Skocz do zawartości

[linia łańcucha] jak poprawnie ustawić?


mp3fan

Rekomendowane odpowiedzi

@elberet: dokładnie tak!

@Konik: koło jest przesunięte, nie jestem w linii z ramą i przednim kołem. Standardowo bym patrzył czy wypada równo za rurą podsiodłową, a w tym przypadku nie mogę :-/ Obecnie robię tak, że napinam sobie stronę z łańcuchem potem drugą stronę ustawiam tak, żeby na haku była w tym samym miejscu, co przyznaje nie jest wygodne, ale chyba jedyne rozwiązanie....? Chodzi mi o to, czy macie inne sposoby ...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli korygowales linie lancucha przekladajac dystanse to wiadomo, ze masz przesuniete je w osi. Posmigaj troche na tym, na tyle zeby zobaczyc czy linia jest ok (lancuch nie spada) a potem daj kolo do wysrodkowania (o ile pamietam tak to sie nazywa). Mozna samemu, ale do tego akurat warto miec niezla centrownice.

 

Aha, chyba nie do konca zrozumialem o co chodzi. pytasz jak to dobrze ustawic zeby mimo przesuniecia bylo w miare prosto.

 

No ja tak kiedys mialem, to na oko:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można skorygować i to dużo nawet bez centrownicy (ja tak robiłem przynajmniej) wystarczy równo luzować i naciągać szprychy po całym obwodzie..i nie ma bata żeby koło miało bicie chyba że masz słaby wzrok;] no i jak chcesz samemu korygować małe bicia itp to przy okazji trening będziesz mieć bo można załapać wtedy o co chodzi w tym całym zaplataniu i centrowaniu...a jak nie wyjdzie to jest serwis;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja obracam o taką samą część obrotu każdy nypel i było ok. Wiadomo, że szprychy mogą być za krótkie bo zwykle z jednej strony są krótsze w kołach pod kasetę lub wolnobieg ale zależy kto zaplatał itp. Jak przy obecnym zaplocie nie widać gwintu na szprychach to z reguły jest jeszcze sporo zapasu ale wiadomo, że rożnie bywa;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...