Skocz do zawartości

[do 900zł] do lekkiego XC


Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym kupić sobie rower, będzie mi on służyć do jazdy trochę po ulicach, leśnych dróżkach. Nie mam dużych wymagań a za rower chciałbym dać maksymalnie 900 zł

myślałem nad tymi rowerami. Co o nich sądzicie ? :)

http://www.t-bike.pl/p/pl/2371/kross+hexagon+v2+2010.html

Merida Matts MTB 5-V model 2010

 

Wzrost 173 cm waga 70 kg. Rama myśle 19" w przypadku krossa, merida 20"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych co podałeś mi się bardziej podoba Merida. Do hexagonów jakoś nie mam zaufania a tym bardziej w jednej z najniższych wersji. Producent po prostu oszczędza na wszystkich częściach żeby tylko jak najtaniej.

 

A co powiesz na tego:

http://www.allegro.pl/item1036975619_schwinn_mesa_19_super_osprzet_sram_sx_4_899zl.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Merida to nie oszczędza :)? Na tej półce cenowej oba rowery mają podobny, ultra tani osprzęt spod znaku chin, najniższych grup i no name.

 

Ale mi też się bardziej podoba merida, a biorąc pod uwagę podobną cenę, odradzam Krossa, bo rzeczywiście ma on jakość i klienta bardzo głęboko, o czym wiem z doświadczenia, nie tylko mojego.

 

Schwinn z allegro jest wyposażony rzeczywiście o klasę lepiej, np kaseta zamiast wolnobiegu, co oszczędzi też kosztów w przyszłości!

 

Jeśli chodzi o rozmiar, nie wiem, jaki jest Twój styl jazdy, wzrost nie jest też wystarczającym wyznacznikiem, do tego ramy mają różną geometrię, ale mogę Ci orientacyjnie powiedzieć, ze ja jeżdżąc tak lekko na ostro - sportowo i w terenie - używam 19" przy 188cm wzrostu :) Ale z długim mostkiem. Tak że 19-20 wydaje się sporo dla Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kross V3 podoba mi się wizualnie i faktycznie nie potrzebuje super wytrzymałego sprzętu do jakiś ekstremalnych wyczynów. Rower głownie do jazdy po parkach, lekkich górkach, lesie bo i czasem wyjadę nim na ulice. Tyle od roweru wymagam, żebym tylko nie musiał go naprawiać po miesiącu tylko normalnie co jakiś czas coś przesmarować, wymienić i śmigać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam kross on jest jakis pechowy kolega kupil hexagon v4 czyli lepszy wolnobieg się po 250km rozleciał :D ten unibikie mission chyba będzie dla ciebie naj... Ma dobre v-brake tektro szkoda tylko ,że ma wolnobieg a nie kaseta ale to można zawsze wymienic. Rame sobie w sklepie dobierz według tego

Wysokość ramy musi zapewniać dostateczny dystans pomiędzy górną rurą ramy a kroczem. Ma on pozwolić na bezpieczne zeskoczenie z pedałów bez przykrych konsekwencji. W rowerze górskim rowerzysta, kiedy stoi okrakiem nad ramą, musi mieć możliwość uniesienia przedniego koła co najmniej 15 cm nad ziemię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...