Skocz do zawartości

[rower] Staiger - szukam informacji o starych rowerach tej marki.


newman88

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś się spotkał lub zna jakieś linki do danych technicznych, historii tej marki. Kiedyś znalazłem stare foldery, ale niestety nie zapisałem tego url-a :-(

Próbuję zbudować fix-a na bazie Staiger-a. Podejrzewam, że pochodzi on z początku lat '80. Rama piękne mufy, lakier wygląda całkiem ładnie (miejscami trochę odrapany), na podsiodłowej duży srebrny napis STAIGER.

Trochę info: piasty Normandy, obręcze Ambrosio, mostek SR, przerzutki Suntour, hamulce Weinmann, korby Aero Coronado, siodło zamszowe Italia Selle (raczej nowsze niż rower)

 

Jeszcze nie rozbierałem suportu, ale wygląda na włocha (mufa 70). Choć na jakimś forum niemiecki doczytałem, że stare Staigery miały jakieś niestandardowe suporty, trochę mnie to zmartwiło, ale była tam mowa o rowerach ponad 30 letnich.

 

Będę wdzięczny za wszelkie info jeśli ktoś się spotkał z takim wynalazkiem :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj rozebrałem suport na części pierwsze. Co się okazało. Mufa ma 69-69.5mm a prawa miska jest lewoskrętna!

Fotka..

http://picasaweb.google.com/lh/photo/ND6tLATv6tmVs7hS5XXIlg?authkey=Gv1sRgCJHQ4NGezMW4Cw&feat=directlink

 

Niestety na chwilę obecną nie mam lepszego zdjęcia. Problem z suportem opisałem w "rady porady"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj rozebrałem suport na części pierwsze. Co się okazało. Mufa ma 69-69.5mm a prawa miska jest lewoskrętna!

Fotka..

http://picasaweb.google.com/lh/photo/ND6tLATv6tmVs7hS5XXIlg?authkey=Gv1sRgCJHQ4NGezMW4Cw&feat=directlink

 

Niestety na chwilę obecną nie mam lepszego zdjęcia. Problem z suportem opisałem w "rady porady"

Niemcy - mistrzowie standardów.

Swoich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie jest tak źle.

W końcu dorwałem jakiś mocno używany suport "anglik" pod mufe 68 i ....wkręciłem go bez problemu :-) Nie ma luzów. Czyli żaden szwajcar tylko klasyczny anglik.

Jednak czasem Niemcy trzymali się standardów ;-)

 

W międzyczasie trafiła mi się okazja i zakupiłem ramę Favorit z widelcem. Piękna! jedyna jej wada, to, że nie ma oryginalnego lakieru. Przemalowana.

Mam sentyment do tej marki. W dzieciństwie miałem kolarkę na osprzęcie Favorit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak źle.

W końcu dorwałem jakiś mocno używany suport "anglik" pod mufe 68 i ....wkręciłem go bez problemu :-) Nie ma luzów. Czyli żaden szwajcar tylko klasyczny anglik.

Jednak czasem Niemcy trzymali się standardów ;-)

 

W międzyczasie trafiła mi się okazja i zakupiłem ramę Favorit z widelcem. Piękna! jedyna jej wada, to, że nie ma oryginalnego lakieru. Przemalowana.

Mam sentyment do tej marki. W dzieciństwie miałem kolarkę na osprzęcie Favorit.

 

no to ładnie. teraz złóż z powrotem staigera do stanu pierwotnego, a ostre zmontuj sobie na tej favoritce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...