Skocz do zawartości

[piasta] chrupanie w tylniej piascie


dlisek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niedawno rozbieralem caly rower i czyscilem po zimie, ale bardzo nie chcialo odkrecac mi sie kasety, dlatego umylem ja gdy byla zalozona na kole. Mylem ja benzyna ekstrakcyjna, i wydaje mi sie ze troche weszlo w piaste przez co pojawilo sie takie "chrumkanie" hehe :down: Mam piaste novateca, tkie jak sa w krossie level a4. da sie to jakos rozkrecic i przesmarowac? Nigdy nie rozkrecalem takiej piasty dlatego boje sie ze po skreceniu nie bedzie dzialala juz tak dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No to z lenistwa dowaliłeś dobie roboty :sorcerer: Piasty novateca sa na maszynach o ile sie nie myle, jeżeli zasyfiłeś łożyska (w ca akurat wątpie) to ciężko będzie je wyczyścić bo są uszczelniane. Najprawdopodobniej zasyfił sie bebenek a nie tyle zasyfił co naciekło rozpuszczalnika do srodka i sie trochę narobiło. To chrupanie samo przejdzie po iluś km ale jak napsociłeś to naprawiaj :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, ze od tamtego momentu nakrecilem 150km i nic nie przechodzi :sorcerer: A jak mam odkrecac kasete to jestem chory! bo nie mam tego czegos do odkrecania i kombinuje z normalnym lancuchem i kawalem szmaty ;p Wogole zauwazylem ze beznzyna nie wplywa chyba zbyt dobrze na niektore czescie.. mam wrazenie ze lancuch mi sie rozlazl po umyciu go w benzynie i wyglada tak jak by mial z 15k :P a ma tylko 3000. Zastanawiam sie czy jesli kupie nowy to kaseta go przyjmie? Kaseta XT lancuch XTR. Jak sie zdejmuje ten bembenek? Rozumiem ze to jest to na czym siedzi kaseta tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kaseta XT to twardy zawodnik ^_^ A powiedz czy to ci chrumczy jak kręcisz kołem czy jak kręcisz kaseta bo to różnica. Jak kołem to masz syf w łożyskach w piaście jak kasetą to w bębenku.

 

Bębenek w shimano odkręca sie kluczem ampulowym 10mm od strony bębenka po uprzednim wyciągnięciu ośki. W piastach sachsa kluczem 12mm tylko z drugiej strony a jak jest w novatecu to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ewidentnie załatwiłeś bębenek. Nie radził bym ci go rozbierać (choć mozna) bo na dzien dobry wysypie ci sie może śrucików i jak nie będziesz na to przygotowany to połowę zgubisz, a poskładać to ustrojstwo (jak i rozebrać) wcale nie tak łatwo.

 

Kupno nowego tez mija sie z celem bo to praktycznie koszt nowej piasty. Będziesz musiał z tym żyć, w końcu samo przejdzie. Następnym razem Będziesz bardziej uważał co i jak robisz a jak nie lubisz ściągać kasety to jej w ogóle nie ruszaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...