Skocz do zawartości

[rower] rowerek za 4k-4.5 k


Rekomendowane odpowiedzi

po licznym zasieganiu języka u serwisantów na temat czesci , wertowaniu forum i MR oraz gazetek wszelkiej masci z poczatkowym budrzetem 3-3.5k i wielu jazdach próbnych postaniowilem przelamac swoja zelazna zasadę ze "nie kupie rowerku na którym nie pojezdziłem" i zamowic cos przez net, przyczyną mojej skruch jest fakt ze wiele topowych rowerków jest nieosiągalna w Kraku.

Nastawiony na krossa level a8 (pomimo beznadziejnego siodełka) , dostepnosc modelu 2009 w cenie najnizszej 3.75 postanowilem dolozyc do czegos w stylu "rowerki za 1000 euro"

 

i teraz mam pytanko do licznej tu rzeszy bikermaniaków

docelowo bardzo jestem za

bulsem coperrhead 3 ok 4.2 zl (dobry osprzet , super hamulce ,wiadomo reba , 2 miejsce w rankingu niemieckim z marcowego testu HT, piewsze miejsce canyon niestety nie przypadl mi wizualnie do gustu ani czekanie 5 miechow na bika nie nastraja pozytywnie )wiec bulls

http://www.sklep.bikestacja.pl/product_info.php?products_id=2375

dalej

 

najnowsza pozycja rowerki viper (foxik mniam , mieszanka slx z xt i mocne choć ponoć awaryjne hample ale amorek ogólnie wymiata )

 

http://www.bike-arena.pl/index.php?p973,viper-x-team-xt-slx-fox-2010-promocja

 

Radon ZR Team 7.0

rowerek 3 miejsce w rankingu niestety tylko opcja zamawiania z niemiec (w polsce tylko rozmiarek 20 został ) ,wizualnie super reszta podobnie jak bulls troche bardziej rekreacyjna rama ale wyglada ok

http://www.bike-center.pl/index.php?p2226,radon-zr-team-only-7-0-midseason

 

oraz logicznie głowkójąc moze by dołozyc i brac fulla choc wiem ze w cenie 5k + to nawet nie powinienem o nim myslec jednak marka viper ma cos ciekawego w swojej ofercie

 

 

VIPER NITRO X9 2010

http://www.bike-arena.pl/index.php?p1268

 

 

oraz cos na co natknołem sie przez przypadek na jednym z forum

http://www.sports-gear.pl/index.php?products=product&prod_id=28

 

ogólnie rowerek do wycieczek trochę asfaltu tez sie znajdzie, przez ostatnie 2 miechy regularnie szwendamy się z kumplem po lesie i terenach fullo-przyjaznych a ja na swoim gianacie Rincon z sztywnym widelcem i ramka 19 (za durzą jak na 172 cm ) trochę to odczuwam , nie ukrywam ze rowerek tez do maratonów w zeszłym roku tylko w 1 brałem udzia(bardzo błotnisty - bylo SUPER !)bo troche sie skapnołem pod koniec sezonu ,ale w tym roku na nowym sprzecie chciałbym zrobic 3, najbliższy za miech wiec torche juz tyram swojego starego czerwonego zdechalaka a nie ukrywam ze spieszy mi sie na cos przynajmniej z jednym amorem

 

CO polecicie dobrego hardtriala na porzadnych komponentach najwyrzszej klasy czy zacząc zabawe z fullem (troche jezdzilem na giantach fullach ale jedne byly bardzo miekie inne za twarde a ten takie w sam raz to ok 5.5 i to jeszcze po porządnej przecenie z zeszłego roku wiec domyslnie kolo 6.5 k kosztował -wiec troche ponad budżet. Opini na temat bullsów mało na temat viperów w sieci prawie w ogóle oba rowerki z sezonu 2010 wiec podejzewam ze mało osób z forum posiada (albo wcale )any idea ????

Towarzysze pomożecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vandall mam podobny dylemat, tylko ze docelowo chce przeznaczyć max 5000 PLN. U mnie wybor padł na Bulls'a Copperhead 3 w wersji PLUS. Drozszy o 199 Euro, ale w polsce w jednym ze sklepów zrobia mi cene 4600 PLN zamiast 5099.

Widziałem Bullsa na żywo i normalnie wymiata pod wzgledem osprzetu i z wygladu.

