Skocz do zawartości

[amortyzator] co oznacza dopisek SL bądź RACE


Rekomendowane odpowiedzi

Chyba lekko na odwrót...jak ustawisz duże tłumienie odbicia na dużych kamieniach to amor nie nadąży odbijać i będziesz jechał jakbyś miał sztywniaka. Widelec mocno pracuje na większych nie równościach więc i ugięcie jest większe co za tym idzie po każdym ugięciu amortyzator będzie powoli wracał do pełnego skoku....a czekają następne nie równości.

Ustaw sobie pośrednio ze wskazaniem na zajączka - słabe tłumienie powrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Chyba lekko na odwrót...

Chyba dobrze napisał :laugh: Na małe czeste nierowności małe tłumienie a na duze rzadsze dziury czy kamienie wieksze tłumienie.

 

Ale fakt faktem ustaw miejwiecej na srodku, zresztą potestuj rozne ustawienia na jednej trasie jak sie amor zachowuje i jak bedzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Sam mam darta 3 SL 80mm z 2009 i intryguje mnie właśnie ten skrócik ale widzę, że spory problem jest to ustalić.

I nie tyle chodzi o nazwe bo to na 99% SuperLight tylko o to co ona oznacza w sensie mecchanicznym ale jak ktoś się dowie to niech się podzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

De facto na chwilę obecną SL to tylko oznaczenie konkretnego modelu i nie jest to skrót. Ot, pozostałość z zamierzchłych czasów, gdy faktycznie można było go rozwinąć. Przy okazji SL nie oznaczało Super Light, ale Sport Level (błąd często powtarzany w gazetach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Sam mam darta 3 SL 80mm z 2009 i intryguje mnie właśnie ten skrócik ale widzę, że spory problem jest to ustalić.

I nie tyle chodzi o nazwe bo to na 99% SuperLight tylko o to co ona oznacza w sensie mecchanicznym ale jak ktoś się dowie to niech się podzieli.

z tego co udało się ustalić, główną różnicą Darta 3 SL jest aluminiowa rura sterowa, z resztą wcześniej podano opisik; sami spójrzcie na tą stronę http://www.specialized.com/pl/pl/bc/SBCBkModel.jsp?spid=45806

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...