Skocz do zawartości

[glukoza] 10 Braun, roztwór do infuzji


Anemia221

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam sporo "buteleczek" glukozy - "Glukoza 10 Braun (Glucosum), roztwór do infuzji, 100 mg/ml)"

To jest taka buteleczka ala kroplówka ze szpitala 500ml, na etykiecie jest napisane: 1000ml roztworu zawiera:

-Glukoza jednowodna 110,00g (100gram bezwodnej), wdoa do wstrzyknięć do 1000ml.

-Zawartość węglowodanów: 100,00g/l | 1000ml = 1675kJ = 400kcal.

 

Chciałbym jakoś to użyć na treningach/maratonach. Jednak totalnie nie wiem ile powinienem tego wlać do bidonu. Oczywiście forma dożylna kategorycznie odpada. ;):yes:;)

-Zakładając, że jedna buteleczka ma 500ml to powinienem ją całą wlać do bidonu i dolać wody i pokropić sokiem z cytryny? Czy to przypadkiem nie będzie za duża dawka? :D

Z drugiej strony ciekawym motywem było by mieć w jednym małym bidonie rozcieńczoną glukozę, ale w dużym stężeniu (tzn 3/4glukozy i 1/4wody), a w drugim bidonie jakiś izotonik typu powerade.

 

Wszystko było by pięknie i fajnie, ale totalnie nie wiem ile powinienem tego wlać! Czy to powinienem obliczać na zasadzie X mg glukozy na dany kilogram masy ciała? Dodam, że wysiłek będzie maks 3godziny, oczywiście na >90% hr max

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czlowieku, to tylko woda z glukoza :). Cukry chcesz przedawkowac? Kalorycznosc jest taka jak np kupnego soku z jablek, choc na pewno jest to mniej slodkie, bo sama glukoza nie jest taka slodka jak cukier. Bidon bedzie mial 200kcal, nie ma co tu rozcienczac.

 

 

"Przedawkować" to miałem na myśli, że wypije za dużo i będzie niedobrze/wymioty itp

 

Ok czyli ta cała buteleczka to nic. W takim razie wleje do bidonu całość jutro na trening i zobaczę czy mi będzie odpowiadać :>

 

Thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...