Skocz do zawartości

[Prędkości] Wasze prędkości podczas treningów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Kolarstwem na dobre zainteresowałem sie pod koniec zeszłego roku, jak na razie ze względu na pogodne trenuje na asfalcie. Nie znalazłem interesujących mnie informacji na forum, w związku z czym mam pytanie: Jakie prędkości osiągacie średnio na treningach i na jakich długościach tras, oraz jak wygląda to podczas zawodów.

 

Jeśli temat sie powtarza to prosze mnie skierowaćdo właściwego.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zależne od wiatru, trudności trasy itp. itd.

 

Na ŚLR w kielcach np.

 

(2009) na dystansie Fan długość całkowita 31.25 km, podjazd 11.57 km, po płaskim 10.88 km, zjazd 8.80 km, suma podjazdów 692.15 m, wysokość maksymalna 367.85 m, minimalna 222.19 m, maksymalna różnica 145.66
" (mtbcrossmaraton.pl)

najlepszy czas, to 01:25:33 Najdłuższy: 03:01:58 Pełno jest wyników z przeróżnych imprez, popatrz sobie.

 

Na treningu w lesie Łagiewnickim np. 50km w 2h 30min~20km/h

63km- 3h 20min~19km/h

A teraz w zimie np. 22km w 1h 50 minut.

Wsio teren.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam inaczej: przejechałem dziś 40km po asfalcie przy silnym bocznym wietrze, podjazdy na trasie nie były zbyt strome ( o ile na asfalcie w wielkopolsce takie gdzieś są ) i stanowiły ok. 20km - trasa całkowita ta 45km. Średnia z tej trasy to ok. 32km/h. Dodam że jechałem rowerem mtb na oponach 2.0. Jak to oceniacie ? Na teren na razie sie nie wybieram bo śniegu troche za dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie jeżdże tylko ytakie krótki ,ponieważ wracam ze szkoły dość późno a o jaśnie chce do domu wrócić. Ile km rocznie to nie wiem, w zeszłym roku jeździłem tak troche mniej ambitnie gorszym rowerem i ok. 2,5k wyszło, dopiero od paźniernika zeszłego roku bardziej się tym zainteresowałem, przez zime ćwiczenia w domu i teraz tak wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po asfalcie można zrobić, w zeszłe wakacje robiłem jazdy 30km w godzinę po asfalcie (i ~10% teren) z dwoma większymi podjazdami (nietuszkowo i gontyniec - okoliczni wiedzą). Tyle, że jedynie kilka razy gdy mi się chciało i zazwyczaj w takie dni gdy nie miałem za dużo urwania głowy nóg i rąk w pracy.

 

Gorek, jeśli chcesz możemy ustawić się na jazdę w najbliższym czasie gdy śnieg zniknie, np. czwartek-piątek. Wyślij wiadomość prywatną albo zgadamy się na gg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj chyba powoli powstaje temat o przechwalaniu się kto ma na ilu km. większą średnią. Ja jedynie mogę pochwalić się średnimi (z treningów bo wyścigów góralem po szosie nie uskuteczniałem) ok 28. Ale jeżdżę w grupce od 3-10 osób a to zupełnie coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą średnia to NIE żadne bajki. Jeździmy razem i zazwyczaj takie średnie są. Ostatnio na odcinku 17km (trasa chodzież -margonin) mieliśmy średnią 36, może to nie duża odległośc, ale na wyjazdach powyżej 60kilometrów i tak mamy minimlną średnią 30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to przechwalać się nie mam czym, zwłaszcza aktualnie po zimie gdzie przez 4 miesiące ledwo co udało mi się siadać na rower. Na bikestats widać jakie miałem średnie i przyznam, że zazwyczaj było to nie więcej jak 25km/h po asfalcie i 20km/h w terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuje zamknac ten temat i przestac rozmiawiac o predkosci sredniej. Wplywa na nia tak wiele czynnikow ze jest to wartosc kompletnie niemiarodajna.

 

Co innego w czasie np. maratonu, gdzie każdy jedzie tą samą trase w mniej więcej podobnych warunkach...

 

Zapraszam chociazby w moje rejony i polecam zrobic trening szosówka ze srednia ponad 30km/h - zapewniam ze uda sie to tylko dobrze wytrenowanym osobom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie. Przypominam sobie podobny watek kilka lat temu. W koncu ludzie wpisywali takie srednie, ze kasowali w goralach na oponach 2.0 peleton w Tour de France ;).

Pewnie ze taka srednia na goralu jest wykonalna, pewnie jak Kaiser czy Bieniasz robia sobie wydolnosciowke to bez problemu takie srednie jada :>.

Pewnie mocniejszy biker tez sobie tak pojedzie jak wiatr sprzyja. Ale jak przychodzi ktos malo jezdzacy i pisze ze po zimie przy bocznym wietrze ot tak sobie pyknal 40km ze srednia 32km/h to niech od razu idzie do jakiejs dobrej grupy, bo troche treningu i bedzie kasowal wszystkie pudla na maratonach :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...bardzo ciekawy wątek:) <lol>

 

Tylko jedno podstawowe pytanie.Po co? Od kiedy to się trenuje według średnich prędkości? Trenuj z pulsometrem, pomiarem mocy, kadencji, a nie na średnią prędkość.

To jest w ogóle nieobiektywne i niemożliwe do oceny, nawet jeżdżąc z kimś tą samą trasą trafiamy na całkiem inne warunki pogodowe i różnica może być na tej samej trasie, na tym samym stopniu wytrenowania nawet 5km/h.

Ktoś wspomniał że na wyścigu szosowym miał średnią prędkość ~36km/h. Nie widzę problemu jadąc non stop w peletonie. Ale takie średnie na normalnym treningu są rzadkością, ponieważ nie znam osoby która trenuje aby osiągać najwyższe średnie i się tym chwalić/szczycić.

Jak ktoś trenuje i jaki jest szybki wychodzi na wyścigach/maratonach i to jest chyba najlepsze kryterium pomiaru wytrenowania itp. A nie podawanie średnich waszych treningów.

 

Dla mnie to możecie wykręcać nawet 35km/h podczas treningów(jarając się), tylko jedna sprawa - to chyba nie jest trening:) To na tyle...basta! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość wygenerowana automatycznie

 

 

Ten temat został zamknięty przez moderatora/administratora.

 

Powód: był już taki temat i wiadomo jak to się skończyło...

 

Jeżeli nie zgadasz się z zamknięciem tego tematu, prosimy użyć przycisku RAPORT dla tego tematu. Ekipa moderująca rozważy Twoją propozycję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...