Skocz do zawartości

[do 750 PLN], trekking/cross


Rekomendowane odpowiedzi

Mój stary Jubilat wyzionął ducha, a na nowy rower mam maks 750 PLN i ani grosza więcej. Dosłownie - 751 to za dużo. Rower będzie do celów rekreacyjno-relaksacyjnych, jazda po asfalcie/ścieżkach rowerowych i drogach gruntowych (ubitych).

 

Przejżałem forum, ale 90% wypowiedzi jest dla mnie niezrozumiała (w Jubilacie jest rama, dwa koła, kierownica, łańcuch i pedały), a pozostałe 10 kręci się dookoła Hexagona, który mi się nie podoba. Przeglądnąłem Alledrogo i prosiłbym o pomoc w wyborze, ew. doradzenie czegoś inszego do podanej ceny. Zastanawiałem się za jakimś 3-biegowym mieszczuchu z wewnętrznymi przerzutkami (w torpedo?), ale nie wiem, jak toto będzie się sprawować poza asfaltem (i na dziurawym asfalcie).

 

Moja "parametry": 171 cm, ~80 kg wagi.

 

Co znalazłem:

 

Kross 1st Avenue - 419 PLN, ładny i cena atrakcyjna, aż podejrzane.

Kross Opal - 479 PLN, przerzutki w torpedo, ładny i fajna cena, ale nie wiem, czy wytrzyma wypad na grzyby.

Arkus Classic - 579 PLN, Arkus Romet, brzmi miło, ale opinie o nim średnie.

J&K Toscana - 589 PLN.

Kross Trans Continental - 699 PLN.

Kross Hyde Park - 719 PLN, z wyglądu super, ale jak wyżej - czy on wytrzyma wyprawę do lasu?

 

 

PS. Nie, nie poczekam i nie dozbieram więcej. Nie ma na to szans (w tym roku), więc prosiłbym o nieudzielanie akurat takich rad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim faworytem byłby Kross Trans Continental. Osprzęt nie najlepszy, ale firmowy, do rekreacyjnej jazdy wystarczy, wygodne siodełko i to kross - nie robi już bublów jak kiedyś, a ponadto to Polska firma - taki mały akcent partiotyczny :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kross trans Continental - z tych co podałeś to jest najlepszy ( jak dla mnie oczywiście )

 

A jak podobają Ci się te rowery ? :

http://www.allegro.pl/item1021265965_rower_arkus_classic_trek_28_trekingowy_alu.html

 

 

http://www.allegro.pl/item1021482895_rower_kross_trekking_meski_20_shimano_okazja.html#gallery

 

 

???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Arkus wygląda całkiem ładnie, ale 20" rama jest chyba dla mnie trochę za duża. Wyszło mi, że powinienem mieć ramę między 18 a 19 cali. W ogóle damka czy rama a'la składak najbardziej mi odpowiadają, a z męskich to wolałbym 19 czy 18 (bo gdzieś takie widziałem) niż 20. Chociaż wyglądają trochę kopnięte (spad do tyłu ?) więc może teraz się to jakoś inaczej liczy?

 

Przepraszam, że tak jedno pod drugim, ale nie ma możliwości edycji postu, więc tak wstawiam. Wybór zawęziłem do trzech rowerów, proponowanego przez Sajgona Kross Trekking - cena jednak robi swoje, szczególnie w moim przypadku, podobnie wyjątkowo niskobudżetowy Arkus Classic z mojego linku wyżej no i wspomniany Kross Trans Continental tyle, że w większej (21 cali) wersji damskiej - ciut droższy, ale jeszcze się mieści.

 

Czarnym koniem jest tyn Hyde Park, korcą mnie te przerzutki w torpedzie i ogólnie wygląd :D

 

Do wieczora mam czas, wrócę z pracy, to zamówię, do piątku mam nadzieję przyślą, to w weekend będzie można pobuszować. Jeżeli do wieczora pojawi się jakaś ciekawa propozycja to, rzecz jasna, rozważę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Arkus wygląda całkiem ładnie, ale 20" rama jest chyba dla mnie trochę za duża. Wyszło mi, że powinienem mieć ramę między 18 a 19 cali. W ogóle damka czy rama a'la składak najbardziej mi odpowiadają, a z męskich to wolałbym 19 czy 18 (bo gdzieś takie widziałem) niż 20. Chociaż wyglądają trochę kopnięte (spad do tyłu ?) więc może teraz się to jakoś inaczej liczy?

 

Przepraszam, że tak jedno pod drugim, ale nie ma możliwości edycji postu, więc tak wstawiam. Wybór zawęziłem do trzech rowerów, proponowanego przez Sajgona Kross Trekking - cena jednak robi swoje, szczególnie w moim przypadku, podobnie wyjątkowo niskobudżetowy Arkus Classic z mojego linku wyżej no i wspomniany Kross Trans Continental tyle, że w większej (21 cali) wersji damskiej - ciut droższy, ale jeszcze się mieści.

 

Czarnym koniem jest tyn Hyde Park, korcą mnie te przerzutki w torpedzie i ogólnie wygląd ;)

 

Do wieczora mam czas, wrócę z pracy, to zamówię, do piątku mam nadzieję przyślą, to w weekend będzie można pobuszować. Jeżeli do wieczora pojawi się jakaś ciekawa propozycja to, rzecz jasna, rozważę.

 

 

A który z tych trzech rowerów podoba ci się najbardziej ?? wiem , że to może zbyt ogólne pytanie :P

 

Daj znać jak już się namyślisz i się zdecydujesz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...