Skocz do zawartości

[Zakupy] Parę części do roweru


Rekomendowane odpowiedzi

W związku z tym, że wypadłem z obiegu części rowerowych dwa latka temu zwracam się z prośba o pomoc :)

 

Dzisiaj przy wyprzedzaniu samochodu przywaliłem kolanem w kierownice - czas wymienić napęd :P ( co ciekawe noga nawet z espeda się wypiela ;) ) i od razu parę rzeczy :P

 

Zaznaczam, że koszta mająznaczenie ale nie żebym kompletnie oszczędzał pieniążki :)

 

1. Tak wiec: da się jeszcze zakupić blat i drugie kolko zębate do korby? 32 i 44? czy bardziej się opłaca wymienić korbę ?

2. Kaseta na 8 sramowska 5.0 tradycyjnie, ale dają łańcuch KMC-Z jednak wolałbym sramowski łańcuch pc-58. Sugestie jakieś?

3. Przerzutkę z tyłu wymienię, chyba tradycyjnie X-7 kupie. (manetki mam sramowskie wiec sh*tmano odpada)

4. Musze zmienić całe tylne koło i tu się zaczyna ogień. Jaką piastę? nie mam kompletnie obeznania w aktualnym sprzęcie. Obręcz pewnie wezme mavica jakiegoś kolo 99zl 317 bodaj. I szprychy. Fajne by było jakbym się zmieścił z całym kołem w ok 200zł. Zastanawiam się nad tarczówką do tyłu bo z XT z przodu mam jak najlepsze wrażenia :) wiec piasta na 6 srubek :P (sam składam wiec nie liczyć kosztów zaplatania)

5. No i chyba kupie nowa tarcze do przodu z klockami ale tu chyba nie ma problemu z wyborem :)

6. Jaki sklep? Kiedyś kupowałem u Arnika i na bikestacji, dalej dobre sklepy ? :P

 

Prosze o wszelkie sugestie i "ja bym wziął ... zamiast ... " :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

1. Jak najbardziej sie da kupić a czy sie oplaca to zalezy jakie te blaty będą i jaką masz obecną korbe.

2. Zamiast kasety sramowskiej wizą bym shimanowska z podobnej półki. O sramach teraz ludzie niepokojące rzeczy mówią jeżeli chodzi o kasety.

3. x7 bez zastrzeżeń :)

4. Raczej Unikaj novateca zwłaszcza 4 łożyskowego, obrecz ok, szprychy ja osobiście ujeżdżam dartmoorowe szprychy i mi sie podobają, sa w miare tanie , jak chcesz sie zmieścic w 200zł to cudów nie ma, piasta może coś pokroju deore 525 pod tarcze.

5. -----------

6. Bike stacja jak najbardziej ok nie dawno sie u niech stołowałem ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...