Skocz do zawartości

[opony]Geax do maratonu?


dlisek

Rekomendowane odpowiedzi

Oponk Geaxa np. Sugaro do maratonu by sie nadawaly? Ktos na tym jezdzi oprocz dziewczyn z CCC? ;P Obecnie mam kende karme i jestem dosc zadowolony, ale nic lepszego jeszcze nie mialem i chcialbym zmienic. Jezdze maratony czyli ogolnie dosc ladtwy teren. Co myslicie o tej oponie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdze tylko na BikeMaratony. No faktycznie karmy wagowo wychodza lepiej, ale kilka osob mowilo mi juz ze to g****, chociaz nie rozumiem dlaczego? Czy po zmianie na drozsze opony odczuje znaczaca roznice w jezdzie, oporach toczenia, przyczepnosci? Kupowac cos innego czy nastepny sezon na karmach? Jestem gotowy wydac okolo 250 zl na oponki, i zalezy mi na wadze, najlepiej jesli zejdzie ponizej 450. A co myslicie o RoRo albo Geax barro race?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karmy nie są złe, zwłaszcza za tą cene, no i maja niskie opory toczenia. Jeśli jezdzi ci sie na nich dobrze to nie widze zbytniego sensu zmiany opon tylko dla firmy. Juz lepiej jak bys kupil jakis drugi komplet na ciezsze warunki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma chyba sensu zebym kupowal opony na ciezsze warunki bo w takich rzadko jezdze :icon_wink: Skoro kupie karmy to zostanie mi kasa na szosowki jakies jeszcze. Jakie oponki na szose do roweru mtb? Obecnie mam jakies kendy za 20 zl sztuka i gdyby nie to ze mi sie popruly to na pewno dalej bym na nich jezdzil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jestem zadowolony RoRo jednak po szumnych zapowiedział i recenzjach spodziewałem się nieco czegoś więcej. Pewnie zależy to nieco od stylu jazdy, dodatkowo lubię wysokie ciśnienia. Na pewno fajnie trzymają w zakrętach, dobrze idą na utwardzonych, szutrach piaskach ale oczyszczanie się z błota itp to idzie im słabo. Na niskich [p]psi[/p] zmieniają nieco charakterystykę-zwiększa się przyczepność ale ten ich balon zaczyna pływać. Nie lubię tego efektu.

 

Reasumując, nie szukam nowych opon o takiej charakterystyce bo te się spokojnie spisują.

 

edit/

Zapomniałem o przebiciach. Z tego co pamiętam dwa razy poszły:

 

1. Sporawy gwózdek

 

2. Kolec roślinny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...