Skocz do zawartości

[łańcuch] Jaki polecacie?


skeletor

Rekomendowane odpowiedzi

sath, w sumie to logicznie prawisz na temat tych sił bocznych (nie)działajacych na spinkę.

Konik, ja używam tego --> http://www.allegro.pl/item1080991357_skuwacz_rozkuwacz_lancucha_futura_niebieski.html , więc polecam, bo nie mam z nim problemów i działa jak należy. Ale ten PRO też wygląda sensownie --> http://www.allegro.pl/item1071863320_nowy_skuwacz_pro_do_lancucha_mocny.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to mnie zawsze intrygowało! Czy taka spinka ma prawo działać bezawaryjnie w rowerze z ostrym napędem. Bo na chłopski rozum, to niebardzo. Przecież w momencie zablokowania koła (skidy) albo nawet już wtedy, kiedy stawiamy nogami opór korbom i łańcuch jakby się cofał (nie działa na niego siła 'napędowa', kiedy spinka jest rozpychana, tylko zaczyna się jej ściskanie - tak jak wtedy kiedy chcemy ją świadomie rozpiąć), siły działające na spinkę sugerują, że się ona zaraz rozepnie ...

Wytłumaczcie mi to jak 6-letniemu dzieciakowi, bom już zgłupiał doszczętnie - jak to działa ?!?!

 

nie ważne cz ciśniesz na przód, czy skidujesz łańcuch NIGDY nie jest ściskany :icon_wink:

zawsze jest rozciągany

co najwyżej spina może być w trakcie skidowania w górnej części łańcucha tej "luźno" wiszącej, ale wtedy nie działają na nią siły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, to mnie pocieszyliście ;-) Mimo wszystko i tak liczę, że będzie lepszy od poprzednika za 10zł.

No żebyś się nie przeliczył : ) U mnie wyciągnął się równie szybko. Ale łańcuchy za 30zł można wymieniać co tydzień ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

510 kmc jest fajny H czy tam HX na poczatku hałasuje ale icut sie rozciagnie i ulozy do napedu i jest cichutki jak mysza pod miotła i tani jak barszcz , mam fobie łąńcuchowa z duzych predkosci wiec pewnie keidys izumi v przy przyplywie gotowki siądzie dla spokoju:)

Btw jezdzi z was ktos na izumi V ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

510 kmc jest fajny H czy tam HX na poczatku hałasuje ale icut sie rozciagnie i ulozy do napedu i jest cichutki jak mysza pod miotła i tani jak barszcz , mam fobie łąńcuchowa z duzych predkosci wiec pewnie keidys izumi v przy przyplywie gotowki siądzie dla spokoju:)

Btw jezdzi z was ktos na izumi V ?

 

Za jakis czas będę robił zamówienie z UK ze sklepu gdzie są te łańcuchy, więc jeśli byś chciał to się odezwij. Cena ~ 30 funtów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Cisnę sobie śmieszką rowerową, nagle pod koło włazi mi nabombiony menel, hamowanie skidem i słyszę jakiś zgrzycik dobiegający z okolic tylnego koła. Menel uniknął bliskiego spotkania pierwszego stopnia z moim rowerem a ja pojechałem dalej ale już mniej pewnie, bo jak przystanąłem i obadałem kwestię 'zgrzyciku', to się z lekka zszokowałem. Myślałem, że coś z piastą, z koronką, może z korbą lub suportem ... ale nie! To tylko łańcuch (Dartmoor Vert 1/8") ;]

DSC_0212.JPG

 

DSC_0213.JPG

Wcześniej nie miałem powodów, żeby na niego narzekać (mimo mocno krytycznych opinii na forumach różnych), ale jak się człowiek na własnej skórze nie przekona, to nie uwierzy. Póki co skrócony na prędce o jedno ogniwo i latam na nim dalej, ale za jakiś czas (poczekam jeszcze trochę aż bardziej zużyje się blat i koronka, i całość napędu wymienię jednym rzutem) wyląduje w śmietniku i więcej Dartmoora nie pomacam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda niepokojąco - tymbardziej jeśli pękło ogniwo nienaruszane rozkuwaniem/skuwaniem. Broniłem Verta rękami i nogami, ale po tym co tu zobaczyłem, cieszę się, że ostatnio zmieniłem go na KMC Z510HX. Łańcuch jest dużo cichszy, płynniej chodzi i nie słyszałem o jego zawodności (pękanie), a KMC wypisuje długą listę technologii jakie zostały wykorzystane w tym łańcuchu (nie ma to jak marketing:)) Jedyne jego "wady" to to, że nie jest na półogniwach i gorzej wygląda ale to jest już kwestia gustu.

 

Aha - no i jest 3 razy tańszy od Verta Pro.

 

http://www.kmcchain.com/index.php?ln=en&fn=find&mo=view&id=639

 

A Core to jest syf niestety - testowałem w zimie i na pewno do ostrego się nie nadaje. Miałem wrażenie, że można go w rękach rozciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...