ale chciałbym pojeździć też po ścieżkach leśnych. Ewentualnie gdyby ktoś mial alternatywna propozycje będę bardzo wdzięczny :icon_mrgreen:

 

Superior XQ 750

Merida Matts 20-V

 

dodam ze mam 176 cm wzrostu oraz 85 kg wagi :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od siebie zaproponowałbym Meride 40V - w sklepach znajdziesz ją właśnie w okolicy 1300zł. Albo coś polskiego - Kross Level A2, ale rocznik do 2009, najlepiej 2008 z Rock Shox Dartem z przodu - wytrzyma więcej niż XCR i inne suntoury. Ewentualnie Unibike Evolution :icon_mrgreen: Osprzętowo biją na głowę Twoje propozycje.

Zastanów się nad Crossem. Bo spekuluję, że pod leśnymi ścieżkami nie kryją się konary, pionowe ściany zjazdu i singletracki między drzewami :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od siebie zaproponowałbym Meride 40V - w sklepach znajdziesz ją właśnie w okolicy 1300zł. Albo coś polskiego - Kross Level A2, ale rocznik do 2009, najlepiej 2008 z Rock Shox Dartem z przodu - wytrzyma więcej niż XCR i inne suntoury. Ewentualnie Unibike Evolution :) Osprzętowo biją na głowę Twoje propozycje.

Zastanów się nad Crossem. Bo spekuluję, że pod leśnymi ścieżkami nie kryją się konary, pionowe ściany zjazdu i singletracki między drzewami :)

 

Pojezdzilem dzis troche po Opolu i przyznam ze Merida 40-V to rwoniez fajny rowerek, zastanawiam sie jeszcze nad tym Unibike Evolution (lub Fusion bo tez mi sie spodobal) tyle ze w Opolu nie wiem kto go moze miec i podejrzewam ze moze byc drozszy. W kazdym razie wysylkowo nie chce roweru kupowac bo mam z tego rodzaju sprzedaza niemile wspomnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ta Merida 40V to ta sama rama do w 20V ale ma uwieszony lepszy osprzęt :) Zastanów się jeszcze nad innym wyjściem. Mianowicie kupno przez internet, ale odbiór osobisty. Wielu sprzedawców się na takie coś godzi. No, ale zawsze można trafić na tych "niewielu" :)

Rozważ jeszcze możliwość zakupu tzw. crossa - rama podobna jak w trekingu, koła 28", ale osprzęt od "górala". Opony ma o wiele cieńsze niż w mtb, ale ma bierznik, w przeciwieństwie do szosy :down:

Napisz jaki masz styl jazdy - dużo pomoże <_<

A.. co do Unibików. Evolution jest wyższym modelem niż Fusion, ma lepszą ramę na przykład. No, ale grunt to żeby się dobrze jeździło :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im dłużej szukam tym więcej sie dowiaduje..a przeglądając kolejne oferty doszedłem do jednego wniosku...można oszaleć :P

 

Moj styl jazdy..hmmm.. generalnie szosy i polno-leśne ścieżki ale myślałem żeby pojeździć po trudniejszych trasach. Cross nie bardzo mi się tez wizualnie podoba dlatego nie chciałbym go kupować. Jeżdżąc szosa liczę ze blokada amora mi komfortu jazdy doda :teehee: Problemem (waznym faktem) może byc tez to ze generalnie czas na jazde rowerem mogę mieć wyłącznie w weekend po ok 40-50km zatem myślę ze Merida 20V lub Unibike Fusion to modele które w zupełności wystarcza. Kusi mnie ten Evolution bo wszyscy go zachwalaja. Podsumowujac dalej nie wiem na co sie zdecydowac :)

 

Wole lokalnych dystrybutorow, przynajmniej reklamacje sprawnie zalatwie. Ale dzieki za dobre rady. Otwieraja mi oczy na rozne rzeczy ktorych wczesniej nie widzialem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam, a w zasadzie posiadałem meridę 20V (została mi tylko rama). Na oryginalnym osprzęcie (acera itp) przejechałem ok 1000 km i nie narzekałem. Co prawda mogło by być lepiej, ale jeżeli choć odrobinę będziesz dbał o rower, to nawet taki osprzęt może Ci długo posłużyć.

 

Zostala rama z amorem, czy amor tez wymieniales? Tak sie wlasnie zastanawiam bo przerzutki ze beda zalozmy gorszej klasy to jakos przezyje ale jezeli amortyzator sie nie spisze to jazda nie bedzie fajna. I tu pytanie lepszy SR XCT V2 100 czy SR SUNTOUR XCM-V2? Czy moze XCR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam model 2008, tam był jakiś amortyzator suntoura, który na dobrą sprawę amortyzatorem był tylko z nazwy. Zero jakichkolwiek regulacji, brak blokady, działał, bo działał. W tych nowych meridach chyba amorki są nieco lepsze, na takie przynajmniej wyglądają. Musisz poczytać opinie o nich na necie, albo popytać ludzi, którzy na nich jeżdżą. Ja z nimi nie miałem do czynienia.

Uważam, że różnicy między acera a alivio nie odczujesz aż tak bardzo, a zaoszczędzone pieniądze (20V vs 40V) możesz zainwestować w lepszy amor.

 

W swoim wymieniłem wszystko poza ramą, ale takie miałem założenie. Po prostu podobało mi się malowanie ramy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...