 

Viper jest nową belgijską marką, tez nie widziałem opinni o tych rowerach. Na temat Bullsa mozna poczytac troche na forum holenderskim, na zachodzie sporo bikerow jeździ na Bullsach. Ja ogladalem Bullsa rozniez w NL w sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez chce kupić rower do tej ceny co ty i trudno cos fajnego znaleźć byłem zdecydowany na Radona ZR 7.0 ale bez przymiarki nie da rady boje sie ze rama moze być za duza albo za mała , ale znalałemm inny rower i podobny na pełnym XT , reba . CUBE LTD CC 2010 https://ssl.allegro.pl/item1042024897_cube_ltd_cc_2010_xt_reba_nowy_20_cali.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomassekk krate piwa jak podasz mi namiar na ten sklep tez poczatkowo bylem za coperheddem 3plus tylko ze w kraku zyczyli sobie za niego 3.5 wiec prawie jak za darmo ale nie moglo byc tak pieknie bo wszytkie sztuki rozeszly sie na dniach wiec lipa postawilem na modle nizszy ale do 4.6 za 3+ bym dolozyl

 

plzz chociaz numer telefonu sklepu

 

daniel33mc rowerek wypas pelne xt reba wagowo ciut za durzo jak na taki osprzet i hamulce hayesy jakos w testach bardziej wolalem zwykle shimano deore lub avidki ale ponoc jak sie dotra to sa callkiem ok

niestety 20-tak to dal mnie za durzo max 18 -17.5

 

chym widze ze 18 tez sa jednka w cenie 4.6 bulls 3 + jest lepszym wyborem :)

 

MAM !!!!!!!!!!!!!!!kupiłem wyszukałem w sklepie moje mazenie cudo ,kochane dziecko, KOCHANKA , POWÓD POWRÓW PO PRACY DO DOMU -

dzienki za cynk pogrzebalem w gogle szybki fon i zorientowanie sie w rozmiarówce zostaly resztki, negocjacja ceny jednak NADAJE SIE NA NEGOCJATORA !!! :)

 

panie

panowie

BIKEMANIACY

 

 

tadam

 

 

 

 

 

 

BULLS COPPERHEAD 3 + 2010 kolor czarny , rozmiar 42 (17.5) cena ^^ 4200 zl :D przesyłka gratis w srode ma byc

 

 

http://www.bulls.de/modelle/cross-country/copperhead/copperhead-3-plus.html

KURDE NIE ZASNĘ NA BANK DZIS :)

DO ZOBACZENIA NA SZLAKU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hym fakt musze to sprawdzic

 

grrr racja według strony producenta 42 to 16 nie 17.5 jak stwierdził sprzedawca ale

http://www.bulls.de/fileadmin/pictures/Katalogseiten_2010/geometriedaten_14-10-09.pdf

wymiary bulsa z 16 pasuja jak ulał do wymiarów z gianta rincona z 2007 17, sam mykam na 19 i jest za durza wiec moze nie bedzie tak tragicznie

trzeba sie przymierzyc pojezdzic i najwyrzej odeslac jak bedzie za mala i niestety doplacic i kupic cuba

http://www.giant-bicycles.com/pl-PL/bikes/mountain/199/27896/

 

eh wiedzialem ze zycie jest jak papier toaletowy .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie dalem link do producenta w niemczesch bo te rowerki sa niemieckie i na stronce byl najlepiej opisany osprzet

rowerek bralem z http://www.sklep.bikestacja.pl/advanced_search_result.php?keywords=bulls+copperhead&osCsid=3116c1c7f80888cd71b370e7f0a1e9d8&x=0&y=0

 

kontakt super

dzis dzwonili i pan zapewnial mnie ze ramka 42 bedzie idealna na moje 172 cm wiec modle sie dalej oby oby

jak nie, powiedzieli ze bez problemu zamowia wieksza i nie bedzie zadnego problemu

thx za linka do drugiego sklepu

trzymac kciuki kurier ma byc w czwartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadzwoń z tego co ja dzowniłem to tylko 2 rozmiary mieli i czekali na dostawę wiec warto zorientować się w rozmiarówce i kolorach

rowerek osprzentowo wymiata

wagowo zresztą tez

 

CUBE jest ladny ale 1.kg to masz 2 x bidon do pelna nalany i jeszcze zostanie, oba rowerki sa matowe dla mnie to minus bo rowerek szybciej lapie brud - znaczy sie szybciej widac ale juz dorwalem rozwiazanie jak zrobic blyszczacy (przynajmniej czesciowo) :D\

w dobrych papierniczych sklepach kupujesz z rolki ok 7 zl za metr bieżący przezroczystą folie z klejem po jednej stronie i oklejasz sobie ramke dodatkowa warstwa ochronna przed kamykami i blotem jak zrobisz ladnie wypas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadzwoń z tego co ja dzowniłem to tylko 2 rozmiary mieli i czekali na dostawę wiec warto zorientować się w rozmiarówce i kolorach

rowerek osprzentowo wymiata

wagowo zresztą tez

 

CUBE jest ladny ale 1.kg to masz 2 x bidon do pelna nalany i jeszcze zostanie, oba rowerki sa matowe dla mnie to minus bo rowerek szybciej lapie brud - znaczy sie szybciej widac ale juz dorwalem rozwiazanie jak zrobic blyszczacy (przynajmniej czesciowo) :)\

w dobrych papierniczych sklepach kupujesz z rolki ok 7 zl za metr bieżący przezroczystą folie z klejem po jednej stronie i oklejasz sobie ramke dodatkowa warstwa ochronna przed kamykami i blotem jak zrobisz ladnie wypas

