Skocz do zawartości

[Piasta tył] Nowa-stuki


viechooo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dziś założyłem nową piastę, jako że dysponowałem ograniczonymi funduszami kupiłem jedną z najtańszych.

Pech chciał, że złożyłem wszystko i okazało się, że piasta mimo, że nowa-stuka.

Jest to stukanie raczej w bębenku, bo jak zdejmę koło, trzymam za bębenek i kręcę kołem to czuć przeskok w jednym miejscu na obwodzie. Co robić?

Piasta to Shimano Altus FH-RM40-8

Tutaj link do nagrania (aparatem więc jakość niezbyt, ale słychać o co chodzi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak piasta mogłaby wydawać takie dźwięki. To brzmi jak stukanie kamyka o kamyk:icon_mrgreen: Może heble obcierają o rant opony? A jak nie, to może dostały się jakieś śmieci do piasty. Rozbierz, obejrzyj bieżnie, kulki i nasmaruj świeżym smarem. Co do bębenków, to nie wiem. Chyba też da się rozebrać, ale nie wiem nic o ich serwisowaniu i ew. przyczynach stukotu.:icon_wink:

 

To tylko moje przypuszczenia, wielce prawdopodobne, że nie mam racji i zaraz ktoś poda konkretną diagnozę.:thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest na 100% z bębenka. Rzecz dzieje się tylko jak jest rozprzęgnięty z kołem.

Tzn trzymasz bębenek w ręku w miejscu, kręcisz kołem i czuć że coś przeskakuje.

Albo tak jak teraz, jak jest założone koło to jak kaseta się nie kręci a koło się kręci.

PS:Taki metaliczny odgłos w jednej chwili to aparatem o szprychy uderzyłem przypadkiem :icon_wink:

Niby napisałem do sklepu maila ale ciekawe co odpiszą, poza tym perspektywa ponownego przeplatania koła niezbyt mnie pociesza.

 

EDIT

A może pojeździć z tym? Może się ułoży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...