Skocz do zawartości

[800zł] MTB


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przymierzam się do zakupu sprzętu który będę używał rekreacyjnie głównie na dogach polnych, leśnych. Pieniążki jakie planuje wydać to coś ok 800zł

Od kilku dni studiuję fora oraz oferty sklepów i mam już trochę mętlik w głowie.

Moja waga to 105kg przy 186cm wzrostu, więc potrzebuję raczej coś trwałego :).....

Wstępnie udało mi się wyselekcjonować kilka ofert :

1) Kross Hexagon V3 -750zł

2) Unibike Mission 2009 - 830zł

3) Author Trophy -650zł

4) Maxim Highlander 301 830zł

 

O każdym z ww pozycji przeczytałem mniej lub więcej informacji i opinii, lecz nie rozwiały moich wątpliwości. Dlatego proszę o poradę który wybrać ewentualnie podpowiedzieć inne oferty.

Dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przymierzam się do zakupu sprzętu który będę używał rekreacyjnie głównie na dogach polnych, leśnych. Pieniążki jakie planuje wydać to coś ok 800zł

Od kilku dni studiuję fora oraz oferty sklepów i mam już trochę mętlik w głowie.

Moja waga to 105kg przy 186cm wzrostu, więc potrzebuję raczej coś trwałego :D.....

Wstępnie udało mi się wyselekcjonować kilka ofert :

1) Kross Hexagon V3 -750zł

2) Unibike Mission 2009 - 830zł

3) Author Trophy -650zł

4) Maxim Highlander 301 830zł

 

O każdym z ww pozycji przeczytałem mniej lub więcej informacji i opinii, lecz nie rozwiały moich wątpliwości. Dlatego proszę o poradę który wybrać ewentualnie podpowiedzieć inne oferty.

Dziękuje

O ile rama w Hexagonie V3 2009 spełni twoje oczekiwania (w przypadku innych modeli nie byłbym tego taki pewien, Hexagony odziedziwczyły w roku 2009 ramy z wyższej serii Level co jest ich bardzo dużym plusem a cena ramy jest w 100% adekwatna do tego co oferuje), to bardzo martwiłbym sie o tylne piasty z mocowaniem pod wolnobieg - bedą pękać osie :) - celowalbym tutaj w rozwiązanie piasty z mocowaniem pod kasetę, niestety tutaj "dobry" rower to koszt 1200zł - twoja decyzja, coś słabszego z mocowaniem pod kasete to Decathlon Rockrider 5.2 ~1000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile rama w Hexagonie V3 2009 spełni twoje oczekiwania (w przypadku innych modeli nie byłbym tego taki pewien, Hexagony odziedziwczyły w roku 2009 ramy z wyższej serii Level co jest ich bardzo dużym plusem a cena ramy jest w 100% adekwatna do tego co oferuje), to bardzo martwiłbym sie o tylne piasty z mocowaniem pod wolnobieg - bedą pękać osie :) - celowalbym tutaj w rozwiązanie piasty z mocowaniem pod kasetę, niestety tutaj "dobry" rower to koszt 1200zł - twoja decyzja, coś słabszego z mocowaniem pod kasete to Decathlon Rockrider 5.2 ~1000zł

Dziękuje za odp.

Co do zwiększania kwoty zakupu o 100-200-300 PLN nie stanowi to większego problemu, z tym że zaznaczałem że rower będzie używany czysto rekreacyjnie pewnie tylko w weekendy bez szaleństw, więc czy jest sens zakupu lepszego sprzętu..... hmm na to sam muszę odpowiedzieć :).

Wracając do Decathlona Rockrider 5.2 to rzeczywiście znalazłem sporo dobrego na jego temat, tylko pytanie czy warto wydawać 250-300PLN więcej w stosunku co do Krossa hexagon V3,zwłaszcza że być może da się ugrać jakiś bonus przy zakupie tego roweru ( sprzedawca umożliwia negocjacje ceny)

PS Może ktoś coś więcej napisać o Maxim Highlander 301, jakiś czas temu kosztował ok 1K zł teraz jego cena w promocji to 830, warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...