Skocz do zawartości

[rower] do 800 zł


bryx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów i koleżanki,

 

Jestem nowym użytkownikiem forum ale chciałbym dołączyć do grona rowerzystów.

 

Mam zamiar kupić mój pierwszy rower. Mam na ten cel przeznaczone 800 zł. Moja waga 98 kg w przyszłości chciałbym jeździć z dzieckiem więc waga trochę wzrośnie. Poruszam się po mieście jak i po lesie ale raczej przejezdne szlaki. Chciał bym kupić dość bezpieczny rower , wiem że te pięniądze to mało ale może chociaż troszkę mnie naprowadzicie. Nie musi być żadna nowość z bajerami. Super by było jak by ktoś obyty wrzucił kilka linków.

 

Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Witam

 

Jeśli to ma być nowy rower to któryś z nizszych modeli Krossa lub Unibike, ale za tą cenę będzie bardzo kiepski osprzęt, a przy Twojej wadze może się szybko posypać. Ja bym sugerował jakąś używkę, np:

http://www.allegro.pl/item1014716210_kellys_scarpe_okazja_na_deore_tanio.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze do twoich zastosowań najlepszy będzie rower crosowy. Duże i wąskie koła = małe opory toczenia. Na leśnych ubitych ścieżkach spokojnie dasz Sobie radę.

Po drugie. Jedno podstawowe ALE. Zdecydowanie zwiększ budżet.

Dlatego że: ważysz nie jakoś strasznie ale masz zamiar jeździć z dzieckiem. Rower w tym przedziale cenowym będzie miał z tłu piastę na wolnobieg a nie na kasetę.

Z czym się to wiąże :) z ilością biegów wolnobieg 7 z tyłu lub mniej, :) kaseta 8lub 9. :rolleyes: Nie to jest istotne :yes: . Nie chodzi o liczbę przełożeń z tyłu tylko o budowę tylnej piasty :whistling: . Po prostu piasty pod wolnobieg obecnie występujące to produkty skierowane do rowerków dziecięcych, twojej wagi nie wytrzyma długo :mellow::whistling: Piasta na kasetę jest podparta na osi optymalnie, nie występują siły wyginające oś.

Poszukaj roweru crosowego - czegoś takiego nawet się mieści w twoich pieniądzach. poszukaj w odpowiadającym Twojemu wzrostowi rozmiarze i do tego z ramą męską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Po pierwsze dziękuję za szybkie odpowiedzi! przeanalizowałem wasze rady i zdecydowałem iż kosztem innych rzeczy powiększę mój budżet do 1200 zł. zarówno kellys jak i kross pewnie by mi odpowiadał ale niestety nie jestem zwolennikiem używek, wolę biedniej ale nowe ;/ dlatego też zdecydowałem zwiększyć kwotę.Zanim jednak zacznę szukać tych modeli które mi podaliście w odpowiedniej dla siebie cenie, zrozumiałem że muszę wiedzieć jakiej wielkości ramy szukać i tu mam mały problem. Przeczytałem faq na temat doboru wielkości ramy i nie do końca wiem jaka miała by być dla mnie - może pomożecie. Mój wzrost to 182 cm , dł. od stopy do krocza 80 cm, dł. tułowiu ok 60 cm ( mierzyłęm od kości miednicy do końca barów ) nie wiem czy na tej podstawie coś się da ustalić ale może specjaliści poradzą :) bo bez tego nie mam co zaczynać szukać.

 

ps. propozycja 1 (kellys ) to za tą cenę już mogę chyba wychaczyć coś nowego prawda?

 

propozycja druga kross - w związku ze zwiększeniem budżetu, może jakiś lepszy model ?

 

i mój typ - co na to powiecie

 

http://www.allegro.pl/item1012469851_rower_author_2009_solution_21_wyprzedaz_raty.html

 

 

ps. z tych danych na aukcji wynika że powinienem mieć rame 20 a ta to 21, ciekaw jestem czy się załapię czy za duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz rację, zapędziłem sie. Rowerek mi się podoba i na pewno zaraz bo weekendzie przejdę się po sklepach aby się w niego wpasować ;D, jedynie co mi się nie podoba to te hydrauliczne hamulce, wyczytałem że dużo z nimi problemu przy serwisowaniu, jest coś w tej klasie ze zwykłymi v-kami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Kross Crow Preria to nabyłem go w czwartek na allegro więc jeszcze nie dotarł,jednak nie w tym rzecz. Chodzi mi o ramę,ja mam do krocza 82 cm,wzrost 179 cm,przed zakupem mierzyłem rower i na 19" ramie mam do krocza ok 4 cm(trochę mało). Wydaje mi się,że w Twoim przypadku rama 19" będzie "najlepszejsza" :D Najlepiej jednak przymierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to dobrze że mówisz, muszę przymierzyć, tylko że u mnie w mieście jeszcze nie spotkałem sklepu który ma krossa na stanie (Zielona Góra) na razie dostałem ofertę na scota sportster - 1290 zł i gianta sedona 1300 zł

 

Pojawiło się też pytanie, czy mam brać na kołach 26 czy 28, te 28-semki jakieś takie duże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...