Skocz do zawartości

[łańcuch] Jaki polecacie?


skeletor

Rekomendowane odpowiedzi

Nie konik , w tamtym temacie jest bałągan i trzeba przeczytac wszystkie posty aby dobrać się do wyboru łańcucha !

Ja szukam łąńcucha 1/8 cala min 96 ogniw i ma być złoty i wmiare niezły tak w okolice stówki.

zastanawiaja mnie izumi torowe niklowane <nie są złote ;(> i HKKsmoker - taki ol skoolowy bmx .

kmc 1/8cala w kolorze złotym sa nieosiagalne w Polsce (pomijajac 710 i podobne bo to badziewie a nie łąńcuch, już ventura lepsza)

jak kmc to devil101

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zęby mam całe, koronkę i blat też (choć jeżdżę na chyba stalowym, wąskim sory), generalnie zniszczeń nie zauważyłem. Ale jak chcecie pakować stówę w łańcuch, to jest to wola kupującego. Zaproponowałem tanią alternatywę, nie trzeba jej przecież wybrać.

Chyba, że chodzi o to, że nie jest złoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może i bałagan jest w tamtym temacie, ale druga strona to już dyskusja tylko o łańcuchach.

Ja miałem srama pc48, dawał radę, ale szybko go musiałem wymienić (większy blat).

W tamtym temacie pisałem, że mam łańcuch shimano IG, początkowy okres rozciągania ma za sobą. W przez ostatnie pół roku konkretnego jeżdżenia chyba tylko raz czy dwa poprawiałem koło, więc mimo początkowego narzekania mogę go teraz polecić.

Swoją drogą, Sheldon pisał, że szybkość rozciągania zależy w dużym stopniu od przełożenia, mniejsze zębatki szybciej wyciągają łańcuch i sam napęd zużywa się szybciej (a przy okazji przy mniejszych zębatkach istnieje większe prawdopodobieństwo przesunięcia się koła w hakach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem na szerokim, sam nie wiem po co,... bo miałem tanie koronki z tyłu, w dodatku napinałem łańcuch. Kombinacja 53/20. Tani łańcuch Wipermana do rowerów " normalnych" wydawał się być dobry ( 2000km) potem nie mogłem dojść do ładu z łańcuchem za 10 zł. (accent) Rozciągnął się momentalnie przez pierwsze 500 km ( 4x co 50 km można go było zdejmować palcami, treningi zimowe) a później - gdy się ustabilizowała długość - momentalnie zciachał napęd. Potem PC 1 i też początkowo dziwnie się rozciągał.

Na torze sporo pokręciłem się na ig51 wąskim, zapomniałem co to problemy z łańcuchem, 53/15 durace. Nie jestem sprinterem i mam 70 kg. Przebieg co najmniej 500 km (bliżej 1000) i zero naciągania.

W miejskim mam dalej pc 1 (46/18 szeroka tania) ale to jest jazda po bułki na nie trening jak kiedyś.

 

Ogólnie wybieranie łańcucha na sztywno nie jest zalecane, ale wiele osób chyba w ten sposób "ratuje" przekoszoną linię łańcucha. Na torze nikt nie napina, na miasto trzeba znaleźć złoty środek, żeby na wertepach ł. nie spadał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję, też taki chciałem zdobyć, ale poszło w drugą stronę i kłopoty się skończyły. Zapytam się jakie łańcuchy mają tęgoudzy zawodnicy, ale złotego nie widziałem. Chyba, że na szyi ;-) Treki w Pruszkowie jeżdżą chyba na Nexusie i chyba wąskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...