Skocz do zawartości

[mocowanie pompki] SKS


pawel1315

Rekomendowane odpowiedzi

Mocowanie jest wytrzymałe, choć trzyma tylko na jednym ząbku- tym pierwszym. Co do samej pompki, to mam mieszane uczucia- przepuszcza powietrze podczas pompowania ( w głowicy) lub w ogóle nie pompuje, bo powietrze idzie na dwa otwory- pomaga metoda wstrząsowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś jestem sceptycznie nastawiony do pompek CO2.

 

Wolę pompkę ręczną, bo wiem, że nigdy nie braknie mi gazu i mam bardzo płynną regulację ciśnienia. Do tego na wycieczkach rowerowych jestem/będę jedną z niewielu osób posiadającą pompkę więc ewentualne napompowanie kilku dętek (mnie i znajomym) będzie darmowe. W wypadku CO2 będzie to kosztować.

 

Mam nowe typy. Idę w kierunku Meridy, bo o SKSie naczytałem się niezbyt pochlebnych opinii.

Pierwsza

Druga

Trzecia

 

Zastanawiam się też czy manometr w ręcznej pompce jest dokładny. Skłaniałbym się do pierwszej albo trzeciej pompki, bo o drugiej w bB pisali, że puszcza powietrze dla wentyli AV.

 

Posiada ktoś te pompki ?? Proszę o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Z doświadczenia wiem, że takie uchwyty prędzej czy później pękają. Co do samej pompki za bardzo nie pomogę. Powiem tylko, że osobiście mam taką pompkę Meridy:

http://www.allegro.pl/item861189047_merida_pompka_dwu_biegowa_alu.html

I póki co bez zarzutów. Używałem jej kilka razy i się sprawdziła. Uważam że nie ma sensu wydawać więcej na pompkę, która będzie używana sporadycznie w trasie, w sytuacjach awaryjnych. I z tego samego powodu zrezygnowałem z manometru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że nie ma sensu wydawać więcej na pompkę, która będzie używana sporadycznie w trasie, w sytuacjach awaryjnych. I z tego samego powodu zrezygnowałem z manometru.

 

W sumie dobre spostrzeżenie. Jednak wolę dopłacić parę złotych więcej i mieć pewność, że pompka nie zawiedzie mnie w najmniej oczekiwanym momencie.

 

Pompka, którą posiadasz niestety nie podoba mi się ze względu na głowicę. Ważny jest dla mnie wygląd tego co wożę na ramie :) Dlatego skłaniam się do zakupu pompki "nr 1" albo gdyby była pompka "nr 3" ale bez manometru (wyszłaby dużo taniej). Jeżeli ktoś wie gdzie taka pompkę mogę kupić to byłbym bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...