Skocz do zawartości

[zasięg] Play


Gabek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym zaczerpnąć Waszej opinii na temat zasięgu sieci Play.

Waham się czy nie przenieść numeru do Play-a, tylko ten nieszczęsny zasięg dzieli minie od podjęcia decyzji. :)

Najbardziej interesowały by mnie informacje użytkowników z okolic Tarnowa.

Mile widziane opinie na temat oferty na kartę - Play Fresh.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej przez 4 lata abonament w Erze, obecnie od dwóch lat w Play, jestem na tyle zadowolony że 20 lutego na pewno przedłużam umowę, nie mam nic tej sieci do zarzucenia, na zasiąg jeszczę do tej pory nie narzekałem, problemów z połączeniami nie miałem! na internecie krązy według mnie zbyt dużo mitów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Moim telefonie niski model Nokia 2610...trzeba wybrać w ustawieniach manualny wybór operatora by zakres zasięgu nie świrował...jak wybrałem PLUS zasięg stały i nie skokowy. :) Lepszy od Pomarańczy nie jest ale warunki na kartę są bardziej dogodne i nie zasypują mnie reklamami... :wallbash::P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Playem jest tak :

W miastach korzysta ze swoich BTSów (nadajników) natomiast gdzieś na pustkowiach bądź mniejszych miasteczkach przełącza się na BTSy Plusa

Ogólnie zasięg jest wszędzie i raczej dobry

Na początku jak Play się zakorzeniał w naszej świadomości były problemy techniczne, teraz jest to opanowane choć czasem można się zdziwić szczególnie korzystając z ich nadajników

Chodzi mi o wybieranie numeru i połączenie a tu zonk i rozłącza, ale to teraz rzadkość

Ogólnie polecam i dodam że mam net w Play i też śmiga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Playa (prawie dwa lata), i Erę (dziesięć lat), oba na abonament. i wiem że na pewno zrezygnuje z Play. Nie wiem czy zostanę w erze, ale to zależy co mi zaproponują, bo ostatnio jakoś tak bardzo zapragnąłem mieć smartphone'a HTC, czyli w erze G2 (HTC Hero). Ewentualnie rozważam przejście do orange, gdyż mają fajny wybór telefonów HTC.

 

Co do zasięgu, to znam miejsca gdzie Play ma słaby lub bardzo słaby zasięg (w tej chwili, gdyż rok temu w tamtych miejscach nie było go w ogóle). Mówię tu o zasięgu na zewnątrz budynków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Playa (prawie dwa lata), i Erę (dziesięć lat), oba na abonament. i wiem że na pewno zrezygnuje z Play. Nie wiem czy zostanę w erze, ale to zależy co mi zaproponują, bo ostatnio jakoś tak bardzo zapragnąłem mieć smartphone'a HTC, czyli w erze G2 (HTC Hero). Ewentualnie rozważam przejście do orange, gdyż mają fajny wybór telefonów HTC.

 

Co do zasięgu, to znam miejsca gdzie Play ma słaby lub bardzo słaby zasięg (w tej chwili, gdyż rok temu w tamtych miejscach nie było go w ogóle). Mówię tu o zasięgu na zewnątrz budynków.

 

