Skocz do zawartości

[kaseta] Ocena stanu zużycia


Pichu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od początku zeszłego sezonu używam kasety alivio i chciałbym abyście powiedzieli mi na podstawie zdjęcia w jakim jest ona stanie. Ma przejechane 6533km. Jak myślicie, dociągnę na niej do 10000km?? Jeżdżona z jednym łańcuchem, nic nie przeskakuje, działa cacy. Ogólnie jestem z niej bardzo zadowolony.

 

dscn0806.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że napędy 8 rzędowe są po prostu bardziej pancerne :icon_cool: A co do łańcucha to jeszcze daje rade ale mogę go już swobodnie wyginać na boki, więc pewnie już długo nie pociągnie (często jeżdżę na dużych przekosach). Łańcuch mam SRAM PC870

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od stylu jazdy,może wytrzymać,a może paść.Ponieważ to ostatnia koronka jest najbardziej zużyta,wnioskuję,że kręcisz po asfaltach,leśnych duktach i podobnych bezdrożach.Osobiście hołduję jednej zasadzie:wymieniam łańcuch zanim rozstaw zębów przekroczy rozstaw ogniw łańcucha,na załączonym zdjęciu widać,że na nowy łańcuch chyba już za późno...możesz natomiast spróbować dokupić koronki(można kupić na sztukę) i śmigać dalej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do łańcucha to jeszcze daje rade ale mogę go już swobodnie wyginać na boki, więc pewnie już długo nie pociągnie (często jeżdżę na dużych przekosach). Łańcuch mam SRAM PC870

To nic nie ma do rzeczy. Ja mogę zrobić kółko ze swojego łańcucha. Kasetę masz w dobrym stanie i nic tylko jeździć a nie bawić się w zmianę łańcuchów czy koronek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...