Skocz do zawartości
  • 0

Wymiana suportu w Ukrainie


Gość dokuro

Pytanie

Gość dokuro

Czy istnieje możliwość, w miarę bezproblemowej, wymiany supporu w rowerze typu Ukraina?

 

Chciałbym wstawić nową jednorzędową korbę na kwadrat a szkoda rozbierać to co jest żeby sprawdzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się ale pewności nie mam, że w Ukrainie jest suport z wbijanymi miskami a korby są na klin

Założenie tu korb na kwadrat jest możliwe na dwa sposoby:

1 - oś pod suport z wbijanymi miskami na do korb na kwadrat (rzadkość ale może uda się znaleźć)

2 - więcej tu roboty - wklejenie gwintów do mufy i założenie normalnego suportu - opis z fotkami znajdziesz na forum w dziale ostre koło na przykładzie ramy Romet Wagant

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaję, że miski tam są na gwint, bo kiedyś malowałem taką ramę i pamiętam przez mgłe, że wykręcając suport kręciłem w złą stronę, potem w dobrą i się udało wykręcić. Myślę też, że ten gwint jest inny niż w ramach z aktualnego dziesięciolecia :)

 

Ale możliwe, że produkowano różne wersje tego czołgoroweru, więc najlepiej sprawdzić. Trzeba popatrzeć, czy przy miskach jest jakieś gniazdo na klucz. Jeśli tak, to przypadku miski są z gwintem, jeśli gniazda nie ma, są wbijane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...