 

waga dla mnie nie jest tak ważna sam ważę 90kg to 1 kg tą czy w tamta nie robi dla mnie różnicy , Cube bardzo z wyglądu mi sie podoba a Bulls trochę mniej moze jak zobaczę go osobiście to zmienię zdanie :) Jak przyjdzie ci rower to napisz jak sie sprawuje i moze podesłał byś zdj. jak na żywo wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no powiem ze cube ladniutki jezeli bulls wypadnie rozmiarowo zle to calkiem prawdopodobne ze znowu zaczne negocjacje tym razem oko w oko bo widze ze z kraka

- bulls prawdopodobnie na 90 % bedzie jutro wiec czeka mnie nieprzespana noc a potem wieczór pelen testów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OMFG !!! co za dzień - ale po kolei

wczorajsza noc to był dramat, 3 pobudki po 2,3 i coś kolo 4 -6 rano totalnie nieprzespana i nerwowa noc ,od rana leje jak z cebra w Krakowie, ale nic, do pracy rowerkiem (zimówką ) i czekam na fon od kuriera.

8-9 nic.

10-12 nic.

14 ! ,nic, myślę sobie no ładnie będzie w piątek ( F**k ). Do domu ,prysznic ,obiadek i lenistwo, totalna deprecha.Aż tu 16-ta ! kurier jest, taszczy pudło wielkości jakieś 2 m x 1x na 30 cm pomazane jakaś zieloną farba,pokwitowałem, nóż w łapę i targam tak żeby można było odesłać w razie czego. I tu szok. Bylem przygotowany na to, ze włożę koło, przykręcę kierownice i w drogę, a tu rower w totalnym rozkładzie, koła osobno, kierownica oklejona z przerzutka w woreczku, jedynie amor na ramie i korba i zalane hamulce ofc bez stoperów przy klockach.Po zaciśnięciu klamek klocki się zapadły, myślę sobie, no ładnie, leże i kwiczę sam nie będę grzebał bo coś urwę albo zarysuje.Spakowałem w folie i do auta szukać serwisu. Wpadam do serwisu renomowanej firmy Trek i GF pytam ile za złożenie roweru z kartonu i jakąś wstępna regulacje, bo chciałbym się przymierzyć. Słyszę 140!!! ( no ładnie, 140 za złożenie, z 60 za odesłanie -200 zł za przetestowanie ramy czy podejdzie pod moje 170 cm i 76 noga ).Idę do serwisu Presto -taki osiedlowy fachman który składa wszystko praktycznie, a specjalizuje się w starych bikach typu holenderskie wynalazki i Wigry 3, nakreślam mu sytuację, ze rama do przymiarki i prawdopodobnie do wysyłki ale koleś mówi 60 i się zobaczy. No to z żonka do auta, ofc leje dalej, dotaszczyliśmy rowerek (dobrze ze lekki jak piórko).

Facet zaczyna składać , montować, rowerek nabiera kształtów i pierwsze przymiarki do siodełka niby ok,- wiec na pole w strugach deszczu do testu. Biorę rowerek pod łapę, na schodach prawie nic nie waży, otwieram drzwi a tu oberwanie chmury, jakaś kumulacja normalnie. Siadam , źle , siodło do góry podjazd( 25 % )siedzi się dziwnie jak w fotelu - kierownica za wysoko ale ramka nie sprawia wrażenia malej jak 16 Krossa level a6 kumpla ,siedzi się ok siodło wygodne w ogóle nie czuć ,reba działa jak marzenie nie wiem ile tam nabite jest pod moje 85 kg ale działa rewelacyjnie (prosiłem o dopompowanie przed wysyłką ale jak tak przygotowali rowerek do transportu to już widzę jak oni ten rower pompowali. Z magazynu od razu na wysyłkę na bank poszło.Wracam i mówię ze siedzi się jak na BMX- sie w fotelu - koleś pomyślał, podrapał się po głowie i odwrócił mostek do góry nogami.Wychodzę na 2-gi test , źle ,podnoszę siodełko do góry i jest ideał, normalnie masakra, rower super jeździ, mega komfort, łapki wyprostowane(nadgarstki nie zgięte )choć gięta kierownica i dość szeroka ,(wymiana na prosta już w planach - jeszcze niżej coś o 1.5-2 cm )to prowadzi się pewnie .Geo bardziej sportowe, wracam do serwisu i mówię to jest to- zostaje, rower trafiony w 100 % ,mega komfort na siodle co rzadko się zdarzyło przy testach w niemal całym Kraku.Yostawiłem na noc do regulacji i w całości zapłacę 70 zł !!!!! kocham tego gościa normalnie

ps. rowerek jest czarny , matowy, srebrna korba xt i czerwone wykończenia reby hamulców formuły i pierścienia na mostku dodają mu uroku choć nie tak efektowny jak cube, to myślę, że za tę cenę i ten komfort na tyłku to warto było ryzykować

rowerek fabrycznie podobnie jak cube, bez pedałów, wiec jutro na zakupy.Odbiór bika po regulacji jutro po 19 (ma być słoneczko jeszcze wiec wyhasam się do 22)

dalsze wrażenia z większej trasy w niedziele,bo wybywam z kumplem (sobota niestety zajęta ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...