Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam, zastanawiam się nad od świerzeniem osprzętu w moim rowerku napiszę co mam, napęd XTR ranma El Norte Accenta siodło sel marco SLR, koła shimano WM-N505, manetki deore, klamki deore korba deore kaseta deore v-brejki deore, i tak główkuję co mógłbym zmienić w budżecie do 400 pln na wakacje, amortyzator mam SR Suntour XCR LO z blokadą, myślałem aby zmienić v-brejki na XT oraz kasetę na XT łańcuch mam HG73 czy wogle jest sens to wymieniać czy nie lepiej pojeździć ten sezon i w przyszłym roku za szaleć moje trasy to 80 las, pagórki itp. przebieg roczny około 2500 -4000 max.Poradźcie coś bo mnie nosi ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw piszesz, że masz napęd XTR, a potem wymieniasz wszystko deore :P Pewnie miałeś na myśli przerzutki XTR :P

 

Kasetę i łańcuch to wymieniałbym raczej dopiero jak te padną, co do wymiany reszty to zastanów się czy jakiś komponent źle działa i go wymień :thumbsup:

Bo z tego co napisałeś to do wymiany jest prawie wszystko lub nic. Dlaczego? Bo części niezłe i na pewno dają radość z jazdy, ale można wymienić na coś lepszego.

Ja osobiście wymieniłbym manetki na XT, kół za 400zł nie wymienisz, tzn kupisz koła o podobnej masie i jakości czyli 4 stówy w błoto :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Aby nie zakładać nowego tematu to dołączę do tego i zapytam was drogich forumowiczów co wymienilibyście w pierwszej kolejności i ewentualnie na co w moim rowerze: amortyzator, damper, hamulce, napęd a może koła?? Mój rower. Mam przejechane na nim około 1000 km więc wszystkie części mam jak nowe. Dodam jeszcze że kwotę jaką mogę przeznaczyć na ten sezon to około 1200 zł.

Pozdrawiam i czekam na propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomekvolvo240, najlepiej wymień to, co uważasz że jest najsłabsze i gorzej działa. Może pokusisz się o tarczówki? W tej cenie dostałbyś komplet BB7.

 

szybalski, ja bym na Twoim miejscu zmienił tylnę przerzutkę i manetki na XT lub XTR. Dodatkowo może zmiana hampli np. na Elixiry CR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

szybalski, ja bym na Twoim miejscu zmienił tylnę przerzutkę i manetki na XT lub XTR. Dodatkowo może zmiana hampli np. na Elixiry CR?

 

Jeśli manetki i przerzutkę to nie lepiej już na sram? I dlaczego to w pierwszej kolejności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego że wymieniając te części odczujesz dużą różnicę + nie widzę innych części, które by domagały się wymiany.

 

Nigdy nie miałem Srama, więc tu Ci nie pomogę. Obecnie mam XT Shadow z tyłu + manetki XT i śmiało mogę polecić, zmiana biegów jest szybka i bezproblemowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerzutki może nie mam za wysokiej klasy ale chodzą jak na razie dobrze płynnie przerzucają. Tak prawdę mówiąc zastanawiałem się nad przednim widelcem np reba później tego obecnego sprzedać wraz z damperem i dokupić jakiś lepszy damper ale nie wiem czy myślę w dobrym kierunku dlatego zadaje te pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw piszesz, że masz napęd XTR, a potem wymieniasz wszystko deore :) Pewnie miałeś na myśli przerzutki XTR :)

 

Kasetę i łańcuch to wymieniałbym raczej dopiero jak te padną, co do wymiany reszty to zastanów się czy jakiś komponent źle działa i go wymień :laugh:

Bo z tego co napisałeś to do wymiany jest prawie wszystko lub nic. Dlaczego? Bo części niezłe i na pewno dają radość z jazdy, ale można wymienić na coś lepszego.

Ja osobiście wymieniłbym manetki na XT, kół za 400zł nie wymienisz, tzn kupisz koła o podobnej masie i jakości czyli 4 stówy w błoto :P

 

witaj co do XTR to przerzutki, z rowem wszystko ok, ale spotkałem gościa na trasie i zaczął "filozofować" wszystko działa mi ok bez zarzutu jak na ten przebieg, myślałem aby na pierwszy rzut wymienić v-brakei na XT, łańcuch i kaseta jak piszesz wymienię jak padną...chyba muszę wyluzowawszy

 

tomekvolvo240, najlepiej wymień to, co uważasz że jest najsłabsze i gorzej działa. Może pokusisz się o tarczówki? W tej cenie dostałbyś komplet BB7.

 

szybalski, ja bym na Twoim miejscu zmienił tylnę przerzutkę i manetki na XT lub XTR. Dodatkowo może zmiana hampli np. na Elixiry CR?

 

heheh Kamill o to chodzi że wszystko jest jak najbardziej ok z rowerem i wszystko działa, mówisz tarczówki...różne czytałem opinie musiał bym przemyśleć:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wszystko działa to ja bym poczekał jeszcze trochę, uzbierał trochę pieniędzy i wtedy dopiero myślał o czymś nowym, np. tarczówkach, ale hydraulicznych :laugh:

 

Ewentualnie, jeśli masz napęd XTR a manetki Deore możesz pomyśleć o ich zmianie na XT/XTR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. Ty to zawsze potrafisz mi doradzić i przekonać lub utwierdzić w moje przemyślenia:) No i chyba tak zrobię, ale czekam jeszcze na dalsze propozycje. Co do kół to na samym amortyzatorze zyskam o wiele więcej gramów niż na kołach, a koła dojadę i ewentualnie potem je zmienię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...