Ślawus :confused: ...chodziło o zasięg PLAY a w ogóle to o ofertę na kartę Play Fresh... też słyszałem że w abonamencie Play nic konkretnie nie oferuje ale za to na kartę zdobywa wielu użytkowników w Polsce. Przejście na Play Fresh to darmowy starter za 9zł + dodatkowo przez 3 pierwsze miesiące dostaje się w sumie 60zł do wykorzystania. :) Zasięg jest jak z Plus więc czasem może być gorszy niż Orange bo miałem już sytuację w górach w Bielsku byłem z kumplem on na komie z kartą Plus tracił zasięg ja na Orange miałem ok..Jak go złapał to mógł jednie połączenia wychodzące do swojej sieci wykonywać ale to też nie jest pewne w 100% czy w Play też podobnie by się zachowywał zasięg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkrótce to się zmieni i nie bedą płacić więcej, u mnie znajomi na to nie narzekają :) - jak trzeba zadzwonić to trzeba i tyle, z takiego wychodzę założenia. Ja w Play zostaje ze względu na korzystne warunki przy przedłużeniu umowy, abonament 22,5zł przez cały okres umowy do tego co miesiąc 100minut do wszystkich sieci lub 250 sms/mms i jednorazowo 500minut do play i stacjonarne przez cały okres umowy (18 miesiący trwa umowa), Era tak dobrej oferty nie dała więc zrezygnowałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślawus <_< ...chodziło o zasięg PLAY a w ogóle to o ofertę na kartę Play Fresh...

 

to przecież wypowiedziałem się o zasięgu Play'a. Co do Play Fresh mogę powiedzieć tylko tyle że podoba mi się to, że po jednokrotnym doładowaniu karta jest ważna rok. Jeśli chodzi o ceny itp, w ofercie na kartę to nie mam pojęcia jak to jest (miałem tel na kartę przez tydzień, a było to jakieś 10 lat temu).

 

Nie mam zamiaru nikogo zniechęcać do Play, osobiście znam kilka osób, które są z niego bardzo zadowolone, ja niestety się do tych osób nie zaliczam.

 

Generalnie jak już napisałem wcześniej, nie jestem zadowolony z Play. Dlaczego? Ponieważ obsługa klienta w Play jest do bani (co nie znaczy że erze nie mam nic do zarzucenia, ale jednak w erze jest lepiej). Wiem, że z osługą klienta nie ma się do czynienia na co dzień, ale już to, że nie zawsze mogłem nawiązać połączenie, pomimo pełnego zasięgu (centrum Wrocławia) uważam za dużą wadę (fakt, że na ogół było to chwilowe, ale jednak wkurzające). To nie jest wszystko, ale reszta już zależy od indywidualnej sytuacji więc nie będę o nich mówił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm zwrócę uwagę na kilka punktów:

- po pierwsze zastanówcie się dlaczego Toprowcy i ratownicy maja plusa (tylko akcja marketingowa?) nawet gdyby to i tak ich telefony musza miec zasieg, z czego wynika ze plus ma najlepszy

-druga bardzo wazna rzecz; teksty typu ja mialem a moj kumpel nie sa nie obiektywne slyszałem ze bardzo duzy wpływ mjaa telefony na moc odbieranego sygnalu, widzialem kiedys jak robili testry w tym samym miejscu dwa rozne telefony miały rózny zasieg w tej samej sieci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślawus - w Erze jest miło i przyjemnie dopóki czegoś od nich nie chcesz.

Mój znajomy toczy teraz z nimi walkę w sądzie. Dlaczego ? Wysłał jednego sms-a, który nie doszedł do adresata. Po miesiącu przyszedł mu rachunek na kilka tysięcy złotych. Zdziwiony poleciał do salonu, a oni mu powiedzieli, że system odnotował tego jednego sms-a kilkanaście tysięcy razy. Era twierdzi teraz, że to on siedział i wysyłał te wszystkie sms-y, a wina nie leży po ich stronie :icon_wink: Jak się okazuje zrobili z niego idiotę...teraz musi dochodzić praw w sądzie.

