Skocz do zawartości

[rower] 1100zł, cross


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

po przeczytaniu kilkunastu tematów stwierdziłem, że najlepszym typem roweru będzie dla mnie cross - jeżdżę głównie po asfalcie i drogach leśnych, rzadko wybieram się w trudniejszy teren.

Stąd moje pytanie: czy za 1100zł można dostać w miarę dobry rower? Do tej pory poruszałem się na rowerze firmy Dema, kupionym kilka lat temu za ~700zł. Nie jestem więc jakoś specjalnie wymagający :P

 

Czy mając 179cm wzrostu i 64kg wagi, rama 19" byłaby dla mnie najlepsza?

 

Moje propozycje:

Arkus C 1200

http://allegro.pl/item1030851821_arkus_c_1200_dobry_rower_cross_tanio_z_lublina.html

 

Wheeler Cross 16

http://allegro.pl/item1018206236_wyprzedaz_nowy_rower_wheeler_cross_16_2009_ambike.html

 

Bardziej jestem za pierwszym modelem, głównie ze względu na cenę i wygląd :)

 

Pozdrawiam! :icon_redface:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A osprzęt w tym rowerze Arkusa jest dobry?

Mam na myśli tutaj głównie hamulce i amortyzator, bo reszta wydaje się być na dobrym poziomie.

Z tego co zauważyłem, to jest to trochę zmieniony model względem podanego na stronie Arkusa, gdzie ma on piasty Joytech'a i inne, lepsze siodło. Ale też odpowiednio więcej kosztuje :)

 

Ktoś jeszcze wyrazi tutaj swoją opinię? :)

 

edit.

Jeszcze jedno pytanie: da radę w tym Arkusie wymienić chwyty i dokręcić rogi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamulce w tym Arkusie to po prostu najtańsze V-ki. Jeśli uznasz, że kiepsko hamuja to wystarczy zmienić klocki na jakieś lepsze. Jeśli chodzi o amortyzatory, w obydwu tych rowerach to jedyne co można o nich powiedzieć dobrego to to, że ,,lepszy taki niż żaden''. Chwyty wymienić możesz zawsze. Natomiast co do rogów to: po pierwsze ta kierownica jest gięta, a po drugie to trzeba by zobaczyć jaką ma szerokość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamulce w tym Arkusie to po prostu najtańsze V-ki. Jeśli uznasz, że kiepsko hamuja to wystarczy zmienić klocki na jakieś lepsze. Jeśli chodzi o amortyzatory, w obydwu tych rowerach to jedyne co można o nich powiedzieć dobrego to to, że ,,lepszy taki niż żaden''. Chwyty wymienić możesz zawsze. Natomiast co do rogów to: po pierwsze ta kierownica jest gięta, a po drugie to trzeba by zobaczyć jaką ma szerokość.

Dzięki za zainteresowanie :P

 

Klocki na 90% bym wymienił, prawdopodobnie na Merida Hard Brake.

 

Mam jeszcze takie pytania:

1. Czy wymiana amortyzatora na Suntour XCR mocno poprawi komfort jazdy?

2. A jak z rozmiarem ramy? Lepsza będzie 19" czy 20", przy wzroście 179cm, a od krocza 83-84cm?

3. Warto za taką kasę kupować tego Arkusa? Można dostać w tej kwocie lepszy rower?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad.1

;):P

Przecież XCR to amortyzator do rowerów MTB z kołami 26 cali, a my tu rozmawiamy o rowerach crossowych na kołach 28 calowych...

Jak zmieniać to na coś z rodziny NCX

 

ad.2

Myślę, że 19, ale dopytaj sprzedawcę.

 

ad.3

W grę wchodzą jeszcze ewentualnie Krossy Crow. Przejrzyj sobie Allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany, jaka pomyłka, zapomniałem że XCR jest do MTB, wziąłem go z pamięci, bo niedawno jeszcze szukałem właśnie roweru MTB :P

A nawet ten najtańszy NCX będzie dobry?

I jeszcze jedno, czy ten rower byłby dużo lepszy, warto dopłacić ~100zł, czy lepiej dorzucić do amora?

http://www.rowerzysta.pl/cross/rower-krosowy-merida-crossway-20-comfort-v-2009.html#fragment-2

 

Ten problem mnie strasznie nurtuje.. Chodzi o wielkość ramy, 19" czy 20".

Wg. tej strony wychodzi 19" w przypadku roweru górskiego i 20" w przypadku roweru trekkingowego.. Które z tych danych powinienem uwzględnić przy wyborze ramy do roweru cross'owego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie warto dopłacać.

NCX jest przyzwoity, montują go w bardzo wielu crossach. To w zasadzie taki crossowy standard. Z tym, że jak już zmieniać to tylko na wersję sprężyna/olej lub powietrze/olej (droższy). Na 99% rama 20'' będzie zbyt duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc, nie pozostaje mi w takim razie nic innego jak zamówić Arkusa :icon_mrgreen:

Ciekaw jestem jedynie tej giętej kierownicy, zawsze jeździłem z prostą. Ale jak coś będzie nie tak, to zawsze można wymienić.

 

Raz jeszcze dziękuję, mam nadzieję że nie zawiodę się na tym rowerze :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...