Skocz do zawartości

[średnia] Czy 23 km/h po ścieżkach w mieście to mało?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Jeżdżę od miesiąca na rowerze do pracy na odcinku 8,6km. W większości są to ścieżki rowerowe średniej jakości, troszeczkę pod górkę, troszeczkę z górki, światła itp. Dokładnie tu można zobaczyć moją trasę (bez końcówki). Wcześniej latami nie jeździłem na rowerze i generalnie jestem bardzo mało aktywny fizycznie. Na początku na starym góralu miałem średnią 16km/h. Teraz udaje mi się zrobić 23km/h jeśli nie wieje mi non stop w twarz i uda mi się dość szybko przejechać przez skrzyżowania (zwykle stoję parę sekund lub przecinam, gdy jest to bezpieczne). Od dwóch tygodni mam rower z oponami 700x35c.

 

Jak na tym tle wygląda moja średnia z tego dystansu? Generalnie poza tym, że mogę jeszcze coś więcej z siebie dać w przyszłości pod te małe góreczki, to jakoś nie jestem sobie w stanie wyobrazić, że bym kręcił pedałami jak szalony na całym tym odcinku, więc nie wiem jak mógłbym zrobić średnią np. 30km/h.

 

Pozdrawiam :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze jak jedziesz po mieście (nie znam Poznania więc po trasie Ci nie powiem), to ta średnia jest dobra, jak sam mówisz nie jesteś profesjonalistą więc nie musisz wyciągać średniej 30 km/h, a poza tym:

 

- to jednak miasto, a nie szosa, trzeba bardziej uważać, częściej hamować

- wystarczy że podniesiesz średnią o 5 kilometrów, to może i zaoszczędzisz kilka minut a spocisz się sporo bardziej i raczej źle będziesz się czuł w pracy (chyba że się przebierasz)

 

I jeździj jak Ci wygodnie, a nie oglądaj się na innych! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też tak miałem na początku jazdy do pracy (wrzesień) średnia to 19km/h a teraz pod 28km/h jak mam siłe :P tylko w pracy musze oddychnąć troche bo bez rozgrzewki. Jeżdże na oponkach 26x2.25 więc kolarka to to nie jest :PP

 

Ćwicz a dojdziesz do zamierzonego celu :)

pozdrawiam i życze udanych wyników :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeździj jak Ci wygodnie, a nie oglądaj się na innych! :)

 

Wiem, nie chciałbym być źle odebrany - dobrze mi się jeździ i odkryłem, że jest to naprawdę przyjemne z rana. Raz jechałem samochodem jak padało i myślałem, że w pracy usnę. Jestem po prostu ciekaw opinii :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na duże koła to trochę mało, ale z drugiej strony jak jeździsz dopiero od miesiąca to nieźle. Tymbardziej, że są to ścieżki, ulicą pewnie byś szybciej przejechał. Zrób sobie przerwę 2-3 dni, albo przejedź luźnym tempem. Czasem dobrze takie coś robi. Ja mam podobny odcinek do pracy (8,1 km), na góralu ok 24km/h, a najszybszy czas jaki miałem to niecałe 18 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Słuchajcie to ciekawe co piszecie jutro jadę pierwszy raz do pracy ale średnia jaka mi wychodzi w mieście to jedyne 15-19 i na razie nic więcej. Kurc zemoże to kwestia trenongu bo trochę jeszcze chyba za krótko jeżdżę ( 1 miesiąc/12 kilo dziennie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma sensu zastanawiac sie nad srednia w miescie, porównywać jej i martwić. Ważniejszy jest raczej czas przejazdu. Jeżeli chcesz sprawdzić, czy twoja kondycja sie poprawia znajdz sobie jakas trase najlepiej bez skrzyzowan, po asflacie ok. 50 km i wtedy sprawdzaj swoja srednia, puls albo czas przejazdu

na podstawie sredniej trudno cos powiedziec.

W zeszlym sezonie nawet nie myslalem o sredniej 22km/h. Na poczatku mojego sezonu zrobilem srednia 24 km/h po plaskim asfalcie na dystansie 80km- tyle ze z wprawionym kolega, caly czas jechalem w tunelu.

A w czwartek zrobilem sam srednia 29 na dystansie 72km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii prędkości średniej w ruchu miejskim, to zależy jaką podajesz, bo w przypadku kiedy jest na twojej trasie dużo przejść dla pieszych i skrzyżowań ze światłami to prędkość średnia może się sporo różnić, w moim przypadku jest tak, że nawet jak w trakcie jazdy licznik pokazuje średnią na poziomie 30km/h, to i tak po skończeniu jazdy sumaryczna prędkość średnia całej jazdy jest sporo niższa do 25km/h, mam sporo świateł gdzie stoi się kilkadziesiąt sekund, albo aby przejechać trzeba wcisnąć przycisk a licznik dalej zlicza czas przejazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczniki rowerowe licząc średnią najczęściej nie zliczają czasu postojów, tylko czas jazdy. Stanie na czerwonym nie zmniejsza średniej licznikowej, tylko hamowanie przez i ruszanie ze świateł. I tak poza tym co innego średnia przejazdu gdzie chcemy mocno pocisnąć do przodu dla przyjemności, a co innego kiedy toczymy się do pracy tak żeby się nie zmęczyć i nie spocić :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczniki rowerowe licząc średnią najczęściej nie zliczają czasu postojów, tylko czas jazdy. Stanie na czerwonym nie zmniejsza średniej licznikowej, tylko hamowanie przez i ruszanie ze świateł. I tak poza tym co innego średnia przejazdu gdzie chcemy mocno pocisnąć do przodu dla przyjemności, a co innego kiedy toczymy się do pracy tak żeby się nie zmęczyć i nie spocić :P

 

I tu kolega ma rację :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość wygenerowana automatycznie

 

 

Ten temat został zamknięty przez moderatora/administratora.

 

Powód: Stwierdzenie muzycom-a oddaje chyba wszystko w tym lekko-dziwnym temacie. (tool is cool)

 

Jeżeli nie zgadasz się z zamknięciem tego tematu, prosimy użyć przycisku RAPORT dla tego tematu. Ekipa moderująca rozważy Twoją propozycję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...