Skocz do zawartości

[Amortyzator] dart 2 a xcr


Qamal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanie dotyczące tych dwóch amortyzatorów. Zastanawiam się który wybrać, waże ok. 65kg i liczę na to że wytrzyma przynajmniej 2 sezony xc. Różnice pomiędzy nimi są dość duże z jednej strony dart 2 dosyć twardy jak dla mnie i bardziej wytrzymały a z drugiej xcr lo który był by w sam raz dla mnie, ale może szybko złapać luzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XCR i Dart 2 to niemalże bliźniaki różniące się paroma szczegółami i jakością wykonania. Ja bym brał Darta 2, bo to w końcu RS i nie jest to amor na jeden, czy dwa sezony tak jak XCR. Skoro jest twardy to zapytaj czy nie byłaby możliwa wymiana sprężyny na miękką. Mój na początku też był dość klockowaty, ale wyrobił się:thanks:

 

Darta też łatwiej sprzedać niż XCR'a.

 

A rady Puklusa możesz spokojnie ignorować. Facet nie ma pojęcia o czym mówi, co potwierdził również tutaj odnośnie swojej teorii o 28mm goleniach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnica goleni to jeden z ważniejszych czynników wpływających na sztywność :/

Za dartem przemawiają lepsze uszczelki i ogólnie jakość wykonania. Poza tym dość łatwo go przerabiać (pasuje sprężyna od simsona, wystarczy dociąć), a zalany olejem nie wymaga dodatkowych uszczelnień.

 

Jak ktoś nie wierzy - mam dowód w rowerze mojej dziewczyny - do wglądu w garażu :) Panna waży 45 - 47kg a Darciak pracuje płynnie i lekko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość R3surrection

zdecydowanie XCR byle wersję z kartridżem, to chyba LO? Dart jest zbyt twardy nawet dla 80kg... xcr jeśli go smarujesz działa naprawdę, a nie udaje, choć buja jak cholera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnica goleni to jeden z ważniejszych czynników wpływających na sztywność :/

 

Ale nie tylko i nie przy różnicy 2mm. Poza tym liczą się również materiały i jakość wykonania, a tutaj Dart 2 zdecydowanie przewyższa XCRa.

 

BTW. ja ważę 55kg i mój Dart również pracuje elegancko i to bez zalewania olejem(nie mam w zwyczaju zalewać amora olejowego olejem...). Tutaj też sprężyna ma znaczenie, bo D2 można dostać w dwóch wariantach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...