Naprawdę szkoda mi słów, mimo że też mam u nich telefon na abonament. Mogliby by się przynajmniej przyznać do błędu zamiast umywać ręce, ale widocznie taka już jest polityka tej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przenosząc numer do Play era 3 razy odrzuciła wniosek bez podania powodu, przez co umowa przedłużyla mi się o dodatkowy miesiąc - nie wspomnie o tym że nagle zaczęli się interesować i dzwonić do mnie z ankietami dlaczego rezygnuje, i proponować rózne oferty które i tak bedąc ich abonamentem od 4 lat nie dorównywały Playowi... A wniosek odrzucali dlatego jak się okazało wkoncu przy zawieraniu umowy z erą (2005 czerwiec) błednie został wpisany numer pesel, nie zgadzała sie im jedna cyfra, bład popełniła osoba sporządzająca umowę w erze, dopiero za 3 razem ktoś dobrej woli powiedział co jest nie tak... Ogólnie sieć (play) polecam, na zasięg nie zdarzyło się mi narzekać jak wcześniej spomnialem i jak dla mnie większe zainteresowanie klientem widzę ze strony Play`a niż Ery - w grudniu zadzwonili i zapytali czy jestem zadowolonych z ich usług i czy chciałbym przedłużyc umowe, Era nawet nic nigdzie nie wspomniala że umowa się konczy, wiadomo dla sieci najlpiej dołaczyć aneks, byle mieć klienta - to mi się nie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwię się trochę, że nikt z Ery do Cibie nie dzwonił. Trzecia dwuletnia umowa już mi leci i za każdym razem ktoś z Ery do mnie dzwonił i proponował przedłużenie.

 

Ale fakt faktem: nie ma żadnych bonusów za wieloletnie korzystanie z usług tego operatora (a na 1 rachunku są 4 telefony...). Przed końcem umowy na pewno dobrze się zastanowię i zorientuję, czy nie warto by zmienić operatora - nie narzekam na Erę, ale jednak w Playu jest taniej i mają ciekawsze telefony do wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm zwrócę uwagę na kilka punktów:

- po pierwsze zastanówcie się dlaczego Toprowcy i ratownicy maja plusa (tylko akcja marketingowa?) nawet gdyby to i tak ich telefony musza miec zasieg, z czego wynika ze plus ma najlepszy

-druga bardzo wazna rzecz; teksty typu ja mialem a moj kumpel nie sa nie obiektywne slyszałem ze bardzo duzy wpływ mjaa telefony na moc odbieranego sygnalu, widzialem kiedys jak robili testry w tym samym miejscu dwa rozne telefony miały rózny zasieg w tej samej sieci...

I sądzisz, że TOPRowcy korzystają w komórek w czasie akcji? Dobre sobie :down: Wysoko w górach żadna sieć nie ma zasięgu a ratownicy korzystają z własnej łączności.

 

Plus i Play mają te same nadajniki? Może i tak ale jak wytłumaczysz fakt, że będą w tym samym miejscu z tymi samymi modelami komórek ja miałem zasięg (Plus) a kumpel nie miał (Play). Były to tereny na Mazurach i to nie jakieś zadupia.

Obsługa klienta? A to Play ma coś takiego? :blink: Ja bym to nazwał kliencie radź sobie sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja w dniu 14 sierpnia przeszłam z Plusa do Playa.. niestety widzę różnicę w jakości usług - na minus ;-/ Szkoda, że dopiero dzisiaj przeczytałam o tym, że Urząd Komunikacji Elektronicznej wypowiedział się w sprawie zasięgu sieci PLAY: http://www.serwisprawa.pl/artykuly,45,2487,prezes-uke-wezwala-play-do-zaprzestania-emisji-reklamy :( Zamiast płacić Wojewódzkiemu 2,5 mln zł za reklamę, mogliby zainwestować w infrastrukturę.. :) No nic.. mają 2 lata, jak się nic nie zmieni, to wracam do Plusa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Zuzanka ,play korzysta z masztów i nadajników plusa. Problemem jest tzw. kolejkowanie połączeń, jeżeli jednocześnie pojawiają się połączenia to playowe są na końcu kolejki bo plus ma priorytet. Zgodnie z ustawą plus ma obowiązek udostępnić sprzęt ale nie musi dawać priorytetu innemu operatorowi. Stąd może problemy z połączeniami no i nie bardzo rozumiem dlaczego zgodnie z reklamą wyprzedzają plusa skoro jadą na ich sprzęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...