Skocz do zawartości

[linia łańcucha] jak poprawnie ustawić?


mp3fan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Właśnie jestem na ukończeniu składania ostrego koła. Mam piastę novateca 120mm, kupiłem najkrótszy suport jaki był dostępny czyli 110,5 i nadal linia łańcucha jest mocno przekoszona. Tarcza korby odstaje. Co mogę zrobić by tarcza od korby była bliżej wkładu suportu?

 

linia_lancucha_dsc02158.jpg

 

linia_lancucha_dsc02159.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótszy suport (szczególnie jak masz ubijaki), dostaniesz 107kę + dystans pod koronkę taki jak:

 

DSCN4117.JPG

 

Powinny pasować dystanse stosowane do redukcji kaset 8/9 na 1 lub to kaset singlowych. Warunkiem jest to żeby nie miały ząbków. Nie wiem też jak szeroki jest gwint w novatecu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mp3fan jeszcze jedna sprawa - jesteś pewien, że to co masz wkręcone to jest 111tka? Mnie to wygląda na >115. Korba powinna siedzieć jak najbliżej mufy, żeby nie było takiej szpary. Nie wiem czy wtedy Ci się blat zmieści, ale podejrzewam, że nie musiałbyś nawet dystansów na piaście zakładać.

 

Obecnie to wygląda tak jakbyś miał suport i korbę ustawione pod 2 albo i nawet 3 blaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mp3fan jeszcze jedna sprawa - jesteś pewien, że to co masz wkręcone to jest 111tka?

 

Tak, to spurus 110,5mm. Nawet tak było napisane na suporcie przed wkręceniem. Kupowałem w cyklotur i krutszych tam nie mają. Teraz jak przejrzałem allegro to znalazłem tylko jeden suport na 107mm. Gdzie jest jakiś większy wybór suportów na 107mm?

 

Dahek, tak to jest korba eightinch tak jak i tylna zębatka na 1/8".

 

 

W takim razie nie pozostaje mi nic innego jak zmienić na 107 ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z doświadczenia wiem, że jest to nieopłacalne czasowo i pieniężnie:)

 

tą propozycje odebrałem jako żart. Pracowałem nad tą maszyną 5 miesięcy, jest taka jak sobie wyobrażałem, jest taka jak chciałem. Sprzedałbym ją za 3000PLN. Wtedy by się może i opłaciło. Za mniej nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

załóż łańcuch to zobaczysz jak leży....proste, poza tym do tej korby są suporty 107-110 z tego co tam piszą. Te 30 zeta do tych 3 tysi/5 miesięcy za suport to chyba niewiele;) Albo blat do wewnątrz...wg mnie nie ma innej opcji. Ostatecznie zamienimy się na ramy..ja mam "jaguara colnago" jak coś;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ci mamy powiedzieć?:D Jest ok.

 

Tak z innej beczki, to widzę, że masz kolorowego Dartmoor Core. Nie polecam. U mnie się ten łańcuch rozciągnął bardziej niż kmc za 10 zł :P Nie wygląda to za dobrze, zobaczymy co dalej się będzie z nim działo. Na razie jeszcze jeżdżę na nim, ale mam zamiar sprawdzić Verta w najbliższym czasie. Choć nie spodziewam się rewelacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ci mamy powiedzieć?:D Jest ok.

 

Tak z innej beczki, to widzę, że masz kolorowego Dartmoor Core. Nie polecam. U mnie się ten łańcuch rozciągnął bardziej niż kmc za 10 zł :P Nie wygląda to za dobrze, zobaczymy co dalej się będzie z nim działo. Na razie jeszcze jeżdżę na nim, ale mam zamiar sprawdzić Verta w najbliższym czasie. Choć nie spodziewam się rewelacji.

Ech, ja wziąłem shimano jakiś wypasiony, nówka za 40 zł i po zimie jest strasznie luźny (poprawiany naciąg już parę razy).

Chyba następnym razem się skuszę na tego z emzetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolicie, że podłączę się do tematu, bo sprawa ma związek :-)

 

Z racji tego, że aby zachować linię łańcucha musiałem przesunąć koło na dystansach. Teraz nie jest ono w linii roweru. Jakie są sposoby na ustawienie koła równolegle do linii roweru. Mierzenie odległości nakrętki do końca haka...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rower do góry nogami i potem wpycham szmatę między ramę a koło i tak naciągam na maksa łańcuch, potem ustawiam, żeby było równo...

to naprawdę taka filozofia?

 

chyba, że do końca nie zrozumiałem o co Ci właściwie chodzi... to sory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...