Skocz do zawartości

[1800zł] nowy, MTB


Rekomendowane odpowiedzi

Witam znawców...

 

Pewnie temat był poruszany, ale po przeszukaniu neta mam dalej metlik w głowie:( Poszukuje rowerku do 1800 zl. Mam 80 kg i 183 cm wiec pewnie rama 19'. Mój wybór padł na:

 

Unibike Evolution

Kross level a4

 

z tym ze Kross trochę drożej wypada a nie chciałbym dokładać bo mogę w pełni nie wykorzystywać tego modelu. Jazda głównie las, w miarę lekki teren czasem jakieś góry kamienie itp. Czytałem, że ten amortyzator w unibike-u trochę blado wypada z tym montowanym w Kross-ie, i czy te hamulce tarczowe na pewno są dobrym rozwiązaniem w tej klasie sprzętu, czy nie lepiej wybrać jakiegoś z hamulcami V-brake. Tylko czy aż tak odczuje różnice na tym amortyzatorze ?? Proszę o podpowiedzi i pomoc, a może inny model ?? :)

 

...z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te amortyzatory to jest praktycznie to samo, chyba, że SR Suntour produkuje jakieś inne amortyzatory z literką "D" w nazwie, dla Krossa. Kross ma całkiem niezły osprzęt i dobre spowalniacze. Także myślę, że warto dołożyć do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Mój kolega ma tego Unibike i jest z niego bardzo zadowolony. Mówił, że wszystko działa jak potrzeba, nic nie stuka nie puka..zastrzeżeń do ramy też nie miał.

 

Ja mam za to pytanie co do Giant Terrago 2010. Czy ktos z forum zakupil takiego, może podzieliłby się opinią na jego temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście odpowiedzi na moje pytanie nie było...po raz kolejny udowodniliście brak zainteresowania tematem.

 

Btw. kupiłem Giant Terrago 2010

Pytanie Twoje brzmiało: Czy ktos z forum zakupil takiego, może podzieliłby się opinią na jego temat?

Widocznie nikt nie kupił na forum takiego rowerku lub poprostu nie znalazł tego tematu, liczyłes na wypowiedzi teoretyków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że trochę się nie znam i już za późno na odpowiedź, ale przednia przerzutka w Giant Terrago 2010 to Shimano Tourney, więc wydaje mi się, że może niezbyt dobrze funkcjonować z tylnią Shimano Deore. Mam więc takie pytanie, czy przednia przerzutka nie zacina się lub nie haczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ogólnie rzecz ujmując Giant Terrago 2010 spisuje się świetnie, jestem bardzo zadowolony z pracy przerzutek-wchodzą gładko i dość szybko.

 

Jedyny minus to nie przerzutka przednia, a...siodełko. Ciągle mam z nim problemy, ponieważ przesuwa się do przodu i do tyłu na takiej małej suwnicy przyczepionej do sztycy<nie wiem jak to się profesjonalnie nazywa>/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...