Skocz do zawartości

[amortyzator] co oznacza dopisek SL bądź RACE


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

-czym różni się amor Rock Shox z dopiskiem na końcu SL od zwykłego, tzn takiego bez dopisku SL.

to samo pytanie tyczy się wersji RACE.

 

 

Np:

 

- Rock Shox Reba Race

- Rock Shox Reba SL

- Rock Shox dart 3 SL

 

Czy np taki Rock Shox dart 3 SL jest lepszy od takiego zwykłego ciężkiego czarnego zwyklego modelu Rock Shox dart 3(bez dopisku SL)?

To bardzo ciekawe, bo teraz zaglądam na allegro i te zwykłe wersje bez SL są czasami o 200-300zł tańsze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reba Race -> zewnętrzny floodgate (pokrętło), manetka pushlock, chyba ??

ciut lżejsza od SLReba SL -> wewnętrzny floodgate (na imbusa), manetka poplockDart 3 SL - a to jest coś takiego

 

O ile się orientuje to dopiero Team ma PushLocka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys SL - oznaczało Super Light - super lekki, teraz nie wiem. W niektórych modelach podstawowy model xd :wallbash:

Race - wyścig, czyli tylko na wyścigi, XC, też lekki ale do turystyki się nie nadaje. ;)

Team- czyli team :D Zespół. Na wyścigi, XC, Maratony itd. ;)

Wolrd Cup - Puchar Świata. Czyli używają go zawodowcy, którzy startują w pucharze Świata :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys SL - oznaczało Super Light - super lekki, teraz nie wiem. W niektórych modelach podstawowy model xd :)

Race - wyścig, czyli tylko na wyścigi, XC, też lekki ale do turystyki się nie nadaje. :D

Team- czyli team :P Zespół. Na wyścigi, XC, Maratony itd. :P

Wolrd Cup - Puchar Świata. Czyli używają go zawodowcy, którzy startują w pucharze Świata :P

 

CO TY CZŁOWIEKU W OGÓLE TWORZYSZ TO JA JUŻ NIE WIEM !? ;) ;) :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sl to prawie na pewno bylo kiedys oznaczenie nazwy super light. tak rs oznaczal na początku swojej dzialalnosci serię judy i indy - c, xc, sl, gdzie sl byl najwyzszym modelem. niestety pozniej oznaczenie to się zdewaluowalo gdy judy zostalo zdegradowane.

obecnie trudno patrząc na produkty rs'a ocenic co "w ich duszy gra" :rolleyes:

marzocchi takze uzywa oznaczenia sl - super leggera - choc marcok nigdy nie potrafil takiego sprzętu wyczarowac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys SL - oznaczało Super Light - super lekki, teraz nie wiem. W niektórych modelach podstawowy model xd :)Race - wyścig, czyli tylko na wyścigi, XC, też lekki ale do turystyki się nie nadaje. ;)Team- czyli team :P Zespół. Na wyścigi, XC, Maratony itd. ;)Wolrd Cup - Puchar Świata. Czyli używają go zawodowcy, którzy startują w pucharze Świata :P

 

Co ty chłopie tworzysz?

 

SL to czasem nie jest Speed Lock.../quote]

 

Kolejny geniusz... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys SL - oznaczało Super Light - super lekki, teraz nie wiem. W niektórych modelach podstawowy model xd :)

Race - wyścig, czyli tylko na wyścigi, XC, też lekki ale do turystyki się nie nadaje. :P

Team- czyli team :P Zespół. Na wyścigi, XC, Maratony itd. :rolleyes:

Wolrd Cup - Puchar Świata. Czyli używają go zawodowcy, którzy startują w pucharze Świata :P

Prawdziwe chłopskie rozumowanie!

 

Chciałeś coś napisać na temat, ale średnio wyszło... ale za to ubaw po pachy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dart nie ma floodgate, Reba ma. Darta SL nadal nie mogę znaleźć i producent też się do takiego nie przyznaje na swoich stronach.

 

Niby znalazłem starą aukcję z allegro ale w opisie pisze że z demontażu więc to siakiś OEM i nie wiem czym się różni od zwykłego Darta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RockShox Dart 3 SL, 80/100mm, 1 piece magnesium lower, alloy steerer, adj. reb. damping w/ LO and preload adj., size-specific spring rates - takie coś znalazłem, czy więc różni się on czymkolwiek od zwykłego Darta ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co napisałeś wynika ze ma tłumienie odbicia, blokade ( w tym ustawianie kompresjii) i aluminiową rure sterową.

 

nie tyle tłumienie co jego regulacja*

 

szczęśliwie angielski znam dość dobrze ale dzięki- może przyda się komuś innemu;) to jedyne oficjalne info jakie udało mi się o nim znaleźć- nie różni się więc niczym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No jezeli chodzi ci o bebechy to nie ma zabardzo na co liczyć. Ale sam fakt aluminiowej rury sterowej powinien już w miare sesownie obnizyć wage amora. Do tego masz blokade i regulacje odbicia czyli jak na darta to całkiem wypasiona wersja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jezeli chodzi ci o bebechy to nie ma zabardzo na co liczyć. Ale sam fakt aluminiowej rury sterowej powinien już w miare sesownie obnizyć wage amora. Do tego masz blokade i regulacje odbicia czyli jak na darta to całkiem wypasiona wersja.

 

Mam tutaj trochę fotek tej "wypasionej wersji" Darta 3 SL.

Btw. w sklepie w którym go kupiłem sprzedawca twierdził, że aktualnie nie ma takich na sprzedaż, ale jego waga była nie więcej niż 2100. Czyli poniżej 2100, czyli nice ;) (może dzięki tej aluminiowej rurze sterowej..?)

 

 

Mam pytanie.. Jak nazywa się to pokrętło na dole golenia?

 

 

img2150large.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...